roku.
Strona główna | Kontakt
Galeria.

Bazylika w Wielkanocnym stroju

Data:

Ciemnicę s. Róża przygotowała w tym roku na konstrukcji ołtarza św. Antoniego, w kaplicy Maryi Wspomożycielki, a więc w innym miejscu niż dotychczas. Tegoroczna koncepcja ciemnicy zwracała uwagę pustym tabernakulum, stałym miejscem przechowywania Najświętszego Sakramentu, widocznym zaraz po wejściu do kaplicy, jakby wskazując, że Pan Jezus jest uwięziony. Napis przypomina o Roku Serca Jezusowego, ustanowionym dla Bazyliki, który daje okazję do uzyskania odpustu.
Grób Pański, zgodnie z tradycją, s. Róża zbudowała na planie ołtarza w lewej nawie, w którym od niedawna jest umieszczony obraz Serca Pana Jezusa, w miejsce św. Marii Małgorzaty Alacoque. Za pomocą prostych środków siostra ukazała naturalną scenerię zbawczych wydarzeń na Golgocie. Sądząc po licznie odwiedzających to miejsce, a zwłaszcza modlących się wiernych, pomysł trafił w serca.
zdjęcie

Komentarze (2)

dodaj komentarz

pola oznaczone * są obowiązkowe
Administratorzy strony nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.

 • takie sobie luźne myśli

  Dodano 7 kwietnia 2015 godz. 11:19:21

  Czując się wywołanym do tablicy - jako że to ja zamieściłem kontrowersyjne zdjęcie - odpowiem pytaniem: A czy zdjęcie musi koniecznie coś przedstawiać? Może powinno czasem pobudzić do refleksji, zastanowić? Pani pytanie wskazuje, że właśnie taką rolę chyba spełniło. A przywołując wczorajsze słowa z listu Rektora KUL-u o krzyżu jako godle Europy i o wszystkim, co dzisiaj w Europie dzieje się wokół krzyża, to w sposób nieplanowany przeze mnie, zdjęcie staje się chyba trafną ilustracją tego listu.
  Z nadzieją, że odpowiedziałem na 3= pozdrawiam. ks. Krzysztof

  ks. Krzysztof[jakkrzy@wp.pl]

 • grób

  Dodano 4 kwietnia 2015 godz. 21:12:04

  Co ukazuje to zdjęcie?

  parafianka

Liturgia

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
Kontakt
Nasza parafia
ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
Ogłoszenia parafialne
Msze święte
Nabożeństwa
Kancelaria
Kontakt