roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Galeria.

Ta ostatnia sobota, czyli majówka Seniorów

Data:

31 maja 2014 r. o godz. 13.00 autokar z Dostojnymi Seniorami (dwoje małolatów to kandydaci na seniorów) ruszył w stronę Czerwińska nad Wisłą. Tam najpierw pokłoniliśmy się Czerwińskiej Pani Mazowsza oraz wysłuchaliśmy historii obrazu i sanktuarium opowiedzianej nam przez kustosza - ks. Sławomira Goworka. Następnie w dawnej kaplicy nowicjackiej, przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
A że wyjazd miał charakter autentycznej majówki stąd najwięcej czasu przeznaczyliśmy na kontakt z zieloną trawą o ogrodzie klasztornym. Tam wśród drzew przypiekaliśmy kiełbaski na prawdziwym ogniu z drewnem owocowym, zdzieraliśmy gardła pod muzyczną komendę ks. Bonkowskiego, a nawet w ruch poszły bioderka. Jak się bawić to na całego! Tlen bez ograniczeń, widoki również i kiełbaski też nie przejedliśmy. Co sprawniejsi zaliczyli spacer na cmentarz (na grób ks. Szydlika - b. proboszcza naszej parafii) i na miejscowy, senny o tej porze, ryneczek.
Majówkę Seniora zakończyliśmy pod figurą Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, na skraju ogrodu, wkomponowaną w świerkowo-kwiatową otulinę. Doszliśmy w to miejsce procesyjnie, ze świecami w dłoniach, śpiewając "Po górach dolinach". Litania Loretańska, śpiewana w duchowej łączności z Polakami gromadzącymi się przy figurach i krzyżach przydrożnych, to godny finał najpiękniejszego miesiąca w roku i zarazem akt wdzięczności Matce za czuwanie nad Narodem.
Pomysłodawcą, organizatorem i przewodnikiem liturgicznym Majówki był wikary z Bazyliki, a o stan ducha, dobry humor, atrakcje przy ognisku i w czasie podróży troszczył się po mistrzowsku ks. Henryk Bonkowski.
Przynajmniej część z wrażeń, jakich dostarczyła nam majówka, prezentują fotografie wikarego i Ewy Wielogórskiej SSW.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa