roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Galeria.

Królowa Polski nawiedziła Salezjanów

Data:

16 października 2013 roku na Jasnej Górze uroczyście rozpoczęła się peregrynacja kopia cudownej Ikony Matki Boskiej Jasnogórskiej, którą w 1963 r. ofiarował polskim zakonom Sł. Boży Kard. Stefan Wyszyński. Własnoręczna dedykacja Kardynała Tysiąclecia dla osób konsekrowanych jest umieszczona na odwrotnej stronie wizerunku. Pierwsza podobna peregrynacja miała miejsce w latach 1963-1966.
Ponieważ na okres wakacyjno-urlopowy obecną peregrynację zawieszono, dlatego uroczyste jej wznowienie celebrowano w Bazylice NSJ i salezjanie w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej byli pierwszą wspólnotą zakonną, która gościła Matkę Bożą. Uroczystej liturgii 1 września o godz. 15.00 przewodniczył biskup warszawsko-praski Henryk Hoser z udziałem prawie 60 koncelebransów, braci zakonnych i sporej, jak na ten czas, grupy parafian.
Nabożeństwa różańcowe, Msze św., Apel Jasnogórski złożyły się na program wspólnego czuwania salezjanów i parafian w Bazylice, trwającego do godz. 22.00. Nastęnie obraz przeniesiono do kaplicy zakonnej, gdzie salezjanie czuwali przez całą noc.
O godz. 7.00 drugiego września obraz Matki Bożej wrócił do Bazyliki. Tutaj kontynuowano znowu wspólne modlitwy salezjanów, parafian oraz wiernych z całej Warszawy. Czuwanie przed obrazem trwało do godz. 16.30, kiedy to uroczystym nabożeństwem maryjnym pod przewodnictwem ks. dyr. Henryka Bonkowskiego obraz pożegnano i przekazano Ojcom Pasjonistom z ul. Poborzańskiej.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa