roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Galeria.

Aby Polska była wierna Bogu...

Data:

Jedną z ostatnio podjętych inicjatyw duszpasterskich w Bazylice na Pradze są przebłagalne czuwania za Ojczyznę, prowadzone przez ks. Mariusza Bernysia - kapelana w szpitalu na Banacha, autora poczytnych rozważań o Miłosierdziu Bożym (np. Ogień z nieba) czy opisów o niezwykłym i zaskakującym działaniu łaski Bożej wśród pacjentów szpitalnych (np. Kochankowie z oddziału intensywnej terapii). Współprowadzącym czuwania jest przyjaciel ks. Mariusza - ks. Marcin Dłutowski wikariusz z parafii NMP Królowej Świata na Ochocie, malarz, rzeźbiarz i również publikujący swoje rozważania o Miłosierdziu Bożym.
Motyw przewodni obecnego czuwania brzmiał: "Aby Polska była wierna Bogu i została wywyższona w potędze i świętości". Na program czuwania złożyły się: Apel Jasnogórski, konferencja o kulcie Najświętszego Serca Jezusowego, Droga Krzyżowa, modlitwa przebłagalna, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i kończąca czuwanie Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, o godz. 24.00.
Dla środowisk związanych z Bazyliką NSJ I-piątkowe czuwania są jedną z form przygotowania się do do jubileuszu 250-lecia kultu Najświętszego Serca Jezusowego, którego uroczyste obchody zaplanowaliśmy na czerwiec przyszłego roku. Pierwszym materialnym znakiem trwających przygotowań jest - wystawiony po renowacji i konserwacji - obraz Serca Pana Jezusa, omodlony przez parafian w tymczasowej kaplicy, poprzedniczce Bazyliki NSJ, a także w samej Bazylice w pierwszych latach po jej wybudowaniu.
Wielu ludzi codziennie modlących się przed tym Obrazem potwierdza utrwaloną obecność i potrzebę praskiej świątyni jako miejsca kultu Serca Jezusowego. A prowadzone w niej czuwania za Ojczyznę ten kult wspomagają, wychodzą naprzeciw pragnieniom wiernych oraz czynią z naszej Bazyliki miejsce zbiorowych i osobistych pielgrzymek czcicieli Serca Jezusowego, docelowo chyba Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa