roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Galeria.

Odnowa i umocnienie w wierze

Data:

W dn. 12-15 października 2014 r. o. Ireneusz Homoncik z Wrocławia i o. Józef Szczecina z Tuchowa, należący do Zgromadzenia Redemptorystów, przeprowadzili w Bazylice NSJ renowację misji parafialnych. Motywem przewodnim ich nauk i specjalnych nabożeństw była droga do do wiary i mocne trwanie w wierze. Stąd częste odwoływanie się do Credo.
Niedzielę przeżywaliśmy pod hasłem "Panie przymnóż nam wiary". Poniedziałek to dzień refleksji nad fundamentem wiary w kontekście słów św. Jana Apostoła "A jeśli serce oskarża nas to Bóg jest większy od naszego serca". We wtorek wspominaliśmy zmarłych i rozważaliśmy wieczny wymiar życia. Stąd hasło dnia:"Wierzę w świętych obcowanie". Szczególnie wyraźnie ono zabrzmiało podczas nabożeństwa wyznania wiary, gdy przedstawiciele parafian przywołując imiona swoich bliskich, wyznali, iż żyją oni nadal w Chrystusie. Środa była dniem Najświętszego Serca Jezusowego. Okolicznościowe nauki głosił o. Józef. Na Mszach przedpołudniowych misjonarze przeprowadzi uroczyste oddanie się Sercu Jezusa.
Msza wieczorna połączona z nabożeństwem światła, które miało nam uświadomić, że to my jesteśmy światłem Jezusa na ziemi, zakończyła renowację misji.
Każda ze Mszy św. tego dnia kończyła się specjalnym błogosławieństwem dającym możliwość uzyskania odpustu.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa