roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

archiwum

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 01 grudnia 2019 I Niedziela Adwentu

  Dodano: 29 listopada 2019 r.

  PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                        1 grudnia 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”.

  2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszej Bazylice codziennie o godz. 700, zapraszamy. Dzieci, mają roraty we wtorki i czwartki. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które już są do nabycia w naszej Bazylice.

  3. Podczas dzisiejszych odprawianych Mszy św. w Bazylice poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Również możemy od dzisiaj nabywać opłatki i świece Caritasu.

  4. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700, o godz. 1730 nowenna przed uroczystością Niepokalanej.

  5. Dnia 5 grudnia o godz. 1900 w Bazylice spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

  6. W następną niedzielę ks. Proboszcz nie będę obecny w parafii rozpoczynam rekolekcje adwentowe w parafii Trójcy św. w Ząbkach.

  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowe podczas Mszy św., sprawowanych w naszej Bazylice. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty

  8. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu. Msza św., w sobotę o godz. 800 będzie sprawowana, jako wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego.

  W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie po Mszy św. wieczornej.

  9. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Przypominamy o godzinie łask po mszy św. 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. Zapraszamy.

  10. W trzecią niedzielę adwentu rozpoczniemy doroczne adwentowe rekolekcje. Czas refleksji i zamyśleń nad sobą poprowadzi ks. Stefan Czermiński z diecezji katowickiej.

  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Druga Niedziela Adwentu 08.12. 2019 r

  Dodano: 7 grudnia 2019 r.

  NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY                  8 grudnia 2019

  DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

  2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed wyjściem z Bazyliki składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

  3. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszej Bazylice Mszy Świętej roratnej o godz. 7oo i o adwentowej spowiedzi św. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

  4. W następną niedzielę będziemy przeżywać doroczne adwentowe rekolekcje. Tak układajmy nasze zajęcia, aby znaleźć czas na zamyślenie rekolekcyjne i spowiedź świętą. Rekolekcje poprowadzi ks. Stefan Czermiński z diecezji katowickiej.

  5. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

  6. W zakrystii możemy nabyć opłatek na stół wigilijny i świecę Caritasu.

  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Formacja Kobiet 2019 - 2020

  Dodano: 11 października 2019 r.

  Formacja Kobiet 2019/2020

  W środę 30 października 2019 roku startują warsztaty dla kobiet, których pragnieniem jest 1) umocnić się w poczuciu, że są Umiłowanymi przez Boga, 2) odkryć i docenić swoją kobiecość, 3) dowiedzieć się, co to znaczy być prawdziwą TOWARZYSZKĄ - samej siebie, Boga, mężczyzny, innej kobiety i dziecka, 4) spotkać mnóstwo wspaniałych i dzielnych kobiet.

  Zajęcia obejmują 9 spotkań w środę raz w miesiącu (w listopadzie jest to czwartek) od października do czerwca. Będą odbywać się w sali Oratorium koło Bazyliki. Warsztaty są bezpłatne.

   

  Link do zapisów:

  https://rozwijajtalenty.pl/miasta/warszawa-kaweczynska

   

  Prowadząca zajęcia: Agnieszka Bartosiak (506-324-342)

  zapisy do 25 października 2019

   
  *********************************************************************************************************************************************************************
   
  W razie pytań, proszę o kontakt.
   

  Pozdrawiam serdecznie,
  Agnieszka Bartosiak

  Tel.: 506-324-342

 • Spotkanie pielgrzymów na opłatku

  Dodano: 26 listopada 2019 r.

  Sympatyków pielgrzymek z naszej Bazyliki zapraszamy na spotkanie wigilijne w sobotę – 21 grudnia, po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 1845) w pomieszczeniach oratorium. Będzie okazja do połamania się opłatkiem, złożenia sobie życzeń, wspomnień z wyjazdów i śpiewu kolęd. Postaramy się również odpowiednie potrawy na stole wigilijnym. Dla ułatwienia organizacji  ks. Sławkowi, który udziela nam gościny, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie u wikarego lub  u p. Anety w oratorium oraz wpłatę 25 zł.

 • Pierwsza Komunia Św. w Bazylice NSJ

  Dodano: 5 września 2019 r.

  Drodzy Rodzice Dzieci pierwszokomunijnych!

  Po spotkaniu z ks. Proboszcza z Katechetami i długiej naradzie zostało ustalone, że Pierwsza Komunia dzieci klas III w roku 2019 - 2010 odbędzie się w Bazylice Najświętszego SERCA JEZUSOWEGO dnia 16 maja 2020 roku o godz. 10.00 

   

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa