roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 15 lipca 2018 r

  Dodano: 13 lipca 2018 r.

  PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          15 lipca 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

  2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

  3. W sobotę - 21 lipca - o godz. 6.30, z placu przed Bazyliką wyrusza zapowiadana wcześniej autokarowa pielgrzymka do Sandomierza. Osoby, które jeszcze w dzisiejszą niedzielę swojej deklaracji udziału w pielgrzymce nie potwierdziły opłatą zostaną zastąpione uczestnikami z listy rezerwowej. Przewidywany powrót ok. godz. 21.00.

  4. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Pielgrzymka do Sandomierza

  Dodano: 14 maja 2018 r.

  21 lipca organizujemy pielgrzymkę do Sandomierza. Dzieje, atrakcyjność i piękno tego miasta nie budzą wątpliwości, dlatego tam właśnie pielgrzymujemy. Modląc się w świętych miejscach, pamiętających czasy Bolesława Krzywoustego, chcemy poczuć moc wiary naszych przodków, ale również będziemy spacerować uliczkami, po których szarżuje rowerem serialowy ks. Mateusz.

  Mamy nadzieję, że długi lipcowy dzień pozwoli nam także wstąpić do szacownej kolegiaty św. Marcina w Opatowie. Jest to jedna z największych i najciekawszych budowli romańśkich w Małopolsce.

  Już przyjmujemy zapisy. Koszt – 100 zł od osoby i pokrywa m. in. cenę przejazdu, ubezpieczenia, obiadu, rejsu statkiem, przewodnika, itp.

  Wyruszamy o godz. 6.30 z parkingu przed Bazyliką (a może to miejsce nazywać będziemy między sobą placem Ks. Lauferskiego?).

 • Pielgrzymkowe plany

  Dodano: 7 maja 2018 r.

  Życie pokazało, że organizowane comiesięczne pielgrzymki autokarowe z naszej Bazyliki cieszą cię popularnością; bowiem w krótkim czasie po ukazaniu się informacji mamy kompletną listę uczestników. Podobnie było z pielgrzymką do Fatimy. Po każdym z takich wyjazdów pojawiają się pytania: dokąd prowadzi następna trasa? Kiedy do Rzymu?  I tak dalej.

  Starając się zaspokoić ciekawość parafian i przyjaciół Bazyliki co do planów pielgrzymkowych na najbliższe miesiące, informujemy, że w lipcu proponujemy pielgrzymkę do Sandomierza. Na razie mamy ustaloną datę – 21 lipca (sobota), zamówiony autokar i przewodnika. A to znaczy, że pielgrzymka na pewno dojdzie do skutku. Obecnie trwa liczenie kosztów i dopinanie szczegółów. Prawdopodobnie za tydzień podamy już pełną informację o tym wyjeździe. Tym niemniej lista jest już otwarta i zgłoszenia na wyjazd do telewizyjnego „miasta księdza Mateusza” przyjmujemy.

  Uczestnicy choćby ostatniej pielgrzymki Śladami św. Stanisława Kostki słyszeli zapowiedź pielgrzymki do Rzymu, z ewentualnym dojazdem na Monte Cassino. Byłby to lot samolotem dla niedużej grupy (ok. 20 osób). Bowiem sondażowe rozmowy wskazują, że ta wersja, a nie pielgrzymka autokarowa ma większe szanse na realizację. Wstępnie założyliśmy, że ta pielgrzymka  (4-5 dni) odbyłaby się w I połowie października. Dokładny czas i termin jest uzależniony od tego, kiedy dostaniemy bilety na samolot. Zainteresowani tą pielgrzymką mogą również zgłaszać chęć udziału w pielgrzymce.

  Z kolei pielgrzymka do Fatimy, a dokładniej osoby, które były chętne, a nie znalazły się na liście, zainspirowały nas do powtórzenia tej pielgrzymki; z małą modyfikacją programu (z noclegiem w Fatimie) i przy zbliżonej cenie. Jeśli więc znajdą się chętni to istnieje możliwość, by jeszcze we wrześniu niewielka grupa parafian i przyjaciół Bazyliki grupą poleciała do Portugalii modliła się w Sanktuarium Fatimskim. Chętnych prosimy o zgłaszanie się, byśmy mogli zorientować się, czy podejmować działania organizacyjne.

  Oprócz tych pielgrzymek postaramy się jeszcze zorganizować 1-dniowe wyjazdy autokarem we wrześniu i październiku do różnych miejsc kultu religijnego na terenie Polski . A sezon pielgrzymkowy zakończymy w listopadzie pielgrzymką na Jasną Górę, by podziękować Królowej Polski za całoroczną  opiekę nad pielgrzymującymi z Bazyliki NSJ.

  Oczywiście w maju pielgrzymujemy szlakiem piastowskim między Gnieznem a Toruniem; pielgrzymka 3-dniowa. Na czerwiec zgodnie z planem - Białoruś.

  Mam nadzieję, że ta informacja choć trochę zaspokoiłem ciekawość i pomogła zainteresowanym pielgrzymowaniem z Bazyliki rozwiązać dylemat: jechać czy nie jechać – oto jest pytanie…

  Wikary z Bazyliki

 • PROGRAM DNIA DUCHOWEGO DZIEŁA MODLITWY 27 lipca 2018 i 31 sierpnia Bazylika NSJ i Sanktuarium NSJ

  Dodano: 20 czerwca 2018 r.

  Dzieło Modlitwy w Diecezji Warszawsko - Praskiej

  Jesteśmy napełnieni Bożą łaską i wdzięczni Bogu przez ręce Maryi Pani Jasnogórskiej Królowej Polski, że nas nawiedziła i przez całą dobę użyczyła Królewskiej audiencji, modlącym się w Bazylice i Sanktuarium NSJ.

   W naszej diecezji Warszawsko – Praskiej podjęliśmy duchowe dzieło modlitwy. W dniu 17 czerwca rozpoczęła się stała modlitwa za czas Nawiedzenia Maryi Pani Jasnogórskiej.

  Nasz dekanat Praski ma wyznaczone dwa w miesiącu dni 5 i 27 dzień miesiąca. W naszej parafii taki dzień będziemy przeżywać 27 lipca 2018 r, 31 sierpnia 2018 r.

   Zachęcam do modlitwy różańcowej:

  PROGRAM DNIA DUCHOWEGO DZIEŁA MODLITWY 27 lipca 2018 i 31 sierpnia Bazylika NSJ i Sanktuarium NSJ

  g. 700 – Msza św.

  Godzinki NMP

  g. 800 – Msza św.

  g. 830 -   różaniec tajemnice radosne

  g. 900 – różaniec tajemnice światła

  g. 930 – różaniec tajemnice bolesne

  g. 1000 – różaniec tajemnice chwalebne

  g. 1200 – Msza św. formularz o Sercu Pana Jezusa

  g. 1500 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu - Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do Mszy św.

  g. 1800 – Msza św. formularz o Matce Bożej Częstochowskiej zakończenie Apelem Jasnogórskim

  Zakończenie duchowego dnia wdzięczności za Nawiedzenie Matki Bożej Królowej Polski.

  „Chcemy uwielbiać Boga za dar Matki Zbawiciela, a Matce podziękować, za wszystko co uczyniła tej wspólnocie diecezjalnej” mówił na zakończenie peregrynacji ks. bp. Romuald Kamiński ordynariusz diecezji warszawsko – praskiej.

   

 • Zapraszamy w piątki na Msze św. i adorację w Sanktuarium NSJ

  Dodano: 20 czerwca 2018 r.

  Zachęcamy w okresie wakacji do nawiedzania naszego sanktuarium w piątki. W samo południe Msza św. formularz o Sercu Pana Jezusa ( jeżeli kalendarz liturgiczny na to pozwala). Po Msz św. wystawienie Najświętszego Sakramentu przy obrazie Serca Pana Jezusa. Adoracja do wieczornej Mszy św.

  Wszystkich, którzy nawiedzają nasze sanktuarium przypominamy, że  każdego dnia będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami jeżeli podczas pobożnego nawiedzenia odmówią Ojcze nasz… i Wierzę Boga… mogą uzyskać odpust zupełny. Mogą ofiarować za siebie albo za osobę zmarłą.

 • Program pielgrzymki do Rzymu

  Dodano: 4 lipca 2018 r.

  PIELGRZYMKA  WATYKAN-RZYM -MONTE CASSINO

  dla parafii Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezu

  w dniach 05/09-11-2018

  Program ramowy

  1 dzień 05.11.2018 05.30 – zbiórka uczestników przed Bazyliką ,ul. Kawęczyńska 53. Odjazd do Modlina.

  09.30 – odlot samolotem do Rzymu

  11.45 – przylot na lotnisko Ciampino w Rzymie. Bezpośredni wyjazd do Monte Cassino.

  Zwiedzanie polskiego cmentarza wojennego i klasztor, opactwa benedyktynów. Msza św.

  Przyjazd do Rzymu ,zakwaterowanie. Spacer, czas wolny.

  2 dzień - 06.11.2018

  Sniadanie, zwiedzanie katakumb św. Kaliksata i kościółka Quo Vadis, następnie zwiedzanie bazyliki św. Jana na Lateranie i św. Piotra. Spacer po Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Plac Wenecki, Kapitol, Usta Prawdy, Synagoga Rzymska, Ghetto.  Msza św. w Bazylice św. Jana. Powrót do hotelu w godz. wieczornych. Czas wolny

   

  3 dzień - 07.11.2018

  Śniadanie,  wyjazd do Watykanu,

  Udział w audiencji generalnej z udziałem Ojca Świętego. Spacer trasą-zamek św. Anioła, Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański. Powrót do hotelu. Czas wolny

  4 dzień – 08.11.2018

  Śniadanie, Zwiedzanie bazyliki św. Pawła za Murami, kościóła św. Piotra w okowach, termy Dioklecjana. Powrót w godzinach wieczornych

  5 dzień - 09.11.2018

  07.00 – śniadanie i odjazd na lotnisko Ciampino w Rzymie

  10.55 – odlot do Warszawy samolotem Ryanairem

  13.15 – przylot do Modlina

  Świadczenia: samolot Warszawa-Rzym-Warszawa, hotel 3-4 gwiazdkowy, pokoje 2- osobowe, śniadania zgodnie z programem, pilot-przewodnik z językiem polskim, opiekun duchowny, ubezpieczenie NW i KL bez chorób przewlekłych, podatek turystyczny i ceny klimatyczne w Rzymie.

  Uwaga!

  Pasażerowi przysługuje zabranie bez dodatkowej opłaty 2-ch bagaży podręcznych o wymiarach:55x40x20cv i wadze 10 kg oraz 35x20x20 cm. Większy bagaż za dodatkową opłatą.

  Cena: 600 zł.-cena przelotu Warszawa-Rzym-Warszawa, obsługa, opłata w Polsce i 210 euro-autokar Lotnisko-Monte Cassino-hotel-lotnisko, hotel, 4 śniadania-bufet ,pilot-przewodnik, ubezpieczenie NW i KL, +  koszty podane na spotkaniu organizacyjnym 8 lipca.

  Kontakt: ks. Krzysztof Jakubowski (opiekun duchowy) kom.504778503, Zygmunt Grochowski (pilot i organizator pielgrzymki) kom.600090231.

  Następne spotkanie organizacyjne - 16 września (niedziela) godz. 19.00.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa