roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

 • Duszpasterskie III Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 r

  Dodano: 15 grudnia 2018 r.

  TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                                       16 grudnia 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje adwentowe.  Otoczmy modlitwą Księdza Rekolekcjonistę! Tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej prowadzi ks. Marek Gryn salezjanin pracujący w Turynie. Serdecznie zachęcamy Was wszystkich - Siostry i Bracia, do modlitwy za ks. Marka, aby Duch św. wskazywał Mu sposoby dotarcia do naszych serc!

  3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowennę do Bożego Narodzenia. Nowenna będzie odprawiana o godz. 1730 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy.

  4. Podczas rekolekcji w poniedziałek i we wtorek kancelaria parafialna nie będzie czynna. Sprawy losowe można załatwić z księdzem dyżurnym po mszach św. odprawianych w Bazylice, lub prosząc ks. dyżurnego na portierni domu zakonnego.

  5. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 700.

  6. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszej Bazylice i Sanktuarium codziennie podczas sprawowanych Mszy św.

  7. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik Idziemy.

 • Spotkanie przed pielgrzymką do Petersburga

  Dodano: 11 grudnia 2018 r.

  19 grudnia (środa) o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Petersburga. Poprowadzi jest Zygmunt Grochowski - organizator i pilot naszych wyjazdów. Jest to sptkanie wspólne dla obydwu grup pielgrzymkowych, czyli dla wyjeżdżających 2 czerwca i dla wyjeżdżających 10 czerwca. Będzie to okazja do szczegółowego wyjaśnienia różnych spraw dotyczących pielgrzymek. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej nr 131; wejście przez bazylikę i zakrystię.

  Uczestnicy są proszeni o zabranie 200 zł na opłatę zaliczki i długopisów, ponieważ będziemy wypełniać formularze zgłoszeniowe. Byłoby dobrze, gdyby osoby, które z róznych powodów nie będą mogły wziąć udziału w spotkaniu, wcześniej powiadomiły o tym p. Grochowskiego (tel. 600 090 231) i uzgodniły indywidualny sposób dopełnienia formalności.

 • Zaproszenie na Rekolekcje Adwentowe do Bazyliki i Sanktuarium

  Dodano: 7 grudnia 2018 r.

  Zaproszenie od Rekolekcjonisty

   

  Bardzo często możemy usłyszeć powiedzenie śląskiego poety i mistyka Angelusa Silesiusa: „Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie”.

  Wcielony Bóg, który urodził się w Betlejem pragnie przede wszystkim miejsca w naszych sercach. By dotrzeć do naszych serc, rodzi się w prostocie i cichości stajenki, aby każdy nie zważając na posiadany majątek, pochodzenie mógł do niego przyjść. Każda szopka, przed którą będziemy stawali w Boże Narodzenie, to jest właśnie to wspomnienie i przypomnienie o tym wydarzeniu, które winno się dokonać wewnątrz każdego wierzącego człowieka. Jezus przychodzi, aby się zrodzić nie tylko w czasie wielu nabożeństw, Mszy św., uroczystości lecz, a może przede wszystkim chce narodzić się w ludzkim sercu w moim sercu.

  W wydarzeniu Narodzenia, Odwieczne Słowo Boga stało się ciałem. Było to możliwe, ponieważ Maryja zawierzyła się Temu Słowu i powiedziała TAK nawet do końca nie rozumiejąc wszystkiego. Patrząc na tę adwentową Przewodniczkę winniśmy rozbudzać pełne nadziei oczekiwanie, że Bóg zrodzi się i w nas, jeśli tylko Jego słowo znajdzie w nas przestrzeń i czas dla swojego wzrostu i rozwoju. Nie oczekujmy od siebie aby wszystko zrozumieć tu i teraz, aby znaleźć teraz odpowiedzi na wszystkie nasze trudne pytania. Dajmy sobie czas na rozważanie tego Słowa. Dajmy sobie czas na rekolekcje Adwentowe. Spróbujmy w Słowie Bożym odnaleźć źródło życiodajnej wody, które mogłyby poić nasze tęsknoty i pragnienia za Bogiem i uspokoić nasze serca. Dlatego potrzebujemy być Razem, aby może w tym roku spojrzeć na te Słowa z innego punktu widzenia, może rozważane słowo w tym roku zapali w nas iskierki odnowionej wiary, zapomnianej nadziei i przeogromnej miłości.

  Dlatego zapraszam Was wszystkich drodzy parafianie do wspólnej modlitwy za NASZE wspólne rekolekcje Adwentowe, abyśmy ten czas słuchania Słowa Bożego postarali się przeżyć jako nasze osobiste spotkanie z przychodzącym Mesjaszem. Zapraszam, abyśmy znaleźli codziennie czas na Jedną “Zdrowaś Maryja” za nasze wspólne przygotowanie się do Narodzin Naszego Zbawiciela.

  PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH 16 – 18 grudnia 2018 r.

  Niedziela 16 grudnia 2018 r.

  730, 830, 1000, 1130, 1300, 1800, 1930

  Poniedziałek 17 grudnia 2018 r.

  700, 1200, 1800

  Wtorek 18 grudnia 2018 r.

  700, 1200, 1800

  W czasie rekolekcji spowiadamy podczas wszystkich Mszy św. sprawowanych w Bazylice

  We wtorek o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich chorych cierpiących, którzy mogą przybyć do Bazyliki o własnych siłach i przy pomocy i wsparciu osób, które pospieszą im z pomocą

 • WIGILIĘ POD PRASKIM NIEBEM

  Dodano: 12 grudnia 2018 r.

  Nasze Oratorium

  Bardzo gorąco zapraszamy Wszystkich na WIGILIĘ POD PRASKIM NIEBEM. Spotkamy się 23 grudnia o godz. 12:30 na dzień przed Wigilią, żeby razem poczuć świąteczny klimat:) Będą pierogi, będzie barszcz i kapusta. Szykujemy również aromatyczne i zdobione pierniczki! Wspólnie można będzie pokolędować i złożyć sobie nawzajem życzenia. Na dzieci czekać będzie Mikołaj ze słodką niespodzianką! Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

   

   

 • Wigilia pod praskim niebem

  Dodano: 15 grudnia 2018 r.

  23 grudnia (niedziela) o godz. 12.30 na placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką NSJ rozpocznie się wigilia pod praskim niebem. Jest to spotkanie otwarte dla wszystkich nawiedzających nasze sanktuarium, szczególnie dla osób ubogich, samotnych, bezdomnych, które rzadko mają okazję do radosnego spotkania się z życzliwością i otwartością bliźnich.

  Wigilijny poczęstunek stanowić będą tradycyjne potrawy jak pierogi, kapusta, barszcz czy słodkie pierniki. W wigilii pod praskim niebem weźmie też udział św. Mikołaj i będzie czas na wspólne śpiewanie kolęd. Ale chyba najważniejszy jest ten moment, kiedy łamiemy się opłatkiem z drugim człowiekiem mówiąc do niego kilka słów od serca.

  Wigilia pod praskim niebem jest projektem Oratorium św. Jana Bosko, który znalazł wybrany, zaakceptowany i wsparty finansowo przez  Miasto Stołeczne Warszawa. Warto zauważyć, że niektóre potrawy (pierogi i pierniki) były wcześniej przedmiotem szkoleń na oratoryjnych warsztatach i zostały nagrodzone na konkursach. 

  Wszystkich, którym chęci i czas pozwalają zapraszamy na wigilię pod praskim niebem.

 • Petersburg – pielgrzymka dla II grupy

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  10 czerwca 2019 r. wyruszy z Bazyliki NSJ do Petersburga  ll grupa pielgrzymów. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na pragnienia wielu chętnych, dla których nie znalazło się miejsce w l grupie.Będziemy realizować ten sam program i zwiedzać te same obiekty jakie są w planach p;ielgrzymkowych dla grupy l. Podobnie jest z kosztami. Zapoznać się z tym można wybierając na stronie internetowej link: http://bazylika.salezjanie.pl/index.php?pokaz=ogloszenia#id_1247

  Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii, telefonicznie  wikary ( 504 778 503) lub bezpośrednio w biurze organizującym wyjazd – 600 090 231 (Zygmunt Grochowski)

 • Sankt Petersburg – białe noce

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  Zapowiadana od jakiegoś czasu pielgrzymka z Bazyli NSJ  do Sankt Petersburga zaczyna przybierać coraz bardziej realne kształty. Otrzymaliśmy już od biura organizującego wyjazd propozycje ramowe programu i pierwsze wyliczenia kosztów. I tak:

  2 czerwca – niedziela

  Godz. 6.00 - zbiórka uczestników na placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką

  Godz. 6.30 – wyjazd przez Łomżę i Kowno do Resekre (Łotwa)

  Godz. 19.00 – planowany przyjazd do Resekre. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  3 czerwca – poniedziałek

  Godz. 7.30 – śniadanie i odjazd z Resekre do Sankt Petersburga. Po drodze zatrzymujemy się w Pskowie na zwiedzanie m. in. twierdzy obleganej przez Stefana Batorego podczas wyprawy inflanckiej.

  Godz. 19.00 – planowany przyjazd do Petersburga, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

  4 czerwca – wtorek

  Godz. 9.00 – po śniadaniu autokarowa wycieczka połączona ze zwiedzaniem twierdzy Pietropawłowskiej ze znajdującym się w niej soborem, następnie sobór Isakowski i inne pomniki, kościoły oraz zabytki.

  Godz. 16.00 – przyjazd do hotelu – obiadokolacja – czas wolny do wykorzystania np. na spacer po mieście w białą noc.

  5 czerwca – środa

  Godz. 8.30 – śniadanie

  Godz. 9.00 – wyjazd do Ermitażu. Do zwiedzania jest 400 sal o długości 25km, z dziełami najsłynniejszych malarzy świata. Po powrocie do hotelu czas wolny. Chętni, mogą komunikacją miejską zwiedzić Peterhof ze słynnymi fontannami.

  6 czerwca - czwartek

  Godz. 8.00 – śniadanie

  Godz. 8.30 – odjazd do Carskiego Sioła i zwiedzanie pałacu Katarzyny II i pałacu w Pawłowsku.

  Godz. 17.00 – planowany powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny

  7 czerwca - piątek

  Godz. 7.30 – odjazd do Kowna. Zakwaterowanie. Kolacja.

  8 czerwca - sobota

  Godz. 8.00 – śniadanie i zwiedzanie miasta: Starówka, katedra, dom Perkuna, szkoła w której uczył się a. Mickiewicz i inne obiekty.

  Godz. 12.00 – odjazd do Polski

  Godz. 21.00 –planowane przybycie do Warszawy.

  Świadczenia: autokar klasy Lux, piloci i przewodnicy, wyżywienie zgodnie z programem, ubezpieczenie NNW i KL, hotele 3-gwiazdkowe – pokoje 2-osobowe z łazienką i TV.

  Opłaty: 700 zł (wpłata w Polsce) + 250€ (wpłata na miejscu). Na koszt własny opłacamy wstęp do muzeów. W związku z inflacją ceny mogą ulec zmianie. Ostateczną kalkulację podamy w grudniu.

  Konieczny jest paszport ważny przynajmniej na 180 dni. Koszt wizy 160 zł.

  Codziennie będzie możliwość skorzystania ze Mszy św. i programu duchowego uzależnionego od czasu i innych okoliczności.

  Dokładniejsze informacje będą podawane na spotkaniach organizacyjnych.

  Organizator: Zyg-gro – tel. 600 090 231, opiekun duchowy – ks. Krzysztof Jakubowski – tel. 504 778 503

 • Wyjazd na Misterium Pasyjne do Czerwińska

  Dodano: 15 października 2018 r.

  Przyszłoroczny sezon pielgrzymek z naszej Bazyliki rozpoczniemy wyjazdem do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Wprawdzie mamy jeszcze dużo czasu, ale ogłaszamy to wcześniej, by wszyscy chętni mogli przeżyć to bardzo poruszające wydarzenie. A to z kolei wymaga by wcześniej zamówić wystarczającą ilość biletów wstępu. Wyjazd planujemy na sobotę 6 kwietnia, o ile zostanie zachowany dotychczasowy harmonogram seansów. Zatem dokładny termin, łącznie z godziną, oraz koszty podamy po oficjalnym ukazaniu się informacji.

  Zapisy przyjmuje ks. wikary.

 • Jedziemy do Medjugorje

  Dodano: 26 listopada 2018 r.

  Jedziemy do Medjugorje do Królowej Pokoju na rocznicę objawień z możliwością uczestnictwa w Marszu Pokoju!

  Rekolekcje w drodze poprowadzi: ks. Jacek Szewczyk SDB – min. będziemy rozważać to jak dobrze przygotowywać się do spowiedzi generalnej.

  Termin: 22-29 czerwiec 2019r.

  Miejsce wyjazdu i powrotu: Warszawa, Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53 (plac przed kościołem).

  Cena za osobę: 600 złotych i 250 euro

  Zawiera: transport autokarem, zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie (śniadania i obiadokolacje każdego dnia), wszelkie wycieczki fakultatywne, wszelkie wstępy, opłaty za przewodników lokalnych, opłaty za tłumaczenia, za korzystanie z kaplic, opiekę duszpasterską, podatki, ubezpieczenie. Wszystko jest w cenie pielgrzymki. Nie będzie żadnych dodatkowych, niespodziewanych opłat.

  Zapisy do 25 stycznia 2019  TYLKO na podstawie wpłaty bezzwrotnego zadatku: 600 złotych/ osobę

  Ks. Jacek Szewczyk (w zakrystii Sanktuarium NSJ)

  Anna Wyka (annawyka81@gmail.com)

  Na nr konta:

  PKOBP 93 1020 1026 0000 1802 0296 2215

  tytułem: Nazwisko uczestnika + data pielgrzymki (np:Wyka22.06.2019)

   

  Po wpłacie zadatku należy wysłać  e-mail na adres: annawyka81@gmail.comz danymi:

  Imię+ Nazwisko+ adrese-mail+ NUMER PESEL (konieczny do ubezpieczenia)

   

  Pozostała kwota 250 euro będzie wpłacana w hotelu w Medjugorje

  Nie potrzeba paszportu czy wizy – wystarczy dowód osobisty!

  Pozostałe, szczegółowe informacje będą podane zapisanym uczestnikom

   

  Organizator: annawykafacebook.com/gospa81

  Opiekun duchowy: ks. Jacek Szewczyj SDB - tel. 668741699

   

  Ramowy Plan Wyjazdu

   

  DZIEŃ 1, Sobota (22.06)

  6:00 wyjazd spod kościoła w kierunku Medjugorje. Nocleg w stolicy Chorwacji- Zagrzebiu. Msza Święta, obiadokolacja, dla chętnych zwiedzanie miasta wieczorem.

  DZIEŃ 2, Niedziela (23.06)

  Śniadanie, wyjazd z Zagrzebia, przejazd do Medjugorje we wczesnych godzinach popołudniowych, zakwaterowanie i wspólne wyjście na Górę Objawień – miejsce szczególne, miejsce objawień Matki Bożej. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorem uczestnictwo w  międzynarodowym programie modlitewnym. Spacer po Medjugorje z przewodnikiem, nocleg.

  DZIEŃ 3, Poniedziałek(24.06) – dla chętnych możliwość uczestnictwa w Marszu Pokoju!

  Śniadanie, a pośniadaniu wyjazd do miejsc szczególnie związanych z objawieniami Matki Bożej, później spacer po wiosce etnograficznej. Popołudniu powrót do Medjugorje i spotkanie z osobami związanymi z objawieniami w Medjugorje. Obiadokolacja a po niej międzynarodowy program modlitewny. Wieczorem wyjazd nawiedzanie pięknego typowo bałkańskiego miasteczka-Mostar.

  DZIEŃ 4, Wtorek(25.06)

  Śniadanie, po śniadaniu wyjazd do szczególnego miejsca związanego z objawieniami w Medjugorje - Tihaliny. Później kontemplacja przy wodospadach. Powrót na obiadokolację i uroczysty międzynarodowy, wieczorny program modlitewny. Możliwość całonocnej adoracji Najświetszego Sakramentu w kościele w Medjugorje.

  DZIEŃ 5, Środa(26.06)

  Śniadanie, a po nim wyjście na Górę Krzyża – Kriżevac. Po powrocie spotkanie z przepięknym dziełem powstałym z potrzeby serca dobrych ludzi, świadectwo, Msza Święta, konferencja, indywidualne błogosławieństwo, przygotowanie do przebaczenia, zrozumienia, modlitwa o pokój dla naszych rodzin, ojczyzny. Powrót do hotelu na objadokolację, czas wolny na odpoczynek, kontemplację, spowiedź, przemyślenia, modlitwę osobistą. Wieczorem wyjazd do uroczego Bałkańskiego miasta, położonego nad rzeką, którego starówka wpisana jest na listę UNESCO, zwiedzanie z przewodnikiem i czas wolny na spacery, chłonięcie klimatu Bałkanów. Powrót do Medjugorje późnym wieczorem

  DZIEŃ 6, (27.06)

  Śniadanie, po nim spotkanie-piękne świadectwo, dla chętnych uroczyste zawierzenie siebie, swojego życia Bogu przez Maryję i czas wolny w Medjugorje. Będzie to czas na osobiste SPOTKANIE I POŻEGNANIE z tym wyjątkowym miejscem, które jest warte tego aby choć chcieć je poznać i zrozumieć! Obiadokolacja i wieczorny program modlitewny. Po adoracji, późnym wieczorem będzie możliwość wspólnego wyjścia na Górę Objawień.

  DZIEŃ 7, Piątek(28.06)

  Śniadanie, po śniadaniu czas wolny, obiad i ostatnia w Medjugorje Msza Święta, a poniej wyjazd w drogę do Polski wzdłuż uroczego wybrzeża Chorwacji, plażowanie nad Adriatykiem nocleg i obiadokolacja w Zagrzebiu.

  DZIEŃ 8, Sobota(29.06)

  Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (w zależności od korków około godziny 21:00). Wspólna Msza Święta na zakończenie pielgrzymki.

  *Program jest ramowy. Kolejność może ulec zmianie. Każdego dnia będziemy mieć możliwość uczestnictwa w międzynarodowym, wieczornym programie modlitewnym, który składa się z: Mszy Świętej, różańca, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała, i (w zależności od dnia tygodnia) animowanej Adoracji Najświętszego Sakramentu lub Krzyża świętego.

   

   

   

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa