roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Druga Niedziela W.Postu 17. 03. 2019

  Dodano: 15 marca 2019 r.

  DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                 17 marca 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

  3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

  4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 1645 dzieci, o godz. 1730 dorośli, o godz. 1930 młodzież oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz.1700. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w IV niedzielę Wielkiego Postu Nauki wygłosi dla nas Ks. Paweł Rogowski proboszcz parafii św. Barnaby w Warszawie.

  6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800.

  7. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na stronie internetowej (www.edk.org.pl).

  8. W III Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać Kościół Stacyjny Msza św. wieczorna o godz. 20.00

  9. Dzisiaj przy wyjściu z Bazyliki możemy nabyć dobrą książkę wydawnictwa salezjańskiego.

  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy tygodnik Idziemy.

  11. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

 • MEDJUGORIE - kilka wolnych miejsc!

  Dodano: 26 stycznia 2019 r.

  Jedziemy do Medjugorje do Królowej Pokoju na rocznicę objawień z możliwością uczestnictwa w Marszu Pokoju!

  Rekolekcje w drodze poprowadzi: ks. Jacek Szewczyk SDB – min. będziemy rozważać to jak dobrze przygotowywać się do spowiedzi generalnej.

  Termin: 22-29 czerwiec 2019r.

  Miejsce wyjazdu i powrotu: Warszawa, Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53 (plac przed kościołem).

  Cena za osobę: 600 złotych i 250 euro

  Zawiera: transport autokarem, zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie (śniadania i obiadokolacje każdego dnia), wszelkie wycieczki fakultatywne, wszelkie wstępy, opłaty za przewodników lokalnych, opłaty za tłumaczenia, za korzystanie z kaplic, opiekę duszpasterską, podatki, ubezpieczenie. Wszystko jest w cenie pielgrzymki. Nie będzie żadnych dodatkowych, niespodziewanych opłat.

  Zapisy TYLKO na podstawie wpłaty bezzwrotnego zadatku: 600 złotych/ osobę

  Ks. Jacek Szewczyk (w zakrystii Sanktuarium NSJ)

  Anna Wyka (annawyka81@gmail.com)

  Na nr konta:

  PKOBP 93 1020 1026 0000 1802 0296 2215

  tytułem: Nazwisko uczestnika + data pielgrzymki (np:Wyka22.06.2019)

   

  Po wpłacie zadatku należy wysłać  e-mail na adres: annawyka81@gmail.comz danymi:

  Imię+ Nazwisko+ adrese-mail+ NUMER PESEL (konieczny do ubezpieczenia)

   

  Pozostała kwota 250 euro będzie wpłacana w hotelu w Medjugorje

  Nie potrzeba paszportu czy wizy – wystarczy dowód osobisty!

  Pozostałe, szczegółowe informacje będą podane zapisanym uczestnikom

   

  Organizator: annawykafacebook.com/gospa81

  Opiekun duchowy: ks. Jacek Szewczyj SDB - tel. 668741699

   

   

  Ramowy Plan Wyjazdu

   

  DZIEŃ 1, Sobota (22.06)

  6:00 wyjazd spod kościoła w kierunku Medjugorje. Nocleg w stolicy Chorwacji- Zagrzebiu. Msza Święta, obiadokolacja, dla chętnych zwiedzanie miasta wieczorem.

  DZIEŃ 2, Niedziela (23.06)

  Śniadanie, wyjazd z Zagrzebia, przejazd do Medjugorje we wczesnych godzinach popołudniowych, zakwaterowanie i wspólne wyjście na Górę Objawień – miejsce szczególne, miejsce objawień Matki Bożej. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorem uczestnictwo w  międzynarodowym programie modlitewnym. Spacer po Medjugorje z przewodnikiem, nocleg.

  DZIEŃ 3, Poniedziałek(24.06) – dla chętnych możliwość uczestnictwa w Marszu Pokoju!

  Śniadanie, a pośniadaniu wyjazd do miejsc szczególnie związanych z objawieniami Matki Bożej, później spacer po wiosce etnograficznej. Popołudniu powrót do Medjugorje i spotkanie z osobami związanymi z objawieniami w Medjugorje. Obiadokolacja a po niej międzynarodowy program modlitewny. Wieczorem wyjazd nawiedzanie pięknego typowo bałkańskiego miasteczka-Mostar.

  DZIEŃ 4, Wtorek(25.06)

  Śniadanie, po śniadaniu wyjazd do szczególnego miejsca związanego z objawieniami w Medjugorje - Tihaliny. Później kontemplacja przy wodospadach. Powrót na obiadokolację i uroczysty międzynarodowy, wieczorny program modlitewny. Możliwość całonocnej adoracji Najświetszego Sakramentu w kościele w Medjugorje.

  DZIEŃ 5, Środa(26.06)

  Śniadanie, a po nim wyjście na Górę Krzyża – Kriżevac. Po powrocie spotkanie z przepięknym dziełem powstałym z potrzeby serca dobrych ludzi, świadectwo, Msza Święta, konferencja, indywidualne błogosławieństwo, przygotowanie do przebaczenia, zrozumienia, modlitwa o pokój dla naszych rodzin, ojczyzny. Powrót do hotelu na objadokolację, czas wolny na odpoczynek, kontemplację, spowiedź, przemyślenia, modlitwę osobistą. Wieczorem wyjazd do uroczego Bałkańskiego miasta, położonego nad rzeką, którego starówka wpisana jest na listę UNESCO, zwiedzanie z przewodnikiem i czas wolny na spacery, chłonięcie klimatu Bałkanów. Powrót do Medjugorje późnym wieczorem

  DZIEŃ 6, (27.06)

  Śniadanie, po nim spotkanie-piękne świadectwo, dla chętnych uroczyste zawierzenie siebie, swojego życia Bogu przez Maryję i czas wolny w Medjugorje. Będzie to czas na osobiste SPOTKANIE I POŻEGNANIE z tym wyjątkowym miejscem, które jest warte tego aby choć chcieć je poznać i zrozumieć! Obiadokolacja i wieczorny program modlitewny. Po adoracji, późnym wieczorem będzie możliwość wspólnego wyjścia na Górę Objawień.

  DZIEŃ 7, Piątek(28.06)

  Śniadanie, po śniadaniu czas wolny, obiad i ostatnia w Medjugorje Msza Święta, a poniej wyjazd w drogę do Polski wzdłuż uroczego wybrzeża Chorwacji, plażowanie nad Adriatykiem nocleg i obiadokolacja w Zagrzebiu.

  DZIEŃ 8, Sobota(29.06)

  Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (w zależności od korków około godziny 21:00). Wspólna Msza Święta na zakończenie pielgrzymki.

  *Program jest ramowy. Kolejność może ulec zmianie. Każdego dnia będziemy mieć możliwość uczestnictwa w międzynarodowym, wieczornym programie modlitewnym, który składa się z: Mszy Świętej, różańca, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała, i (w zależności od dnia tygodnia) animowanej Adoracji Najświętszego Sakramentu lub Krzyża świętego.

   

 • Misterium Pasyjne w Czerwińsku

  Dodano: 28 stycznia 2019 r.

  Wyjazdem do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej rozpoczynamy kolejny sezon pielgrzymowania z naszej Bazyliki. Udział w Misterium sprzyja również duchowemu przygotowaniu się do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Mamy już zarezerwowane miejsca i autokar.

  Zatem, jeśli chodzi o szczegóły przedstawiają się one następująco:

  - autokar odjeżdża 6 kwietnia (sobota) z pl. Ks. Lauferskiego przed Bazyliką o godz. 900;

  - Misterium rozpoczyna się w czerwińskiej sali teatralnej o godz. 1300;

  - Msza św. dla pielgrzymów o godz. 1200 przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia w Bazylice Czerwińskiej;

  - po przyjeździe do Czerwińska jest czas do własnej dyspozycji, który można przeznaczyć na osobistą modlitwę w sanktuarium, zwiedzanie (z przewodnikiem) klasztoru i wystawy misyjnej, zakup pamiątek, itd. W klasztornej kawiarence można skorzystać z gorących napojów, ciasta i prostych posiłków.

  Koszt wyjazdu wynosi 50 zł od osoby i pokrywa opłatę za bilet wstępu, ubezpieczenie, autokar i zwyczajową ofiarę jaką składamy w nawiedzanych sanktuariach. Osoby, które już wcześniej zarezerwowały sobie miejsca prosimy o dokonywanie wpłat. Wyjazd do Czerwińska organizuje ks. wikary.

 • Sankt Petersburg – białe noce

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  Zapowiadana od jakiegoś czasu pielgrzymka z Bazyli NSJ  do Sankt Petersburga zaczyna przybierać coraz bardziej realne kształty. Otrzymaliśmy już od biura organizującego wyjazd propozycje ramowe programu i kosztów. I tak:

  2 czerwca – niedziela

  Godz. 6.00 - zbiórka uczestników na placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką

  Godz. 6.30 – wyjazd przez Łomżę i Kowno do Resekre (Łotwa)

  Godz. 19.00 – planowany przyjazd do Resekre. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  3 czerwca – poniedziałek

  Godz. 7.30 – śniadanie i odjazd z Resekre do Sankt Petersburga. Po drodze zatrzymujemy się w Pskowie na zwiedzanie m. in. twierdzy obleganej przez Stefana Batorego podczas wyprawy inflanckiej.

  Godz. 19.00 – planowany przyjazd do Petersburga, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

  4 czerwca – wtorek

  Godz. 9.00 – po śniadaniu autokarowa wycieczka połączona ze zwiedzaniem twierdzy Pietropawłowskiej ze znajdującym się w niej soborem, następnie sobór Isakowski i inne pomniki, kościoły oraz zabytki.

  Godz. 16.00 – przyjazd do hotelu – obiadokolacja – czas wolny do wykorzystania np. na spacer po mieście w białą noc.

  5 czerwca – środa

  Godz. 8.30 – śniadanie

  Godz. 9.00 – wyjazd do Ermitażu. Do zwiedzania jest 400 sal o długości 25km, z dziełami najsłynniejszych malarzy świata. Po powrocie do hotelu czas wolny. Chętni, mogą komunikacją miejską zwiedzić Peterhof ze słynnymi fontannami.

  6 czerwca - czwartek

  Godz. 8.00 – śniadanie

  Godz. 8.30 – odjazd do Carskiego Sioła i zwiedzanie pałacu Katarzyny II i pałacu w Pawłowsku.

  Godz. 17.00 – planowany powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny

  7 czerwca - piątek

  Godz. 7.30 – odjazd do Kowna. Zakwaterowanie. Kolacja.

  8 czerwca - sobota

  Godz. 8.00 – śniadanie i zwiedzanie miasta: Starówka, katedra, dom Perkuna, szkoła w której uczył się a. Mickiewicz i inne obiekty.

  Godz. 12.00 – odjazd do Polski

  Godz. 21.00 –planowane przybycie do Warszawy.

  Świadczenia: autokar klasy Lux, piloci i przewodnicy, wyżywienie zgodnie z programem, ubezpieczenie NNW i KL, hotele 3-gwiazdkowe – pokoje 2-osobowe z łazienką i TV.

  Opłaty: 700 zł (wpłata w Polsce) + 260€ (wpłata na miejscu). Na koszt własny opłacamy wstęp do muzeów. W związku z inflacją ceny mogą ulec zmianie. Ostateczną kalkulację podamy w grudniu.

  Konieczny jest paszport ważny przynajmniej na 180 dni. Koszt wizy 410 zł.

  Codziennie będzie możliwość skorzystania ze Mszy św. i programu duchowego uzależnionego od czasu i innych okoliczności.

  Pełne i szczegółowe informacje będą podawane na spotkaniach organizacyjnych.

  Organizator: Zyg-gro – tel. 600 090 231, opiekun duchowy – ks. Krzysztof Jakubowski – tel. 504 778 503

 • Aktywni zimą! Łyżwy i narty dla dzieci

  Dodano: 30 grudnia 2018 r.

  W okresie 2.01 – 14.04 działające przy Oratorium Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS Warszawa organizuje bezpłatne wyjścia na łyżwy i narty!
  Zapraszamy dzieci i młodzież według planu: 
  • W każdy wtorek (zbiórka o 16:00 w Oratorium) – grupa początkująca – łyżwy na Narodowym. 
  • W każdy czwartek (zbiórka o 16:00 w Oratorium) – grupa zaawansowana – łyżwy na Narodowym.
  • W każdą sobotę (zbiórka o godz. 10:00) – narty na Górce Szczęśliwickiej.
  Bilety wstępu, wypożyczenie sprzętu oraz opieka wychowawców i instruktorów są bezpłatne. Informacje i zapisy u ks. Sławka.
   
  Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zapraszamy!
 • Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych

  Dodano: 23 stycznia 2019 r.

  15 lutego (piątek) o godzinie 1900 rozpoczyna się w naszej parafii cykl katechez przygotowujący narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa, zwany potocznie kursem przedmałżeńskim. Katechezy odbywają się w każdy piątek, co tydzień o tej samej godzinie – 1900 – w sali parafialnej nr 131; wejście przez portiernię domu zakonnego od ul. Kawęczyńskiej.

  Tematyka katechez jest ustalona przez Władze Diecezji, zatem udział w nich można zsynchronizować z innymi parafiami i ułożyć sobie harmonogram indywidualny, uwzględniający własne możliwości czasowe. Zakończenie katechez jest zaplanowane na piątek – 12 kwietnia.

  Szczegółowe informacje zostaną podane na pierwszym spotkaniu. Również wtedy zostaną rozdane indeksy zawierające daty, tematykę i informację o prowadzących. Katechezy są bezpłatne. Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów. Wystarczy zgłoszenie się na pierwszą katechezę i pobranie indeksu.

 • Petersburg – pielgrzymka dla II grupy

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  10 czerwca 2019 r. wyruszy z Bazyliki NSJ do Petersburga  ll grupa pielgrzymów. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na pragnienia wielu chętnych, dla których nie znalazło się miejsce w l grupie.Będziemy realizować ten sam program i zwiedzać te same obiekty jakie są w planach p;ielgrzymkowych dla grupy l. Podobnie jest z kosztami. Zapoznać się z tym można wybierając na stronie internetowej link: http://bazylika.salezjanie.pl/index.php?pokaz=ogloszenia#id_1247

  Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii, telefonicznie  wikary ( 504 778 503) lub bezpośrednio w biurze organizującym wyjazd – 600 090 231 (Zygmunt Grochowski)

 • Pielgrzymka do Polskiego Nazaret

  Dodano: 4 marca 2019 r.

  Pierwszym świętym miejscem, do którego chcemy w tym roku pielgrzymować po rozpoczęciu sezonu pielgrzyma wyjazdem na Misterium Pasyjne w Czerwińsku, jest Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, zwane również Polskim Nazaret. Jednodniową pielgrzymkę autokarową do tego miejsca planujemy odbyć 27 kwietnia.

  Ramowy program tego dnia obejmuje następujące wydarzenia:

  Godz. 700 – odjazd z pl. Ks. Lauferskiego przed Bazyliką NSJ;

  Godz. 1100 – spotkanie z duszpasterzem w Sanktuarium, który zapozna nas z dziejami i misją Polskiego Nazaret;

  Godz. 1200 – Msza św. (wspólna dla wszystkich pielgrzymów);

  Godz. 1315 – obiad

  Godz.1400–1630- zwiedzanie miasta z przewodnikiem

  Godz. 1630 – wyjazd w drogę powrotną

  Opłata za udział w pielgrzymce wynosi 85 zł od osoby i stanowi pokrycie kosztów autokaru, ubezpieczenia, przewodnika i obiadu.

  Uczestnictwo w pielgrzymce można zgłaszać u wikarego (504 778 503), w kancelarii lub w zakrystii po nabożeństwach. Zgłoszenia przyjmowane są również pocztą elektroniczną (kancelaria.nsj@gmail.com) lub telefonicznie  (22/518 61 35) w godzinach otwarcia kancelarii.

 • Sanktuaria Ziemi Chełmińskiej - program ramowy

  Dodano: 2 marca 2019 r.

  Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, w dn. 24-26 maja (piątek - niedziela) będziemy pielgrzymować po ziemi chełmińskiej. Proponujemy następujący program ramowy dla tego wyjazdu:

  Piątek – 24 maja

  Godz. 700 – odjazd autokaru z pl. ks. Lauferskiego przed Bazyliką

  Godz. 1200 – spotkanie z przewodnikiem w Chełmnie. Ogólne historyczne zwiedzanie miasta, m. in. kościół św. Janów i klasztor pocysterski, wejście do skarbca klasztornego Sióstr Miłosierdzia – czas zwiedzania ok. 3 godz.

  Odjazd od Pelplina. Zakwaterowanie w Collegium Marianum. Msza św. kolacja. Czas wolny.

  Sobota - 24 maja                                                                  

  Godz. 830 – śniadanie w Collegium Marianum i wyjazd do Gniewu(zwiedzanie zamku z przewodnikiem).

  Godz.1130 – Msza św. w Collegium Marianum w Pelplinie

  Godz. 1230 – zwiedzanie z przewodnikiem katedry pelplińskiej i prezentacja organowa

  Godz. 1400 – obiad w Collegium Marianum

  Godz. 1430 – zwiedzanie z przewodnikiem: ogrody biskupie, Muzeum Diecezjalne, spacer  po mieście

  Godz. 1700 – kawa/herbata w Collegium Marianum

  Godz. 1730 – dalszy ciąg zwiedzania z przewodnikiem (nagrobki na cmentarzach „milczący świadkowie historii” - od powstania listopadowego, kościół Bożego Ciała)

  Godz. 1900 - spacer bądź przejazd na Górę Jana Pawła II (we własnym zakresie)

  Niedziela - 26 maja

  Godz. 800 – śniadanie w Collegium Marianum

  Godz. 900 – wyjazd z Pelplina do Rywałdu Królewskiego

  Godz. 1100 – Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej – Pocieszycielki Strapionych. Po Mszy św. zwiedzanie Sanktuarium, obiad w klasztorze kapucynów, czas do własnej dyspozycji i odjazd do Warszawy.

  Planowany przyjazd do Warszawy ok. godz. 1900. Program może być na bieżąco korygowany.

  Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, drogą mailową, w zakrystii po nabożeństwach lub telefonicznie do wikarego - 504778503.

  Koszt pielgrzymki wynosi 300 zł od osoby i stanowi opłatę za autokar, 2 noclegi w Collegium Marianum, posiłki (od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę), bilety wstępu do obiektów, honoraria dla przewodników, itp.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa