roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

 • Pielgrzymka szlakiem św. Stanisława Kostki

  Dodano: 15 lutego 2018 r.

  Niedawno w okolicznościowym liście pasterskim biskupi polscy zachęcali wiernych, by pielgrzymować do Rostkowa – miejsca  narodzin i dzieciństwa św. Stanisława Kostki. W odpowiedzi na to wystąpienie nasza parafia organizuje pielgrzymkę mazowieckim szlakiem tego Świętego.

  Zatem na program naszego pielgrzymowania złożą się:

  - Msza św. i zwiedzanie Sanktuarium św. Stanisław Kostki w Rostkowie, gdzie urodził się św. Stanisław Kostka;

  - modlitwa i zwiedzanie kościoła Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu – miejscu chrztu św. Stanisława oraz wiecznego spoczynku jego rodziców i braci;

  - modlitwa i zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Przewodniczki (klasztor OO. Pasjonistów), którego dzieje zaczynają się od dawnego kościoła św. Jakuba i św. Anny, ufundowanego przez Pawła Kostkę w ramach czynu pokutnego za krzywdy, jakie wyrządził swemu bratu za życia.

  Drugą część naszego pielgrzymowania przeżyjemy w Pułtusku. W trakcie kilkugodzinnego spaceru z przewodnikiem chcemy poznać najważniejsze zabytki, piękne świątynie i ciekawe dzieje tego urokliwego miasta.

  Wyjazd autokarem 21 kwietnia, o godz. 630 z parkingu przed Bazyliką. Koszty pielgrzymki wynoszą 70 zł od osoby, jako że prawie wszyscy zapisujący się chcą skorzystać z propozycji obiadu.

  Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii Bazyliki, w kancelarii parafialnej oraz drogą telefoniczną i mailową.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna 22.04. 2018

  Dodano: 21 kwietnia 2018 r.

  CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                               22 kwietnia 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę Słowo Boże głosi ks. Rektor Seminarium Warszawsko – Praskiego ks. prof.. Krzysztof Warchałowski. Serdecznie Go witamy w naszej wspólnocie parafialnej wraz z alumnami i życzymy obfitych Bożych łask w kształtowaniu sumień i serc przyszłych kapłanów naszej diecezji.

  2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

  3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800,

  4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Biskupie Marku Solarczyku, który obchodzi swój dzień imienin.

  5. Dostaliśmy kilka dodatkowych miejsc na pielgrzymkę śladami polskich kościołów i miejsc kultury na Białorusi w dn. 14-17 czerwca. Chętni do wyjazdu powinni zgłosić się jak najszybciej (ze względu na procedury wizowe) do ks. Krzysztofa z Bazyliki lub do p. Grochowskiego (tel. 600 090 231), organizatora i pilota tej pielgrzymki. Paszport obowiązkowy. Szczegółowy program wyjazdu i koszty podane są na stronie internetowej (www.bazylika.salezjanie.pl).

  6. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 • Są wolne miejsca na Białoruś

  Dodano: 19 kwietnia 2018 r.

  Dostaliśmy kilka dodatkowych miejsc na pielgrzymkę śladami polskich kościołów i miejsc kultury na Białorusi w dn. 14-17 czerwca. Chętni do wyjazdu powinni zgłosić się jak najszybciej (ze względu na procedury wizowe) do ks. wikarego z Bazyliki (504228503) lub najlepiej do p. Grochowskiego (tel. 600 090 231), organizatora i pilota tej pielgrzymki. Paszport obowiązkowy. Szczegółowy program wyjazdu i koszty podane są na stronie internetowej (www.bazylika.salezjanie.pl). 

 • Spotkanie pielgrzymujących na Białoruś.

  Dodano: 16 kwietnia 2018 r.

  Zgodnie z informacją podaną na spotkaniu kwietniowym, 13 maja (niedziela) o godz. 19.00 zapraszamy wyjeżdżających na Białoruś na spotkanie z organizatorem wyjazdu. Według jego wiedzy będzie wtedy możliwy odbiór paszportów z wizami.

 • Pielgrzymka szlakiem piastowskim: między Gnieznem a Toruniem

  Dodano: 3 kwietnia 2018 r.

  W dn. 18-20 maja wyruszy z Bazyliki NSJ autokarowa pielgrzymka szlakiem piastowskim. Pielgrzymowanie zaczynamy w Gnieźnie, kończymy w Toruniu. Program pielgrzymki przedstawia się następująco:

  18 maja

  6.30– wyjazd z Warszawy do Gniezna

  1130-11.50- Powitanie przy pomniku Bolesława Chrobrego przed katedrą w Gnieźnie oraz zwiedzanie Wzgórza Lecha

  12.00-12.45- Msza święta w katedrze gnieźnieńskiej 

  13.00-14.10- zwiedzanie Drzwi gnieźnieńskich i wnętrza Bazyliki

  14.10-15.30zwiedzanie starówki: kościół Franciszkanów – miejsce pochówku bł. Jolenty i jej męża Bolesława Pobożnego , fara - z piękną barokowa ambona w kształcie łodzi, jedna z siedmiu takich w Polsce.  Przerwa na zakup  pamiątek.

  15.40  - przejazd na Ostrów Lednicki ,  jednego z domniemanych miejsc chrztu Polski. Przepłynięcie promem na wyspę Ostrów i zwiedzanie ruiny palatium oraz baptysterium , jednego z domniemanych miejsc chrztu, nawiedzenie grobu ojca Góry, przejście przez Bramę Rybę.

  18.30– wyjazd na nocleg do ośrodka sportu i rekreacji w Gozdawie, gdzie można skorzystać z basenu krytego,  boiska do tenisa oraz hali sportowej.

   

  19 maja

  9.00- spotkanie przewodnika z grupą w Gnieźnie i przejazd do Trzemeszna, zwiedzanie bazyliki w Trzemesznie oraz placu Kilińskiego.

  10.20- przejazd do Mogilna i zwiedzanie zespołu klasztornego pobenedyktyńskiego i początków XI, gdzie przechowywany jest hebanowy krucyfiks - dar Władysława Jagiełły

  12.00- przejazd do Strzelna i zwiedzanie romańskiej Rotundy św. .Prokopa i kościoła NMP ze słynnymi kolumnami romańskimi obrazującymi zalety i wady panien.

  14.00- przejazd do Kruszwicy i zwiedzanie kolegiaty  św. Piotra i Pawła jednej z najstarszych w Polsce świątyń romańskich,  wejście na Mysią wieżę - pozostałość po kompleksie zamkowym Kazimierza Wielkiego z pięknym widokiem na jezioro Gopło (mare Polonorum  -  jak pisał o nim Jan Długosz.

  15.30- pożegnanie z grupą i wyjazd do Torunia na obiadokolację i nocleg.

  17.30 – nabożeństwo majowe w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  18.00  -  Msza w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  Obiadokolacja i nocleg w domu pielgrzyma oo. redemptorystów

   

  20 maja

  9.00– wizyta w Radiu Maryja

  12.00– Msza św. w sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Po Mszy św. zwiedzanie.

  13.30– zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem (3 godz.)

  i ewentualny obiad.

   

  17.00– wyjazd do Warszawy

 • Pielgrzymka na Białoruś

  Dodano: 27 grudnia 2017 r.

  Nawiązując do wcześniejszej zapowiedzi o czerwcowej pielgrzymce pielgrzymce na Białoruś informujemy, że odbędzie się ona w dn. 14-17 czerwca i będzie wiodła następującą trasą: Grodno – Wasiliszki – Nowogródek – Mir – Nieśwież – Mińsk – Mereczowszczyzna – Brześć. W rozpisaniu na poszczególne dni jej przebieg będzie wyglądał następująco:

  1 dzień

  Godz. 06.00- zbiórka przed Bazyliką NSPJ i odjazd do Grodna. Po przyjeździe do hotelu, zakwaterowanie i spacer po z przewodnikiempo mieście. Zwiedzamy: Kościół Farny p.w. Franciszka Ksawerego, kościół  jezuitów i stary  zamek  w który zmarł Stefan Batory,   Dom-Muzeum Elizy Orzeszkowej, Pałac Stanisławówka  i inne zabytki. Msza św. Obiadokolacja, nocleg.

  2 dzień

  Po śniadaniu Msza św. i odjazd do Nieświeża. Po drodze we wsi Stare Wasiliszki zwiedzamy Dom-Muzeum Czesława Niemena , w Nowogródku Dom-Muzeum Adama Mickiewicza i ruiny zamku Mendoga - pierwszej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego. Kolejnym celem naszej podróży jest XVI-wieczny zamek  Mir, umieszczony na liście zabytków kultury światowej UNESCO. Na nocleg przyjeżdżamy do Nieświeża, rezydencji rodu Radziwiłłów. W Nieświeżu, w kryptach grobowych kościoła Bożego Ciała pochowanych jest około 100 przedstawicieli rodu Radziwiłłów. Obiadokolacja, nocleg w Pałacu.

  3 dzień

  Rano zwiedzamy zamek w Nieświeżu, a następnie wyruszamy do Mińska (120km). W Mińsku  z przewodnikiem zwiedzamy: katedrę św. Ducha, katedrę św. Szymona i Heleny, Stare Miasto, Dom Rządu, pałac Wańkowiczów, pałac Piszczałowski i odjeżdżamy do Nieświeża na nocleg.

   4 dzień

  Po śniadaniu odjazd do Brześcia. Po drodze w Mereczowszczyźnie zwiedzamy Dom–Muzeum,  w którym urodził się Tadeusz Kościuszko.  Msza św. w Kobryniu. Po przyjeździe do Brześcia zwiedzanie miasta z przewodnikiem: kościół Świętego Krzyża z 1856 r., prawosławna katedrę Świętego Szymona zbudowaną w 1868 r., twierdza brzeska i inne zabytki. Odjazd Do Warszawy. 22.00-planowany powrót do domu.

  Ogólny koszt pielgrzymki:  310 zł +115 euro na miejscu.

  Świadczenia: autokar klasy turystycznej, drogi, parkingi, ekologia, wiza, 3 noclegi (pok. 2-osobowe z wygodami), wyżywienie HB-2 razy dziennie zgodnie z programem, pilot, ubezpieczenie, opiekun duchowny, przewodnik z jęz. polskim. Telefon kontaktowy z organizatorem: 600 090 231

  UWAGA: bilety wstępu oraz przewodnicy w muzeach i na trasie (35 euro)koszt własny. Zbiórka na muzea po przekroczeniu granicy.

  Szczegółowe wyjaśnienia i odpowiedzi na wątpliwości zostaną podane na spotkaniu z organizatorem. O jego terminie powiadomimy w gazetce parafialnej i na stronie internetowej.    

 • Rekolekcje przed Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej

  Dodano: 18 kwietnia 2018 r.

  REKOLEKCJE

  PRZED NAWIEDZENIEM OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ

  KRÓLOWEJ POLSKI

      03 – 06 czerwca 2018 r.

   

  Niedziela 03 czerwca 2018 r.

  7.00; 8.30; 10.00; 11.30;13.00;18.00; 19.30

  Msza św. z nauką rekolekcyjną

  21.00

  Apel Jasnogórski – modlitwa i oczekiwanie na przybycie cudownego Obrazu.

  Poniedziałek 04 czerwca 2018 r.

  8.00; 12.00; 18.00

  Msza św. z nauką rekolekcyjną

  21.00

  Apel Jasnogórski – modlitwa i oczekiwanie na przybycie cudownego Obrazu.

  Wtorek 05 czerwca 2018 r.

  8.00; 12.00; 18.00

  Msza św. z nauką rekolekcyjną

  21.00

  Apel Jasnogórski – modlitwa i oczekiwanie na przybycie cudownego Obrazu.

  Środa 06 czerwca 2018 r.

  8.00; 12.00; 18.00

  21.00

  Apel Jasnogórski – modlitwa i oczekiwanie na przybycie cudownego Obrazu.

  / Godzina przed nabożeństwami sakrament pokuty i okazja do spowiedzi św./

  Czwartek 07 czerwca 2018 r. – Dzień przygotowania i dekoracji naszej świątyni parafialnej.

   

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa