roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

 • Wizyta Duszpasterska 14 - 19 stycznia 2019 r.

  Dodano: 12 stycznia 2019 r.

  Zapraszamy do zapoznania się z planem "kolędy" na najbliższe dni.

  Zaproszenie na kolędę można zgłosić poprzez telefon do kancelarii: (22) 518 61 35 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10-12 i od 16-18 )

  Od poniedziałku do piątku tzw. „kolęda” rozpoczyna się od godziny 16:00, a w sobotę od godz. 15:00.

  Odwiedzamy wszystkich tych, którzy w ostatnich latach otwierali swoje domy przed nami.

  Jeśli w poprzednich latach nie odwiedziliśmy Państwa a życzycie sobie naszych odwiedzin prosimy o zgłoszenie telefoniczne do kancelarii. O to samo prosimy nowych Parafian.

  Poniedziałek 14 stycznia 2019 r.

  Korsaka 6, 7

  Nieporęcka 2,4, 6, 8,10,12,14

  Wtorek 15 stycznia 2019

  Wiosenna 3

  Środa 16 stycznia 2019

  Korsaka 1

  Czwartek 17 stycznia 2019

  Tarchomińska 1,3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10, 11, 12

  Piątek 18 stycznia 2019

  Tarchomińska 13,15

  Łomżyńska 30, 31, 44

  Wołomińska 5, 11 15, 17, 17A, 22, 24, 54

  Sobota 19 stycznia 2019

  Radzymińska 68/72

  Radzymińska 60/66

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego

  Dodano: 12 stycznia 2019 r.

  NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                              13 stycznia 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

  2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni jest podany na stronie internetowej naszej parafii i w biuletynie.

  3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

  4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik Idziemy

  6. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

  7. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę i przekazywane na konto naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary na nagłośnienie Bazyliki. Wszystkim za wszelkie dobro Staropolskie Bóg zapłać!  Konto parafii: 77124060741111000049922527

   

   

 • Jedziemy do Medjugorje

  Dodano: 26 listopada 2018 r.

  Jedziemy do Medjugorje do Królowej Pokoju na rocznicę objawień z możliwością uczestnictwa w Marszu Pokoju!

  Rekolekcje w drodze poprowadzi: ks. Jacek Szewczyk SDB – min. będziemy rozważać to jak dobrze przygotowywać się do spowiedzi generalnej.

  Termin: 22-29 czerwiec 2019r.

  Miejsce wyjazdu i powrotu: Warszawa, Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53 (plac przed kościołem).

  Cena za osobę: 600 złotych i 250 euro

  Zawiera: transport autokarem, zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie (śniadania i obiadokolacje każdego dnia), wszelkie wycieczki fakultatywne, wszelkie wstępy, opłaty za przewodników lokalnych, opłaty za tłumaczenia, za korzystanie z kaplic, opiekę duszpasterską, podatki, ubezpieczenie. Wszystko jest w cenie pielgrzymki. Nie będzie żadnych dodatkowych, niespodziewanych opłat.

  Zapisy do 25 stycznia 2019  TYLKO na podstawie wpłaty bezzwrotnego zadatku: 600 złotych/ osobę

  Ks. Jacek Szewczyk (w zakrystii Sanktuarium NSJ)

  Anna Wyka (annawyka81@gmail.com)

  Na nr konta:

  PKOBP 93 1020 1026 0000 1802 0296 2215

  tytułem: Nazwisko uczestnika + data pielgrzymki (np:Wyka22.06.2019)

   

  Po wpłacie zadatku należy wysłać  e-mail na adres: annawyka81@gmail.comz danymi:

  Imię+ Nazwisko+ adrese-mail+ NUMER PESEL (konieczny do ubezpieczenia)

   

  Pozostała kwota 250 euro będzie wpłacana w hotelu w Medjugorje

  Nie potrzeba paszportu czy wizy – wystarczy dowód osobisty!

  Pozostałe, szczegółowe informacje będą podane zapisanym uczestnikom

   

  Organizator: annawykafacebook.com/gospa81

  Opiekun duchowy: ks. Jacek Szewczyj SDB - tel. 668741699

   

  Ramowy Plan Wyjazdu

   

  DZIEŃ 1, Sobota (22.06)

  6:00 wyjazd spod kościoła w kierunku Medjugorje. Nocleg w stolicy Chorwacji- Zagrzebiu. Msza Święta, obiadokolacja, dla chętnych zwiedzanie miasta wieczorem.

  DZIEŃ 2, Niedziela (23.06)

  Śniadanie, wyjazd z Zagrzebia, przejazd do Medjugorje we wczesnych godzinach popołudniowych, zakwaterowanie i wspólne wyjście na Górę Objawień – miejsce szczególne, miejsce objawień Matki Bożej. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorem uczestnictwo w  międzynarodowym programie modlitewnym. Spacer po Medjugorje z przewodnikiem, nocleg.

  DZIEŃ 3, Poniedziałek(24.06) – dla chętnych możliwość uczestnictwa w Marszu Pokoju!

  Śniadanie, a pośniadaniu wyjazd do miejsc szczególnie związanych z objawieniami Matki Bożej, później spacer po wiosce etnograficznej. Popołudniu powrót do Medjugorje i spotkanie z osobami związanymi z objawieniami w Medjugorje. Obiadokolacja a po niej międzynarodowy program modlitewny. Wieczorem wyjazd nawiedzanie pięknego typowo bałkańskiego miasteczka-Mostar.

  DZIEŃ 4, Wtorek(25.06)

  Śniadanie, po śniadaniu wyjazd do szczególnego miejsca związanego z objawieniami w Medjugorje - Tihaliny. Później kontemplacja przy wodospadach. Powrót na obiadokolację i uroczysty międzynarodowy, wieczorny program modlitewny. Możliwość całonocnej adoracji Najświetszego Sakramentu w kościele w Medjugorje.

  DZIEŃ 5, Środa(26.06)

  Śniadanie, a po nim wyjście na Górę Krzyża – Kriżevac. Po powrocie spotkanie z przepięknym dziełem powstałym z potrzeby serca dobrych ludzi, świadectwo, Msza Święta, konferencja, indywidualne błogosławieństwo, przygotowanie do przebaczenia, zrozumienia, modlitwa o pokój dla naszych rodzin, ojczyzny. Powrót do hotelu na objadokolację, czas wolny na odpoczynek, kontemplację, spowiedź, przemyślenia, modlitwę osobistą. Wieczorem wyjazd do uroczego Bałkańskiego miasta, położonego nad rzeką, którego starówka wpisana jest na listę UNESCO, zwiedzanie z przewodnikiem i czas wolny na spacery, chłonięcie klimatu Bałkanów. Powrót do Medjugorje późnym wieczorem

  DZIEŃ 6, (27.06)

  Śniadanie, po nim spotkanie-piękne świadectwo, dla chętnych uroczyste zawierzenie siebie, swojego życia Bogu przez Maryję i czas wolny w Medjugorje. Będzie to czas na osobiste SPOTKANIE I POŻEGNANIE z tym wyjątkowym miejscem, które jest warte tego aby choć chcieć je poznać i zrozumieć! Obiadokolacja i wieczorny program modlitewny. Po adoracji, późnym wieczorem będzie możliwość wspólnego wyjścia na Górę Objawień.

  DZIEŃ 7, Piątek(28.06)

  Śniadanie, po śniadaniu czas wolny, obiad i ostatnia w Medjugorje Msza Święta, a poniej wyjazd w drogę do Polski wzdłuż uroczego wybrzeża Chorwacji, plażowanie nad Adriatykiem nocleg i obiadokolacja w Zagrzebiu.

  DZIEŃ 8, Sobota(29.06)

  Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (w zależności od korków około godziny 21:00). Wspólna Msza Święta na zakończenie pielgrzymki.

  *Program jest ramowy. Kolejność może ulec zmianie. Każdego dnia będziemy mieć możliwość uczestnictwa w międzynarodowym, wieczornym programie modlitewnym, który składa się z: Mszy Świętej, różańca, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała, i (w zależności od dnia tygodnia) animowanej Adoracji Najświętszego Sakramentu lub Krzyża świętego.

   

   

   

   

 • Modlitewne czuwania w intencji Ojczyzny

  Dodano: 21 grudnia 2018 r.

  Od września trwa w naszej sanktuaryjnej Bazylice kolejny cykl przebłagalnych czuwań za Ojczyznę. Prowadzą je ks. Mariusz Bernyś – (kapelan w szpitalu na Banacha, autor poczytnych rozważań i poezji o Miłosierdziu Bożym) i  ks. Marcin Dłutowski (malarz, rzeźbiarz i również publikujący swoje rozważania o Miłosierdziu Bożym). Czuwania odbywają się w każdy I piątek miesiąca i zaczynają się o godz. 21.00, a kończą Mszą św. o północy. Mają one charakter miesięcznej nowenny, trwającej od września do czerwca.

  Motyw przewodni czuwań brzmi: "Aby Polska była wierna Bogu i została wywyższona w potędze i świętości". Na program czuwania składają się: Apel Jasnogórski, konferencja tematyczna, Droga Krzyżowa, modlitwa przebłagalna, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i kończąca czuwanie Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP. W trakcie czuwania jest też okazja do sakramentu pokuty. Najbliższe czuwanie będzie 4 stycznia 2019 r., kolejne 1 lutego i tak aż do czerwca w każdy I piątek. Do udziału w nich serdecznie zapraszamy.

 • Wyjazd na Misterium Pasyjne do Czerwińska

  Dodano: 15 października 2018 r.

  Tegoroczny sezon pielgrzymek z naszej Bazyliki rozpoczniemy wyjazdem do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Wprawdzie mamy jeszcze trochę czasu, ale ogłaszamy to wcześniej, by wszyscy chętni mogli przeżyć to bardzo poruszające wydarzenie. A to z kolei wymaga by wcześniej zamówić wystarczającą ilość biletów wstępu. Wyjazd planujemy na sobotę 6 kwietnia, o ile zostanie zachowany dotychczasowy harmonogram seansów. Zatem dokładny termin, łącznie z godziną, oraz koszty podamy po oficjalnym ukazaniu się informacji.

  Zapisy przyjmuje ks. wikary.

 • Sankt Petersburg – białe noce

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  Zapowiadana od jakiegoś czasu pielgrzymka z Bazyli NSJ  do Sankt Petersburga zaczyna przybierać coraz bardziej realne kształty. Otrzymaliśmy już od biura organizującego wyjazd propozycje ramowe programu i kosztów. I tak:

  2 czerwca – niedziela

  Godz. 6.00 - zbiórka uczestników na placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką

  Godz. 6.30 – wyjazd przez Łomżę i Kowno do Resekre (Łotwa)

  Godz. 19.00 – planowany przyjazd do Resekre. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  3 czerwca – poniedziałek

  Godz. 7.30 – śniadanie i odjazd z Resekre do Sankt Petersburga. Po drodze zatrzymujemy się w Pskowie na zwiedzanie m. in. twierdzy obleganej przez Stefana Batorego podczas wyprawy inflanckiej.

  Godz. 19.00 – planowany przyjazd do Petersburga, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

  4 czerwca – wtorek

  Godz. 9.00 – po śniadaniu autokarowa wycieczka połączona ze zwiedzaniem twierdzy Pietropawłowskiej ze znajdującym się w niej soborem, następnie sobór Isakowski i inne pomniki, kościoły oraz zabytki.

  Godz. 16.00 – przyjazd do hotelu – obiadokolacja – czas wolny do wykorzystania np. na spacer po mieście w białą noc.

  5 czerwca – środa

  Godz. 8.30 – śniadanie

  Godz. 9.00 – wyjazd do Ermitażu. Do zwiedzania jest 400 sal o długości 25km, z dziełami najsłynniejszych malarzy świata. Po powrocie do hotelu czas wolny. Chętni, mogą komunikacją miejską zwiedzić Peterhof ze słynnymi fontannami.

  6 czerwca - czwartek

  Godz. 8.00 – śniadanie

  Godz. 8.30 – odjazd do Carskiego Sioła i zwiedzanie pałacu Katarzyny II i pałacu w Pawłowsku.

  Godz. 17.00 – planowany powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny

  7 czerwca - piątek

  Godz. 7.30 – odjazd do Kowna. Zakwaterowanie. Kolacja.

  8 czerwca - sobota

  Godz. 8.00 – śniadanie i zwiedzanie miasta: Starówka, katedra, dom Perkuna, szkoła w której uczył się a. Mickiewicz i inne obiekty.

  Godz. 12.00 – odjazd do Polski

  Godz. 21.00 –planowane przybycie do Warszawy.

  Świadczenia: autokar klasy Lux, piloci i przewodnicy, wyżywienie zgodnie z programem, ubezpieczenie NNW i KL, hotele 3-gwiazdkowe – pokoje 2-osobowe z łazienką i TV.

  Opłaty: 700 zł (wpłata w Polsce) + 260€ (wpłata na miejscu). Na koszt własny opłacamy wstęp do muzeów. W związku z inflacją ceny mogą ulec zmianie. Ostateczną kalkulację podamy w grudniu.

  Konieczny jest paszport ważny przynajmniej na 180 dni. Koszt wizy 410 zł.

  Codziennie będzie możliwość skorzystania ze Mszy św. i programu duchowego uzależnionego od czasu i innych okoliczności.

  Pełne i szczegółowe informacje będą podawane na spotkaniach organizacyjnych.

  Organizator: Zyg-gro – tel. 600 090 231, opiekun duchowy – ks. Krzysztof Jakubowski – tel. 504 778 503

 • Aktywni zimą! Łyżwy i narty dla dzieci

  Dodano: 30 grudnia 2018 r.

  W okresie 2.01 – 14.04 działające przy Oratorium Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS Warszawa organizuje bezpłatne wyjścia na łyżwy i narty!
  Zapraszamy dzieci i młodzież według planu: 
  • W każdy wtorek (zbiórka o 16:00 w Oratorium) – grupa początkująca – łyżwy na Narodowym. 
  • W każdy czwartek (zbiórka o 16:00 w Oratorium) – grupa zaawansowana – łyżwy na Narodowym.
  • W każdą sobotę (zbiórka o godz. 10:00) – narty na Górce Szczęśliwickiej.
  Bilety wstępu, wypożyczenie sprzętu oraz opieka wychowawców i instruktorów są bezpłatne. Informacje i zapisy u ks. Sławka.
   
  Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zapraszamy!
 • Petersburg – pielgrzymka dla II grupy

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  10 czerwca 2019 r. wyruszy z Bazyliki NSJ do Petersburga  ll grupa pielgrzymów. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na pragnienia wielu chętnych, dla których nie znalazło się miejsce w l grupie.Będziemy realizować ten sam program i zwiedzać te same obiekty jakie są w planach p;ielgrzymkowych dla grupy l. Podobnie jest z kosztami. Zapoznać się z tym można wybierając na stronie internetowej link: http://bazylika.salezjanie.pl/index.php?pokaz=ogloszenia#id_1247

  Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii, telefonicznie  wikary ( 504 778 503) lub bezpośrednio w biurze organizującym wyjazd – 600 090 231 (Zygmunt Grochowski)

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa