roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

archiwum

 • Sanktuaria Ziemi Chełmińskiej - program ramowy

  Dodano: 2 marca 2019 r.

  Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, w dn. 24-26 maja (piątek - niedziela) będziemy pielgrzymować po ziemi chełmińskiej. Proponujemy następujący program ramowy dla tego wyjazdu:

  Piątek – 24 maja

  Godz. 700 – odjazd autokaru z pl. ks. Lauferskiego przed Bazyliką

  Godz. 1200 – spotkanie z przewodnikiem w Chełmnie. Ogólne historyczne zwiedzanie miasta, m. in. kościół św. Janów i klasztor pocysterski, wejście do skarbca klasztornego Sióstr Miłosierdzia – czas zwiedzania ok. 3 godz.

  Odjazd od Pelplina. Zakwaterowanie w Collegium Marianum. Msza św. kolacja. Czas wolny.

  Sobota - 24 maja                                                                  

  Godz. 830 – śniadanie w Collegium Marianum i wyjazd do Gniewu(zwiedzanie zamku z przewodnikiem).

  Godz.1130 – Msza św. w Collegium Marianum w Pelplinie

  Godz. 1230 – zwiedzanie z przewodnikiem katedry pelplińskiej i prezentacja organowa

  Godz. 1400 – obiad w Collegium Marianum

  Godz. 1430 – zwiedzanie z przewodnikiem: ogrody biskupie, Muzeum Diecezjalne, spacer  po mieście

  Godz. 1700 – kawa/herbata w Collegium Marianum

  Godz. 1730 – dalszy ciąg zwiedzania z przewodnikiem (nagrobki na cmentarzach „milczący świadkowie historii” - od powstania listopadowego, kościół Bożego Ciała)

  Godz. 1900 - spacer bądź przejazd na Górę Jana Pawła II (we własnym zakresie)

  Niedziela - 26 maja

  Godz. 800 – śniadanie w Collegium Marianum

  Godz. 900 – wyjazd z Pelplina do Rywałdu Królewskiego

  Godz. 1100 – Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej – Pocieszycielki Strapionych. Po Mszy św. zwiedzanie Sanktuarium, obiad w klasztorze kapucynów, czas do własnej dyspozycji i odjazd do Warszawy.

  Planowany przyjazd do Warszawy ok. godz. 1900. Program może być na bieżąco korygowany.

  Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, drogą mailową, w zakrystii po nabożeństwach lub telefonicznie do wikarego - 504778503.

  Koszt pielgrzymki wynosi 300 zł od osoby i stanowi opłatę za autokar, 2 noclegi w Collegium Marianum, posiłki (od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę), bilety wstępu do obiektów, honoraria dla przewodników, itp.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 19 maja 2019

  Dodano: 17 maja 2019 r.

  PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                    19 maja 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

  2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 1730.

  3. Wczoraj dzieci przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w liczbie 44. Dzieci w tym tygodniu przeżywają tzw.” Biały tydzień” otoczmy dzieci naszą modlitwą ich rodziców, aby Pan Jezus żył zawsze w ich sercu.

  4. 24 maja w kościele obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. W naszym zgromadzeniu salezjańskim uroczystość. Zapraszamy tego dnia na Msze św., które będą sprawowane o godz. 700, 800, 1200, 1800.

   Ks. Bosko mówił: „Módlcie się zawsze do Maryi, szczególnie zaś tym wezwaniem: Maryjo, Wspomożenie Wiernych, módl się za nami! To jest niedługa modlitwa, ale sam doświadczyłem, że jest bardzo skuteczna” - mówił swoim podopiecznym. Zachęcał, by w razie niebezpieczeństwa wzywać Jej opieki: „W każdym niebezpieczeństwie wzywajcie Maryję Wspomożycielkę, a zapewniam, że będziecie wysłuchani”. Podawał także receptę na walkę z szatanem i jego pokusami: „Jeśli się spostrzeżesz, że jesteś kuszony, zabierz się od razu do jakieś pracy i wzywaj Niepokalanej Maryi Wspomożycielki. Skromność i bezczynność nie mogą żyć razem”.

  5. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej Bazylice odbędzie się w sobotę 25 maja 2019 roku. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym radosnym wydarzeniu. Ks. Bp. Ordynariusz Romuald Kamiński o godz. 1000 w najbliższą sobotę udzieli święceń kapłańskich.

  6. W niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

  7. W niedzielę, 26 maja o godz. 1300 Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. prof. Mariana Graczyka i ks. prof.  Stanisława Bogdańskiego. Jubilaci będą sprawować uroczystą Eucharystię na którą serdecznie zapraszamy naszych parafian. Pamiętajmy o naszych kapłanach w swoich modlitwach.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania lektury prasy katolickiej.

  9. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

   

 • Pielgrzymka do sanktuariów podlaskich

  Dodano: 3 kwietnia 2019 r.

  W sobotę, 27 lipca, pielgrzymujemy(autokarem)  z naszego Sanktuarium NSJ na Podlasie. Ruszamy o godz. 630 z pl. Ks. Lauferskiego przed Bazyliką. Najpierw odwiedzimy Serpelice z klasztorem i kościołem św. Apostołów Piotra i Pawła – miejscem posługi Braci Kapucynów. W tej niewielkiej, drewnianej i przytulnej świątyni będziemy uczestniczyć we Mszy św. (ok. godz. 930), zapoznamy się z jej historią i posługą duszpasterską Kapucynów na Podlasiu.

  Z Serpelic udamy się do Janowa Podlaskiego, znanego przede wszystkim ze stadniny koni.  My również od tego miejsca rozpoczniemy pobyt w tym mieście; na godz. 1130 mamy zamówionego przewodnika. Po ok.  godzinnym spacerze na terenie stadniny nawiedzimy Sanktuarium Św. Trójcy, ustanowione w XVIII wiecznej świątyni, która w przeszłości była kolegiatą, a nawet katedrą.

  Wczesnym popołudniem, ok. godz.  1400, zamierzamy dotrzeć do Pratulina, miejscowości położonej nad Bugiem, w uroczym zakolu przy granicy z Białorusią. Celem naszej pielgrzymki jest obecne tutaj Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Najpierw jednak zjemy obiad w domu pielgrzyma, a po nim udamy się do sanktuarium na modlitwę przed obrazem Matki Bożej „Nadziei Jedności – Patronki Unitów”. Obraz ten jest XVIII-wieczną ikoną ze słynnej szkoły Rublowa. Powędrujemy również dróżkami męczenników i - o ile czas oraz pogoda pozwoli – odprawimy Drogę Krzyżową.

  Powrót z tej ziemi, uświęconej krwią męczenników oraz niezniszczonej jeszcze współczesnością, zaplanowaliśmy na godziny wieczorne, raczej już po godz. 2000. Dlatego należy zabrać ze sobą całodzienną porcję leków, śniadanie, wygodne obuwie i jakąś ochronę przed deszczem. Podane godziny mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie; jak to na ogół dzieje się na naszych wyjazdach.

  Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje jej organizator i duchowy opiekun - wikary z bazyliki: w zakrystii po nabożeństwach, w kancelarii lub drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria.nsj@gmail.com, tel. 504 778 503). Koszt wynosi 100 zł/os i zawiera opłatę za autokar, ubezpieczenie, obiad, przewodnika i zwyczajową ofiarę w sanktuariach.

 • Pielgrzymka po Ziemi Łęczyckiej

  Dodano: 11 maja 2019 r.

  Na sobotę, 14 września, proponujemy parafianom i przyjaciołom Bazyliki NSJ  autokarową pielgrzymkę po Ziemi Łęczyckiej.  Pielgrzymkę zaczniemy od Sanktuarium Chrztu świętej siostry Faustyny; tam będziemy mieli okazję uczestniczyć we Mszy św., a ks. kustosz przybliży nam dzieciństwo s. Faustyny i dzieje Sanktuarium  Potem udamy się do Głogowca i zwiedzimy dom rodzinny Świętej oraz gospodarstwo jej rodziców.

  Kolejną miejscowością będzie Łęczyca, gdzie odwiedziny zaczniemy obiadem, a potem z przewodnikiem udamy się na zwiedzanie zamku i innych ciekawych miejsc tym mieście.

  W programie pielgrzymki jest także zaplanowane zwiedzanie romańskiej archikolegiaty w Tumie. O jej znaczeniu dla Kościoła w Polsce świadczy fakt, że była ona miejscem 21 synodów, zwanych łęczyckimi. Aczkolwiek najczęściej podawana jest sensacyjna wiadomość o śladach pazurów diabła Boruty, który starał się nie dopuścić do budowy tej świątyni.

  Informacje o kosztach, haromonogram i inne szczegóły podamy w terminie późniejszym.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa