roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

archiwum

 • Katecheza dla dorosłych

  Dodano: 24 września 2019 r.

  Dość często zwracają się Państwo do nas z pytaniami dotyczącymi wiary i życia chrześcijańskiego. Dostrzegamy w tym troskę i poszukiwanie wiedzy, by dar wiary najpierw był właściwie rozumiany, a następnie praktykowany. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom proponujemy Państwu cotygodniowe spotkania katechetyczne dla dorosłych, na których będziemy próbowali wyjaśnić podstawowe prawdy wiary. Chodzi nam o ten rodzaj spotkań, który przeciętnemu człowiekowi rozwieje podstawowe wątpliwości, ułatwi przeżywanie swej obecności we wspólnocie Kościoła oraz świadome korzystanie z sakramentów.

  Pogłębione analizy, dyskusje, walkę na argumenty pozostawiamy innym środowiskom i ludziom. Naszym oczekiwaniem jest, by po takim spotkaniu mieć przekonanie, że Bazylika NSJ jest miejscem ludzi życzliwych i wzajemnie się wspierających; tym razem na drogach wiary.

  Spotkania – o ile zgłoszą się chętni – odbywałyby się w czwartki o godz. 1930. Początek 10 października, najprawdopodobniej w którymś z pomieszczeń oratoryjnych. Zainteresowani mogą się zgłaszać telefonicznie do wikarego (504 778 503), mailem (kancelaria.nsj@gmail.com) lub w zakrystii po nabożeństwach.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 20 października 2019

  Dodano: 19 października 2019 r.

  DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   20 października 2019

   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa  w całym Kościele nadzwyczajny miesiąc misji

  2. W wtorek przypada też 71. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo tego Sługi Bożego prośmy Pana Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie. Zachęcamy do modlitwy w tych dnia przy epitafium Sługi   Bożego kard. Augusta Hlonda.

  3. W naszej parafii zapisujemy mężczyzn do męskiej róży różańcowej. Chętnych mężczyzn prosimy o kontakt osobisty z Księdzem Proboszczem. Po Mszach św. w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.  To tylko jedna dziesiątka różańca, która nie wiele zajmuje czasu w ciągu dnia. ZAPRASZAMY!!!  Pragnieniem Proboszcza jest, aby Róża mężczyzn nazywała się róża Sługi Bożego Ks. Kardynała Augusta Hlonda.

  4. Z dniem 1 listopada rozpoczniemy wypominkową modlitwę za zmarłych wspominając ponownie zgłoszone osoby, które Bóg powołał do wieczności. Są wśród nich nasi rodzice, dziadkowie i inni krewni, przyjaciele, duszpasterze, wychowawcy i wiele osób zasługujących na naszą pamięć i modlitwę.

  5. Ks. Sławek serdecznie zaprasza chłopców do  kandydatów na ministrantów. W środy o godz. 17:00 odbywają się spotkanie formacyjne dla ministrantów.

  6. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 13 tej zapraszamy na koncert: Praska Jesień w Świątyniach. W programie najpiękniejsze piosenki i melodie ze światowego repertuaru, współczesne interpretacje znanych hitów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej w energetyzujących aranżacjach. Utworom granym na skrzypcach towarzyszą niezapomniane melodie filmowe i oklaskiwane na całym świecie 

  7. Koncert Stanisława Moniuszki Bazylika 27 października 2019 r. g. 1600

  Msza łacińska Des – dur – 4 soli. Chór, ork. Sm, org.

  Requiem cis – cantata religiosa – 11 soli, chór, ork

   

   

 • Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych

  Dodano: 10 września 2019 r.

  4 października rozpoczynamy w naszej parafii cykl katechez przygotowujących narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa, potocznie zwany kursem przedmałżeńskim. Katechezy będą prowadzone raz w tygodniu - w kolejne piątki - o godz. 1900, w sali parafialnej nr 131 (wejście od ul. Kawęczyńskiej przez portiernię domu zakonnego). O ewentualnych zmianach uczestnicy będą informowani na bieżąco. W katechezach mogą uczestniczyć również osoby spoza naszej parafii.

  Spotkania indywidualne w poradni rodzinnej, stanowiące konieczne uzupełnienie katechez, poszczególne pary narzeczonych organizują sobie we własnym zakresie. W naszej parafii taka poradnia zaprzestała działalności.

 • Na Jasnej Górze dziękujemy za szczęśliwe pielgrzymowanie w 2019 r.

  Dodano: 9 lipca 2019 r.

  Ostatnia w tym roku autokarowa pielgrzymka tradycyjnie wiedzie na Jasną Górą, gdzie Częstochowskiej Królowej Polski dziękujemy za opiekę podczas wszystkich pielgrzymek w 2019 r. Stąd też jest w niej więcej czasu na osobistą modlitwę, spowiedź i refleksję przed cudownym obrazem Jasnogórskiej Pani. Jako parafianom Bazyliki NSJ z pewnością bliska będzie nam także intencja dziękczynna za 100 lat istnienia naszej parafii.

  Coroczny wyjazd na Jasną Górę jest również okazją do zwiedzania i modlitwy, w którymś z pobliskich sanktuariów. Tym razem trafimy do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Mstowskiej Miłosierdzia w Mstowie. Stróżami cudownego Obrazu Matki Bożej Mstowskiej są kanonicy regularni, którzy w Mstowie osiedlili się w 1220 r. Takich miejsc nie można pomijać.

  Ostatnia autokarowa pielgrzymka z Bazyliki NSJ w 2019 roku odbędzie się 9 listopada (sobota). Autokar odjeżdża z pl. ks. Lauferskiego przed Bazyliką-Sanktuarium NSJ o godz. 630. Koszt - 65 zł od osoby - pokrywa tylko przejazd, ubezpieczenie OC i ofiarę zwyczajowo składaną od pielgrzymki na rzecz sanktuarium.

  Tym razem nie zapewniamy wspólnego obiadu, ale dom pielgrzyma i inne punkty gastronomiczne w pobliżu klasztoru jasnogórskiego stwarzają możliwość skorzystania z posiłku.

 • Formacja Kobiet 2019 - 2020

  Dodano: 11 października 2019 r.

  Formacja Kobiet 2019/2020

  W środę 30 października 2019 roku startują warsztaty dla kobiet, których pragnieniem jest 1) umocnić się w poczuciu, że są Umiłowanymi przez Boga, 2) odkryć i docenić swoją kobiecość, 3) dowiedzieć się, co to znaczy być prawdziwą TOWARZYSZKĄ - samej siebie, Boga, mężczyzny, innej kobiety i dziecka, 4) spotkać mnóstwo wspaniałych i dzielnych kobiet.

  Zajęcia obejmują 9 spotkań w środę raz w miesiącu (w listopadzie jest to czwartek) od października do czerwca. Będą odbywać się w sali Oratorium koło Bazyliki. Warsztaty są bezpłatne.

   

  Link do zapisów:

  https://rozwijajtalenty.pl/miasta/warszawa-kaweczynska

   

  Prowadząca zajęcia: Agnieszka Bartosiak (506-324-342)

  zapisy do 25 października 2019

   
  *********************************************************************************************************************************************************************
   
  W razie pytań, proszę o kontakt.
   

  Pozdrawiam serdecznie,
  Agnieszka Bartosiak

  Tel.: 506-324-342

 • Pierwsza Komunia Św. w Bazylice NSJ

  Dodano: 5 września 2019 r.

  Drodzy Rodzice Dzieci pierwszokomunijnych!

  Po spotkaniu z ks. Proboszcza z Katechetami i długiej naradzie zostało ustalone, że Pierwsza Komunia dzieci klas III w roku 2019 - 2010 odbędzie się w Bazylice Najświętszego SERCA JEZUSOWEGO dnia 16 maja 2020 roku o godz. 10.00 

   

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa