roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

 • UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018 r.

  Dodano: 18 maja 2018 r.

  ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                              20 maja 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

  2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze  św. w naszej bazylice o godz. 700, 800, 1200, 1800.

  3. W minioną sobotę grupa dzieci ze szkoły 354 i 30 przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej w liczbie 162 osób. Od dzisiaj trwa biały tydzień pamiętajmy o tych dzieciach, aby nigdy nie straciły białej szaty, jakie jest czyste serce.

  4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W naszym Zgromadzeniu i w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zachęcamy do udziału w Mszy św. o g. 1800, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Inspektor dr Andrzej Wujek.

  5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

  7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w bazylice o godz. 1730, a przy kapliczkach wieczorem.

  8. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Odbiór paszportów przed pielgrzymką na Białoruś

  Dodano: 16 kwietnia 2018 r.

  Uczestników czerwcowej pielgrzymki na Białoruś zapraszamy na spotkanie z organizatorem – p. Grochowskim – po odbiór paszportów z wizami. Spotkanie odbędzie się 27 maja o godz. 1900 (po Mszy św. wieczornej). A zatem podawane wcześniej inne terminy są nieaktualne. Jeśli komuś podany termin nie pasuje powinien indywidualnie uzgodnić z p. Grochowskim (tel. 600 090 231) termin i sposób odbioru paszportu.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Trójcy Świętej 27 maja 2018

  Dodano: 26 maja 2018 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

  2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800. O godz. 1300 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej dzielnicy, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

  Serdecznie zapraszamy Panów do pomocy przy stawianiu ołtarzy, prace rozpoczniemy o godz. 730. Za pomoc bardzo serdecznie dziękuję.

  3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas.

  4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy.

  5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 1730, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz. 1730.

  6. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 1730 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka. Kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach porannych. W pierwszy piątek kapłani udadzą się w godzinach porannych do chorych z Panem Jezusem. Spowiadamy podczas Mszy św. sprawowanych w bazylice.

   

  7. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 800 intencja mszy św. wynagradzająca za grzechy nasze i świata całego. Po wieczornej mszy św. Zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

  8. W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje przed nawiedzeniem obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Rekolekcje poprowadzą Oo. Redemptoryści o. Józef Szczecina i o Ireneusz Homoncik. Program rekolekcji mamy na stronie internetowej naszej parafii, od kilku tygodni publikujemy w naszym biuletynie Bazyliki. Prosimy o dobre nasze duchowe przygotowanie do Nawiedzenia Matki Pani Jasnogórskiej.

  9. Przypominamy wszystkim parafianom, że Nawiedzenie Matki Bożej w naszej Bazylice odbędzie się dnia 8 – 9 czerwca.

  W naszej parafii 8 czerwca będziemy przeżywać odpust parafialny poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. tego dnia o godz. 700,  800,  1200. Nie będzie mszy św. o godz. 1800. W tym czasie gromadzimy się w bazylice na czuwaniu modlitewnym przed rozpoczęciem Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św. Nawiedzenia rozpocznie się o g. 1900.

  10. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

 • Pielgrzymki do Rzymu i do Fatimy

  Dodano: 14 maja 2018 r.

  O ile znajdzie się odpowiednia ilość osób, to możliwe są jesienią dwie pielgrzymki samolotem: do Rzymu i do Fatimy. Wstępnie przyjęliśmy, że będą to grupy 20-osobowe, bowiem zamierzamy poruszać się komunikacją lokalną. Pielgrzymka do Rzymu przewidywana jest w I połowie października, a pielgrzymka do Fatimy w II połowie września. Obydwie trwałyby 4-5 dni. Ostateczny program i czas trwania zostałby ustalony na spotkaniu p. Grochowskiego (organizatora) z zainteresowanymi. Od tego również będą zależały koszty pielgrzymek.

  Deklarację udziału w pielgrzymkach przyjmuje ks. wikary w zakrystii po nabożeństwach lub w kancelarii. Zgłoszenia można również przesłać mailem (jakkrzy@wp.pl) lub telefonicznie (504 778 503).

 • Pielgrzymka na Białoruś

  Dodano: 27 grudnia 2017 r.

  Nawiązując do wcześniejszej zapowiedzi o czerwcowej pielgrzymce pielgrzymce na Białoruś informujemy, że odbędzie się ona w dn. 14-17 czerwca i będzie wiodła następującą trasą: Grodno – Wasiliszki – Nowogródek – Mir – Nieśwież – Mińsk – Mereczowszczyzna – Brześć. W rozpisaniu na poszczególne dni jej przebieg będzie wyglądał następująco:

  1 dzień

  Godz. 06.00- zbiórka przed Bazyliką NSPJ i odjazd do Grodna. Po przyjeździe do hotelu, zakwaterowanie i spacer po z przewodnikiempo mieście. Zwiedzamy: Kościół Farny p.w. Franciszka Ksawerego, kościół  jezuitów i stary  zamek  w który zmarł Stefan Batory,   Dom-Muzeum Elizy Orzeszkowej, Pałac Stanisławówka  i inne zabytki. Msza św. Obiadokolacja, nocleg.

  2 dzień

  Po śniadaniu Msza św. i odjazd do Nieświeża. Po drodze we wsi Stare Wasiliszki zwiedzamy Dom-Muzeum Czesława Niemena , w Nowogródku Dom-Muzeum Adama Mickiewicza i ruiny zamku Mendoga - pierwszej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego. Kolejnym celem naszej podróży jest XVI-wieczny zamek  Mir, umieszczony na liście zabytków kultury światowej UNESCO. Na nocleg przyjeżdżamy do Nieświeża, rezydencji rodu Radziwiłłów. W Nieświeżu, w kryptach grobowych kościoła Bożego Ciała pochowanych jest około 100 przedstawicieli rodu Radziwiłłów. Obiadokolacja, nocleg w Pałacu.

  3 dzień

  Rano zwiedzamy zamek w Nieświeżu, a następnie wyruszamy do Mińska (120km). W Mińsku  z przewodnikiem zwiedzamy: katedrę św. Ducha, katedrę św. Szymona i Heleny, Stare Miasto, Dom Rządu, pałac Wańkowiczów, pałac Piszczałowski i odjeżdżamy do Nieświeża na nocleg.

   4 dzień

  Po śniadaniu odjazd do Brześcia. Po drodze w Mereczowszczyźnie zwiedzamy Dom–Muzeum,  w którym urodził się Tadeusz Kościuszko.  Msza św. w Kobryniu. Po przyjeździe do Brześcia zwiedzanie miasta z przewodnikiem: kościół Świętego Krzyża z 1856 r., prawosławna katedrę Świętego Szymona zbudowaną w 1868 r., twierdza brzeska i inne zabytki. Odjazd Do Warszawy. 22.00-planowany powrót do domu.

  Ogólny koszt pielgrzymki:  310 zł +115 euro na miejscu.

  Świadczenia: autokar klasy turystycznej, drogi, parkingi, ekologia, wiza, 3 noclegi (pok. 2-osobowe z wygodami), wyżywienie HB-2 razy dziennie zgodnie z programem, pilot, ubezpieczenie, opiekun duchowny, przewodnik z jęz. polskim. Telefon kontaktowy z organizatorem: 600 090 231

  UWAGA: bilety wstępu oraz przewodnicy w muzeach i na trasie (35 euro)koszt własny. Zbiórka na muzea po przekroczeniu granicy.

  Szczegółowe wyjaśnienia i odpowiedzi na wątpliwości zostaną podane na spotkaniu z organizatorem. O jego terminie powiadomimy w gazetce parafialnej i na stronie internetowej.    

 • Rekolekcje przed Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej

  Dodano: 18 kwietnia 2018 r.

  REKOLEKCJE

  PRZED NAWIEDZENIEM OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ

  KRÓLOWEJ POLSKI

      03 – 06 czerwca 2018 r.

   

  Niedziela 03 czerwca 2018 r.

  7.00; 8.30; 10.00; 11.30;13.00;18.00; 19.30

  Msza św. z nauką rekolekcyjną

  21.00

  Apel Jasnogórski – modlitwa i oczekiwanie na przybycie cudownego Obrazu.

  Poniedziałek 04 czerwca 2018 r.

  8.00; 12.00; 18.00

  Msza św. z nauką rekolekcyjną

  21.00

  Apel Jasnogórski – modlitwa i oczekiwanie na przybycie cudownego Obrazu.

  Wtorek 05 czerwca 2018 r.

  8.00; 12.00; 18.00

  Msza św. z nauką rekolekcyjną

  21.00

  Apel Jasnogórski – modlitwa i oczekiwanie na przybycie cudownego Obrazu.

  Środa 06 czerwca 2018 r.

  8.00; 12.00; 18.00

  21.00

  Apel Jasnogórski – modlitwa i oczekiwanie na przybycie cudownego Obrazu.

  / Godzina przed nabożeństwami sakrament pokuty i okazja do spowiedzi św./

  Czwartek 07 czerwca 2018 r. – Dzień przygotowania i dekoracji naszej świątyni parafialnej.

   

   

 • Pielgrzymka do Sandomierza

  Dodano: 14 maja 2018 r.

  21 lipca organizujemy pielgrzymkę do Sandomierza. Dzieje, atrakcyjność i piękno tego miasta nie budzą wątpliwości, dlatego tam właśnie pielgrzymujemy. Modląc się w świętych miejscach, pamiętających czasy Bolesława Krzywoustego, chcemy poczuć moc wiary naszych przodków, ale również będziemy spacerować uliczkami, po których szarżuje rowerem serialowy ks. Mateusz.

  Mamy nadzieję, że długi lipcowy dzień pozwoli nam także wstąpić do szacownej kolegiaty św. Marcina w Opatowie. Jest to jedna z największych i najciekawszych budowli romańśkich w Małopolsce.

  Już przyjmujemy zapisy. Koszt – 100 zł od osoby i pokrywa m. in. cenę przejazdu, ubezpieczenia, obiadu, rejsu statkiem, przewodnika, itp.

  Wyruszamy o godz. 6.30 z parkingu przed Bazyliką (a może to miejsce nazywać będziemy między sobą placem Ks. Lauferskiego?).

 • Pielgrzymkowe plany

  Dodano: 7 maja 2018 r.

  Życie pokazało, że organizowane comiesięczne pielgrzymki autokarowe z naszej Bazyliki cieszą cię popularnością; bowiem w krótkim czasie po ukazaniu się informacji mamy kompletną listę uczestników. Podobnie było z pielgrzymką do Fatimy. Po każdym z takich wyjazdów pojawiają się pytania: dokąd prowadzi następna trasa? Kiedy do Rzymu?  I tak dalej.

  Starając się zaspokoić ciekawość parafian i przyjaciół Bazyliki co do planów pielgrzymkowych na najbliższe miesiące, informujemy, że w lipcu proponujemy pielgrzymkę do Sandomierza. Na razie mamy ustaloną datę – 21 lipca (sobota), zamówiony autokar i przewodnika. A to znaczy, że pielgrzymka na pewno dojdzie do skutku. Obecnie trwa liczenie kosztów i dopinanie szczegółów. Prawdopodobnie za tydzień podamy już pełną informację o tym wyjeździe. Tym niemniej lista jest już otwarta i zgłoszenia na wyjazd do telewizyjnego „miasta księdza Mateusza” przyjmujemy.

  Uczestnicy choćby ostatniej pielgrzymki Śladami św. Stanisława Kostki słyszeli zapowiedź pielgrzymki do Rzymu, z ewentualnym dojazdem na Monte Cassino. Byłby to lot samolotem dla niedużej grupy (ok. 20 osób). Bowiem sondażowe rozmowy wskazują, że ta wersja, a nie pielgrzymka autokarowa ma większe szanse na realizację. Wstępnie założyliśmy, że ta pielgrzymka  (4-5 dni) odbyłaby się w I połowie października. Dokładny czas i termin jest uzależniony od tego, kiedy dostaniemy bilety na samolot. Zainteresowani tą pielgrzymką mogą również zgłaszać chęć udziału w pielgrzymce.

  Z kolei pielgrzymka do Fatimy, a dokładniej osoby, które były chętne, a nie znalazły się na liście, zainspirowały nas do powtórzenia tej pielgrzymki; z małą modyfikacją programu (z noclegiem w Fatimie) i przy zbliżonej cenie. Jeśli więc znajdą się chętni to istnieje możliwość, by jeszcze we wrześniu niewielka grupa parafian i przyjaciół Bazyliki grupą poleciała do Portugalii modliła się w Sanktuarium Fatimskim. Chętnych prosimy o zgłaszanie się, byśmy mogli zorientować się, czy podejmować działania organizacyjne.

  Oprócz tych pielgrzymek postaramy się jeszcze zorganizować 1-dniowe wyjazdy autokarem we wrześniu i październiku do różnych miejsc kultu religijnego na terenie Polski . A sezon pielgrzymkowy zakończymy w listopadzie pielgrzymką na Jasną Górę, by podziękować Królowej Polski za całoroczną  opiekę nad pielgrzymującymi z Bazyliki NSJ.

  Oczywiście w maju pielgrzymujemy szlakiem piastowskim między Gnieznem a Toruniem; pielgrzymka 3-dniowa. Na czerwiec zgodnie z planem - Białoruś.

  Mam nadzieję, że ta informacja choć trochę zaspokoiłem ciekawość i pomogła zainteresowanym pielgrzymowaniem z Bazyliki rozwiązać dylemat: jechać czy nie jechać – oto jest pytanie…

  Wikary z Bazyliki

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa