roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

archiwum

 • Zdjęcia z Kociewia i Sankt Petersburga

  Dodano: 19 czerwca 2019 r.

  Po licznych perypetiach z wykonaniem odbitek fotograficznych z ostatnich dwóch pielgrzymek – na Kociewie w maju i w czerwcu do Sankt Petersburga – wreszcie możemy uczestnikom pielgrzymek  przekazać radosną wiadomość: zdjęcia można odebrać! Zarówno odbite na papierze (niewielka część) jak i w zapisie elektronicznym.

  Wersja elektroniczna przedstawia się następująco: Kociewie – 5 GB, Sankt Petersburg – 15 GB (lub ok. 6 GB – zdjęcia wikarego, 8GB – zdjęcia Bogusi). W tej sprawie należy się kontaktować z wikarym.

 • Spotkanie przed pielgrzymką do Wilna

  Dodano: 4 lipca 2019 r.

  21 lipca (niedziela) o godz. 1900 w sali parafialnej nr 131 odbędzie się spotkanie z p. Grochowskim, organizatorem wrześniowej pielgrzymki z Bazyliki NSJ do Wilna. Celem spotkania jest przede wszystkim ostateczne potwierdzenie swego udziału poprzez podpisanie umowy i wpłatę 180 zł zaliczki. Ponadto wszyscy proszeni są o zabranie długopisów i dowodów osobistych (by podać numer pesel i nr dowodu). Na spotkaniu będzie również okazja dokładnego omówienia programu, wyjaśnienia wątpliwości, itp. Jeśli ktoś nie mógłby uczestniczyć w tym spotkaniu, powinien indywidualnie uzgodnić z p. Grochowskim (tel. 600 090 231) termin i sposób dopełnienia formalności związanych z tym wyjazdem.

 • Pielgrzymka do sanktuariów podlaskich

  Dodano: 3 kwietnia 2019 r.

  W sobotę, 27 lipca, pielgrzymujemy(autokarem)  z naszego Sanktuarium NSJ na Podlasie. Ruszamy o godz. 630 z pl. Ks. Lauferskiego przed Bazyliką. Najpierw odwiedzimy Serpelice z klasztorem i kościołem św. Apostołów Piotra i Pawła – miejscem posługi Braci Kapucynów. W tej niewielkiej, drewnianej i przytulnej świątyni będziemy uczestniczyć we Mszy św. (ok. godz. 930), zapoznamy się z jej historią i posługą duszpasterską Kapucynów na Podlasiu.

  Z Serpelic udamy się do Janowa Podlaskiego, znanego przede wszystkim ze stadniny koni.  My również od tego miejsca rozpoczniemy pobyt w tym mieście; na godz. 1130 mamy zamówionego przewodnika. Po ok.  godzinnym spacerze na terenie stadniny nawiedzimy Sanktuarium Św. Trójcy, ustanowione w XVIII wiecznej świątyni, która w przeszłości była kolegiatą, a nawet katedrą.

  Wczesnym popołudniem, ok. godz.  1400, zamierzamy dotrzeć do Pratulina, miejscowości położonej nad Bugiem, w uroczym zakolu przy granicy z Białorusią. Celem naszej pielgrzymki jest obecne tutaj Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Najpierw jednak zjemy obiad w domu pielgrzyma, a po nim udamy się do sanktuarium na modlitwę przed obrazem Matki Bożej „Nadziei Jedności – Patronki Unitów”. Obraz ten jest XVIII-wieczną ikoną ze słynnej szkoły Rublowa. Powędrujemy również dróżkami męczenników i - o ile czas oraz pogoda pozwoli – odprawimy Drogę Krzyżową.

  Powrót z tej ziemi, uświęconej krwią męczenników oraz niezniszczonej jeszcze współczesnością, zaplanowaliśmy na godziny wieczorne, raczej już po godz. 2000. Dlatego należy zabrać ze sobą całodzienną porcję leków, śniadanie, wygodne obuwie i jakąś ochronę przed deszczem. Podane godziny mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie; jak to na ogół dzieje się na naszych wyjazdach.

  Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje jej organizator i duchowy opiekun - wikary z bazyliki: w zakrystii po nabożeństwach, w kancelarii lub drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria.nsj@gmail.com, tel. 504 778 503). Koszt wynosi 100 zł/os i zawiera opłatę za autokar, ubezpieczenie, obiad, przewodnika i zwyczajową ofiarę w sanktuariach.

 • Kancelaria w wakacje

  Dodano: 28 czerwca 2019 r.

  W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 - 18.00. W sprawach losowych (chorzy, pogrzeby, itp.) należy wezwać księdza dyżurnego przez portiernię domu zakonnego; wejście od ul. Kawęczyńskiej.

 • Pielgrzymka po Ziemi Łęczyckiej

  Dodano: 11 maja 2019 r.

  Na sobotę, 14 września, proponujemy parafianom i przyjaciołom Bazyliki NSJ  autokarową pielgrzymkę po Ziemi Łęczyckiej.  Pielgrzymkę zaczniemy od Sanktuarium Chrztu świętej siostry Faustyny; tam będziemy mieli okazję uczestniczyć we Mszy św., a ks. kustosz przybliży nam dzieciństwo s. Faustyny i dzieje Sanktuarium  Potem udamy się do Głogowca i zwiedzimy dom rodzinny Świętej oraz gospodarstwo jej rodziców.

  Obiad jest przewidziany w Łęczycy. Po obiedzie zwiedzamy Archikolegiatę Łęczycką w Tumie, największy obiekt romański w Polsce, miejsce synodów, sejmów i zjazdów. Następnie zwiedzamy skansen „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku. Po powrocie do Łęczycy zwiedzimy Zamek-Muzeum, niegdyś siedzibę królów polskich, m.in. Władysława Jagiełły i Kazimierza Jagiellończyka. O ile bez opóźnień będzie realizowany program i czas pozwoli być może uda się zrealizować krótki spacer z przewodnikiem po mieście.

  Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 100 zł i stanowi opłatę za autokar, bilety wstępu (skansen, muzeum, kolegiata), za usługę przewodnicką i obiad.

 • Pielgrzymka na Litwę

  Dodano: 11 czerwca 2019 r.

  Tegoroczna jesienna pielgrzymka poza granice naszej Ojczyzny odbędzie się w dn. 19-21 września. Zamierzamy odwiedzić wówczas następujące miejscowości: Troki, Wilno, Słobody i Jaszuny. Szczegółowy program tego wyjazdu przedstawia się następująco:

  19.09 – czwartek

  Godz. 6.15 – zbiórka na pl. Ks. Lauferskiego przed Bazyliką NSJ, zdawanie bagaży i odjazd autokaru. Dłuższy postój z okazją do gorącego posiłku w Rajgrodzie.

  Godz. 15.00 – Msza św. w Trokach w kościele Nawiedzenia NMP (zwanej też patronką) Litwy. XVI-wieczny obraz Matki Bożej został ukoronowany koronami papieskimi jako drugi wizerunek na ziemiach Rzeczypospolitej. Po Mszy zwiedzanie zamku z zewnątrz i degustacja dań karaimskich (kibiny, czebureki, itd.). Dania karaimskie opłaca każdy uczestnik indywidualnie; przykładowa cena 1 kibina – 3€.

  Godz. 19.00 – przyjazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

  20.09 – piątek

  Godz. 8.00 – śniadanie.

  Po śniadaniu Msza św. w kaplicy MB Ostrobramskiej i zwiedzanie kościołów, m. in. św. Teresy, św. Kazimierza, św. Trójcy, św. Anny. Będzie też okazja do modlitwy w domu św. s. Faustyny.  Na naszej trasie zwiedzania jest również Uniwersytet Wileński, Muzeum Adama Mickiewicza, Góra Trzech Krzyży, cmentarz na Rossie, itd.

  W trakcie zwiedzania przewidziane są przerwy na zakup pamiątek.

  Godz. 19.00 – obiadokolacja w hotelu. Po kolacji wyjazd do Słobody i spotkanie z astronomem – Henrykiem Silewiczem, który odkrył w tym roku nową gwiazdę, a Centrum Astronomiczne USA nazwało ją jego imieniem. W jego laboratorium będzie okazja do obserwacji gwiazd oraz rozmowy z wybitnym naukowcem przy ognisku i kiełbaskach.

  Powrót do hotelu.

  21.09 – Sobota

  Godz. 8.00 – śniadanie, Msza św. w kościele św. Ducha, czas na zakupy i odjazd do Warszawy. W drodze powrotnej zwiedzamy pałac w Jaszunach, w którym bywali m. in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Antoni Odyniec, Joachim Lelewell, Tomasz Zan, rodzina Śniadeckich.

  Godz. 21.00 – przyjazd do Warszawy.

  Koszty:

  - 180 PLN – przejazd autokarem, ubezpieczenie, pilot;

  - 70 € - hotel, wyżywienie, przewodnik, parkingi, ognisko z astronomem, ubezpieczenie.

  Degustacja w Trokach i inne posiłki w Wilnie (poza wymienionymi w świadczeniach) są fakultatywne i opłacane indywidualnie.

  Kalkulacja kosztów jest przeprowadzona dla grupy 45-50 osób. Jeśli grupa będzie mniejsza koszty mogą wzrosnąć. Informacja szczegółowa o kosztach i świadczeniach będzie podawana na spotkaniach organizacyjnych. Również wtedy będzie można otrzymać pisemną poszerzoną informację o pielgrzymce.

  Świadczenia:

  - autokar klasy turystycznej

  - zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z wygodami

  - wyżywienie: 2 śniadania (stół szwedzki), 2 obiadokolacje

  - pilot na trasie, przewodnik po Wilnie z językiem polskim

  - spotkanie z astronomem – Henrykiem Silewiczem

  Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystyki PHZ ZYG-GRO. Zgłoszenia do udziału w pielgrzymce przyjmuje p. Zygmunt Grochowski (tel. 600 090 231, mail: zyggro@wp.pl), ks. wikary (tel. 504 778 503 lub osobiście po Mszach w zakrystii) oraz kancelaria parafialna

 • Pielgrzymka po Ziemi Piotrkowskiej

  Dodano: 9 lipca 2019 r.

  12 października (sobota) naszym parafianom i przyjaciołom sanktuaryjnej Bazyliki NSJ proponujemy autokarową pielgrzymkę po Ziemi Piotrkowskiej, leżącej na styku Mazowsza, Wielkopolski i Małopolski. Sam Piotrków znany jest jako miasto królewskie, miejsce obrad sejmowych i synodów diecezji gnieźnieńskiej oraz hołdów lennych składanych Kazimierzowi Jagiellończykowi przez wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego.

  Pierwszą miejscowością na trasie naszej pielgrzymki będzie Piotrków Trybunalski. Zwiedzanie tego miasta (z przewodnikiem) rozpoczniemy o godz. 9.00. W programie jest m. in. wejście do Zamku, spacer po Starym Mieście z zabytkowymi kamieniczkami, wejście do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej (z obrazem Matki Bożej Pocieszenia - patronki polskich parlamentarzystów), przejście szlakiem murów obronnych, ul. Słowackiego ze wskazaniem ważniejszych obiektów - klasztor OO. Bernardynów (z obrazem Matki Bożej Piotrkowskiej), sąd rejonowy (dawniej Urząd Wojewódzki), Plac Jana Pawła II, cerkiew prawosławna, wieża ciśnień. Pobyt w Piotrkowie zakończymy obiadem ok. godz. 12.00.

  Z Piotrkowa udamy się do Paradyża, gdzie znajduje się XVIII-wieczne Sanktuarium Chrystusa Cierniem Ukoronowanego. W tej świątyni będziemy uczestniczyć pielgrzymkowej Mszy św., a ks. kustosz przybliży nam dzieje Sanktuarium i poszczególne obiekty sakralne tworzące to święte miejsce.

  Pielgrzymowanie po Ziemi zakończymy w Smardzewicach w barokowym Sanktuarium św. Anny. Tutaj w 1620 r. św. Anna podczas objawienia się ubogiemu wieśniakowi prosiła, by w Smardzewicach  czczoną ją razem z córką (Maryją) i wnukiem (Jezusem). Wprawdzie czas będzie nas ponaglał, ale warto chociaż chwilę spędzić w bogato zdobionym – bo barokowym – a zarazem wyciszonym i kameralnym sanktuarium.

  Koszt udziału w tej pielgrzymce podamy w terminie późniejszym, gdy otrzymamy pełne informacje z poszczególnych obiektów. A samą pielgrzymkę zapowiadamy wcześniej, by ewentualnym uczestnikom ułatwić zorganizowanie sobie czasu. Autokar odjeżdża o godz. 630 z pl. ks. Lauferskiego przed Bazyliką.

 • Na Jasnej Górze dziękujemy za szczęśliwe pielgrzymowanie w 2019 r.

  Dodano: 9 lipca 2019 r.

  Ostatnia w tym roku autokarowa pielgrzymka tradycyjnie wiedzie na Jasną Górą, gdzie Częstochowskiej Królowej Polski dziękujemy za opiekę podczas wszystkich pielgrzymek w 2019 r. Stąd też jest w niej więcej czasu na osobistą modlitwę, spowiedź i refleksję przed cudownym obrazem Jasnogórskiej Pani. Jako parafianom Bazyliki NSJ z pewnością bliska będzie nam także intencja dziękczynna za 100 lat istnienia naszej parafii.

  Coroczny wyjazd na Jasną Górę jest również okazją do zwiedzania i modlitwy, w którymś z pobliskich sanktuariów. Tym razem trafimy do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Mstowskiej Miłosierdzia w Mstowie. Stróżami cudownego Obrazu Matki Bożej Mstowskiej są kanonicy regularni, którzy w Mstowie osiedlili się w 1220 r. Takich miejsc nie można pomijać.

  Ostatnia autokarowa pielgrzymka z Bazyliki NSJ w 2019 roku odbędzie się 9 listopada (sobota).

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa