roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

 • Wróciliśmy z Białorusi - dziękujemy!

  Dodano: 18 czerwca 2018 r.

  W niedzielę, późnym wieczorem, wróciliśmy z pielgrzymki po Białorusi - radośni, pełni wrażeń, ubogaceni osobistym spotkaniem z Białorusią, szczególnie z jej duchowo-religijnym wymiarem. Za wszelkie dobro jakiego doświadczyliśmy w czasie tych czterech dni będziemy dziękować Panu Bogu w czasie Mszy św., zamówionej przez uczestników tego wyjazdu, w dniu 26. 06. (wtorek) o godz. 18.00. Do udziału we Mszy św. zapraszamy pielgrzymujących, ich rodziny i wszystkich sympatyków pielgrzymowania z Bazyliki-Sanktuarium NSJ.

  W zakrystii Bazyliki można odebrać niektóre zdjęcia z tego wyjazdu. Natomiast cały materiał fotograficzny można skopiować po dostarczeniu pedrive'a z wolnym miejscem conajmniej 4GB.

 • OGŁOSZENIE BAZYLIKI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO sanktuarium

  Dodano: 1 czerwca 2018 r.

   
  Ogłoszenie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego sanktuarium
  8 czerwca 2018 roku, Kawęczyńska 53

  W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  8 czerwca 2018 roku,
  bazylika mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej
  zostanie ogłoszona sanktuarium Diecezji Warszawsko-Praskiej.

  Aktu ustanowienia sanktuarium
  dokona biskup Romuald Kamiński podczas Eucharystii o godzinie 19.00.

  Odpust parafialny połączony jest z z nawiedzeniem Parafii przez
  Kopię Ikony MB Częstochowskiej,
  która w piątkowe popołudnie zostanie uroczyście powitana w świątyni parafialnej.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

 • Do odebrania zapomniane rzeczy

  Dodano: 18 czerwca 2018 r.

  Po pielgrzymce z Białorusi, ktoś zostawił w autokarze część swojego bagażu. Rzeczy są do odebrania u ks. Krzysztofa - tel. 504 778 503.  

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość św. Jana Chrzciciela

  Dodano: 22 czerwca 2018 r.

  NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA                                           24 czerwca 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość św. Jana Chrzciciela.

  2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1830. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  3. W piątek nie będzie mszy św. w samo południe wotywnej o Sercu Bożym ze względu na Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

  4. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 1730.

  5. Od jutra przez wakacje kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie po południu od godz. 1600 – 1800.

  6. Zachęcamy w okresie wakacji do nawiedzania naszego sanktuarium w piątki. W samo południe Msza św. formularz o Sercu Pana Jezusa ( jeżeli kalendarz liturgiczny na to pozwala). Po Msz św. wystawienie Najświętszego Sakramentu przy obrazie Serca Pana Jezusa. Adoracja do wieczornej Mszy św.

  Wszystkich, którzy nawiedzają nasze sanktuarium przypominamy, że  każdego dnia będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami jeżeli podczas pobożnego nawiedzenia odmówią Ojcze nasz… i Wierzę Boga… mogą uzyskać odpust zupełny. Mogą ofiarować za siebie albo za osobę zmarłą.

  7. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Pielgrzymka do Fatimy

  Dodano: 22 czerwca 2018 r.

  24 czerwca, w niedzielę, o godz. 19.00, po Mszy św. wieczornej jest spotkanie z organizatorem jesiennej pielgrzymki m. in. do Fatimy. Osoby, które się wcześniej zgłosiły powinny przynieść ze sobą 1200 zł na opłatę biletów samolotowych i rezerwację miejsc  w hotelach. Program oraz inne szczegóły dotyczące wyjazdu p. Grochowski poda na spotkaniu.

  Proponujemy następujący program:

  Dzien 1 – LIZBONA

  15.25 przylot samolotu do Lizbony. Transfer to Hotelu VIP Executive Zurige

  Dzien 2 – LIZBONA

  Rano po śniadaniu przejazd do Belém i zwiedzanie Wieży Belem, Pomnika Odkrywców wzniesionego w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza. Nastepnie przejazd do centrum i zwiedzanie kościoła św. Antoniego Padewskiego (msza), Katedry Se. Następnie spacer po położonej poniżej najstarszej dzielnicy zwanej Alfama. Spacer po Praca Rossio, Praca Comercio. Czas wolny. Nocleg w Lizbonie?

  Dzien 3 – LIZBONA – BATALHA/ ALCOBAÇA –FATIMA

  Po śniadaniu, wykwaterowanie i czas wolny w Lizbonie do 14:00. Przejazd do Fatimy, po drodze zwiedzanie klasztoru w Batalha lub Alcobaça. Nocleg w Fatimie. Dla chetnych o21:30 – rózaniec w Kaplicy Objawien i procesja ze swiecami.

  Dzien 4 - FATIMA – ALJUSTRIEL – VALINHOS

  Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie Fatimy, religijnego centrum Portugalii. W tym miejscu trójka wiejskich dzieci wypasających bydło na okolicznych łąkach, doznała w 1917 r. sześciu objawień. Ujrzały one ponad konarami dębu „Panią jaśniejszą od słońca”. W Bazylice uświetniającej te wydarzenia znajdują się groby Hiacynty i Franciszka, którzy zmarli w latach 1919 – 1920 podczas epidemii grypy. W Aljustrel znajduja sie domy dzieci, które doznały objawień a prowadzi tam Droga Krzyzowa.  Godz. 18.30-19.45 msza i o21:30 – rózaniec w Kaplicy Objawien i procesja ze swiecami. Nocleg w Fatimie.

  Dzien 5 - WYLOT

  Po śniadaniu wymeldowanie się z hotelu, godz. 12:30 transfer na lotnisko i wylot o 15:50 do Warszawy.

  Uwaga:Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie uzależniona jest ona od sytuacji zaistniałej w danym miejscu.

  Przewidywany koszt, niewiele ponad 2 tys. zł.- ale zależy on od wersji, jaką wybierzemy na spotkaniu. Są jeszcze miejsca wolne.

 • Pielgrzymka do Sandomierza

  Dodano: 14 maja 2018 r.

  21 lipca organizujemy pielgrzymkę do Sandomierza. Dzieje, atrakcyjność i piękno tego miasta nie budzą wątpliwości, dlatego tam właśnie pielgrzymujemy. Modląc się w świętych miejscach, pamiętających czasy Bolesława Krzywoustego, chcemy poczuć moc wiary naszych przodków, ale również będziemy spacerować uliczkami, po których szarżuje rowerem serialowy ks. Mateusz.

  Mamy nadzieję, że długi lipcowy dzień pozwoli nam także wstąpić do szacownej kolegiaty św. Marcina w Opatowie. Jest to jedna z największych i najciekawszych budowli romańśkich w Małopolsce.

  Już przyjmujemy zapisy. Koszt – 100 zł od osoby i pokrywa m. in. cenę przejazdu, ubezpieczenia, obiadu, rejsu statkiem, przewodnika, itp.

  Wyruszamy o godz. 6.30 z parkingu przed Bazyliką (a może to miejsce nazywać będziemy między sobą placem Ks. Lauferskiego?).

 • Pielgrzymkowe plany

  Dodano: 7 maja 2018 r.

  Życie pokazało, że organizowane comiesięczne pielgrzymki autokarowe z naszej Bazyliki cieszą cię popularnością; bowiem w krótkim czasie po ukazaniu się informacji mamy kompletną listę uczestników. Podobnie było z pielgrzymką do Fatimy. Po każdym z takich wyjazdów pojawiają się pytania: dokąd prowadzi następna trasa? Kiedy do Rzymu?  I tak dalej.

  Starając się zaspokoić ciekawość parafian i przyjaciół Bazyliki co do planów pielgrzymkowych na najbliższe miesiące, informujemy, że w lipcu proponujemy pielgrzymkę do Sandomierza. Na razie mamy ustaloną datę – 21 lipca (sobota), zamówiony autokar i przewodnika. A to znaczy, że pielgrzymka na pewno dojdzie do skutku. Obecnie trwa liczenie kosztów i dopinanie szczegółów. Prawdopodobnie za tydzień podamy już pełną informację o tym wyjeździe. Tym niemniej lista jest już otwarta i zgłoszenia na wyjazd do telewizyjnego „miasta księdza Mateusza” przyjmujemy.

  Uczestnicy choćby ostatniej pielgrzymki Śladami św. Stanisława Kostki słyszeli zapowiedź pielgrzymki do Rzymu, z ewentualnym dojazdem na Monte Cassino. Byłby to lot samolotem dla niedużej grupy (ok. 20 osób). Bowiem sondażowe rozmowy wskazują, że ta wersja, a nie pielgrzymka autokarowa ma większe szanse na realizację. Wstępnie założyliśmy, że ta pielgrzymka  (4-5 dni) odbyłaby się w I połowie października. Dokładny czas i termin jest uzależniony od tego, kiedy dostaniemy bilety na samolot. Zainteresowani tą pielgrzymką mogą również zgłaszać chęć udziału w pielgrzymce.

  Z kolei pielgrzymka do Fatimy, a dokładniej osoby, które były chętne, a nie znalazły się na liście, zainspirowały nas do powtórzenia tej pielgrzymki; z małą modyfikacją programu (z noclegiem w Fatimie) i przy zbliżonej cenie. Jeśli więc znajdą się chętni to istnieje możliwość, by jeszcze we wrześniu niewielka grupa parafian i przyjaciół Bazyliki grupą poleciała do Portugalii modliła się w Sanktuarium Fatimskim. Chętnych prosimy o zgłaszanie się, byśmy mogli zorientować się, czy podejmować działania organizacyjne.

  Oprócz tych pielgrzymek postaramy się jeszcze zorganizować 1-dniowe wyjazdy autokarem we wrześniu i październiku do różnych miejsc kultu religijnego na terenie Polski . A sezon pielgrzymkowy zakończymy w listopadzie pielgrzymką na Jasną Górę, by podziękować Królowej Polski za całoroczną  opiekę nad pielgrzymującymi z Bazyliki NSJ.

  Oczywiście w maju pielgrzymujemy szlakiem piastowskim między Gnieznem a Toruniem; pielgrzymka 3-dniowa. Na czerwiec zgodnie z planem - Białoruś.

  Mam nadzieję, że ta informacja choć trochę zaspokoiłem ciekawość i pomogła zainteresowanym pielgrzymowaniem z Bazyliki rozwiązać dylemat: jechać czy nie jechać – oto jest pytanie…

  Wikary z Bazyliki

 • PROGRAM DNIA DUCHOWEGO DZIEŁA MODLITWY 27 lipca 2018 i 31 sierpnia Bazylika NSJ i Sanktuarium NSJ

  Dodano: 20 czerwca 2018 r.

  Dzieło Modlitwy w Diecezji Warszawsko - Praskiej

  Jesteśmy napełnieni Bożą łaską i wdzięczni Bogu przez ręce Maryi Pani Jasnogórskiej Królowej Polski, że nas nawiedziła i przez całą dobę użyczyła Królewskiej audiencji, modlącym się w Bazylice i Sanktuarium NSJ.

   W naszej diecezji Warszawsko – Praskiej podjęliśmy duchowe dzieło modlitwy. W dniu 17 czerwca rozpoczęła się stała modlitwa za czas Nawiedzenia Maryi Pani Jasnogórskiej.

  Nasz dekanat Praski ma wyznaczone dwa w miesiącu dni 5 i 27 dzień miesiąca. W naszej parafii taki dzień będziemy przeżywać 27 lipca 2018 r, 31 sierpnia 2018 r.

   Zachęcam do modlitwy różańcowej:

  PROGRAM DNIA DUCHOWEGO DZIEŁA MODLITWY 27 lipca 2018 i 31 sierpnia Bazylika NSJ i Sanktuarium NSJ

  g. 700 – Msza św.

  Godzinki NMP

  g. 800 – Msza św.

  g. 830 -   różaniec tajemnice radosne

  g. 900 – różaniec tajemnice światła

  g. 930 – różaniec tajemnice bolesne

  g. 1000 – różaniec tajemnice chwalebne

  g. 1200 – Msza św. formularz o Sercu Pana Jezusa

  g. 1500 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu - Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do Mszy św.

  g. 1800 – Msza św. formularz o Matce Bożej Częstochowskiej zakończenie Apelem Jasnogórskim

  Zakończenie duchowego dnia wdzięczności za Nawiedzenie Matki Bożej Królowej Polski.

  „Chcemy uwielbiać Boga za dar Matki Zbawiciela, a Matce podziękować, za wszystko co uczyniła tej wspólnocie diecezjalnej” mówił na zakończenie peregrynacji ks. bp. Romuald Kamiński ordynariusz diecezji warszawsko – praskiej.

   

 • Zapraszamy w piątki na Msze św. i adorację w Sanktuarium NSJ

  Dodano: 20 czerwca 2018 r.

  Zachęcamy w okresie wakacji do nawiedzania naszego sanktuarium w piątki. W samo południe Msza św. formularz o Sercu Pana Jezusa ( jeżeli kalendarz liturgiczny na to pozwala). Po Msz św. wystawienie Najświętszego Sakramentu przy obrazie Serca Pana Jezusa. Adoracja do wieczornej Mszy św.

  Wszystkich, którzy nawiedzają nasze sanktuarium przypominamy, że  każdego dnia będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami jeżeli podczas pobożnego nawiedzenia odmówią Ojcze nasz… i Wierzę Boga… mogą uzyskać odpust zupełny. Mogą ofiarować za siebie albo za osobę zmarłą.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa