roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

 • Posłanie Woluntariuszy na misje - Wolontariat Don Bosco

  Dodano: 14 czerwca 2017 r.

  Dnia 18 czerwca 2017 roku, o godzi. 10.00, w Bazylice Serca Jezusowego na ul. Kawęczyńskiej w Warszawie zostaną posłani na misje wolontariusze Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco.

  Wolontariusze, którzy wyjadą na misje przeszli roczną formację w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. W ciągu roku rozeznawali, skąd pochodzi ich motywacja wyjazdu, poznali charyzmat księdza Bosco, zwyczaje krajów misyjnych i charakter pracy wolontariuszy. Mieli okazję poznać misjonarzy i misjonarki z różnych placówek misyjnych oraz wolontariuszy, którzy już wrócili z misji.

  W 2017 roku na misje wyjadą 3 wolontariuszki na wolontariat roczny, do Peru i Kazachstanu oraz 10 wolontariuszy na wolontariat krótkoterminowy do Zambii, Kazachstanu, Gruzji.

  Wolontariat roczny:

  1. Małgorzata Białczak pochodzi z Pułtuska. Wolontariuszka będzie pracowała w Peru, na placówce salezjańskiej, w Limie.

  2. Anna Błaszczak pochodzi z miejscowości Kijany. Przez najbliższy rok będzie pracowała z dziećmi i z młodzieżą w Kazachstanie, w miejscowości Kapshagay (czyt. Kapczagaj)

  3. Justyna Stanek pochodzi z Krzeszowa. Wolontariuszka wyjeżdża na roczną misję do Kapshagayu w Kazachstanie, gdzie będzie pracowała z dziećmi i młodzieżą.

  Wolontariusze krótkoterminowi:

  1. Martyna Kuczyńska pochodzi z Łukowa i razem z Agnieszką Malinowską, która pochodzi z Dzierżoniowa wyjadą do Zambii, do Makululu.

  2. Adrianna Karpińska, która pochodzi z Piły i Hanna Rutkowska z Bydgoszczy wyjadą do Zambii, na placówkę sióstr salezjanek w Lusace.

  3. Katarzyna Małkowska, która pochodzi z Warszawy i Renata Wasilewska z Teresina wyjadą na misje do Kazachstanu.

  4. Ludwika Zalewska, która pochodzi ze Skarżysko- Kamiennej wyjedzie na misje do Gruzji.

  5. Dominika Kowalska z Poznania i Angelika Kłos z Augustowa wyjadą do Kasamy, w Zambii.

  6. Albert Szałda z Mielca wyjedzie na misje do Zambii, do Kazembe.

 • Pielgrzymka: Ostatnia bitwa kampanii wrześniowej 1939 r.

  Dodano: 6 czerwca 2017 r.

  W sobotę, 29 lipca, chcemy zrealizować odwołaną w maju pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej i miejsc związanych z ostatnią bitwą obronną żołnierza polskiego w 1939 r., która miała miejsce w okolicach Woli Gułowskiej i Kocka w dn. 2-5 października 1939 r., gdy SGO „Polesie” pod dowództwem gen.  Franciszka Kleeberga idąc na pomoc Warszawie starła się z niemiecką 13. dywizją piechoty zmotoryzowanej.

  Zwiedzanie rozpoczniemy od Woli Okrzejskiej i muzeum Henryka Sienkiewicza, autora bliskiej sercom Polaków "Trylogii"; dzieła któremu Autor nadał dedykację ku pokrzepieniu serc.  

  Następnie udamy się do Woli Gułowskiej, gdzie w muzeum multimedialnym zapoznamy się z bohaterskim czynem żołnierzy polskich w 1939 r. Natomiast w pobliskim Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września przeżyjemy pielgrzymkową Mszę św. i skorzystamy z przewodnickiej posługi ojców karmelitów, stróżów tego Sanktuarium.

  W drodze powrotnej zatrzymamy się przy Cmentarzu Wojskowym w Kocku, na którym jest spoczywają prochy gen. Kleeberga i 81 żołnierzy. Tam oddamy hołd poległym i pomodlimy się za bohaterskich obrońców Ojczyzny.

  Pielgrzymka zaplanowana jest na ostatnią sobotę lipca – 29.07.br. Wyjazd o godz. 630 z parkingu przed Bazyliką. Przewidywany powrót ok. godz. 1900.

  Koszt pielgrzymki wynosi 85 zł/os. Stanowi to pokrycie kosztów autokaru, ubezpieczenia, biletów do muzeów w Woli Okrzejskiej i Woli Gułowskiej. Muzeum w Woli Gułowskiej we współpracy z kawiarnią w Domu Kultury oferuje zwiedzającym gorący obiad w cenie promocyjnej, z której to oferty również zamierzamy skorzystać. Opłata za obiad mieści się w kosztach pielgrzymki. 

  Zapisy przyjmujemy w kancelarii, w zakrystii Bazyliki, telefonicznie i pocztą elektroniczną.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa