roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

 • Msza dziękczynna pielgrzymów do Rzymu

  Dodano: 12 listopada 2018 r.

  Uczestników pielgrzymki do Rzymu zainteresowanych Mszą dziękczynną za wszelkie dobro, jakim Bóg nas obdarzył podczas tego wyjazdu, informujemy, że taka Msza będzie odprawiona w naszej Bazylice dnia 21 listopada o godz. 18.00. Chętnych i dysponujących wolnym czasem zapraszamy do udziału w  Niej, a tych, którym życiowe powody uniemożliwiają przybycie do Bazyliki prosimy o duchową jedność.

  Z kolei zainteresowani materiałem fotograficznym z tej pielgrzymki powinni dostarczyć wikaremu pendrive’a z wolnym miejscem ok. 2 GB dla skopiowania zdjęć.

 • Msza dziękczynna po pielgrzymce na Jasną Górę

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  Reakcje pielgrzymów, jakie do nas docierają, świadczą, że wspólne dziękczynienie parafian na Jasnej Górze za czerwcowy dar nawiedzenia Bazyliki NSJ przez kopię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i wyniesienie Bazyliki do godności Sanktuarium NSJ było inicjatywą potrzebną oraz mocno przeżywaną w duchu wiary i braterskiej jedności. Z tym większą zatem radością zapraszamy do Bazyliki na dziękczynną Mszę św. 28 listopada (środa) o godz. 18.00. Podziękujemy wtedy  dobremu Bogu za wszelkie dobro, jakiego doświadczyli uczestnicy tego wyjazdu oraz poprosimy Matkę Bożą, by takie właśnie wydarzenia umacniały naszą wiarę i więzi z Kościołem.

  W zakrystii są do odbioru (bezpłatnie) niektóre fotografie z tej pielgrzymki. Istnieje również możliwość skopiowania całego wszystkich zdjęć w formie elektronicznej po dostarczeniu pendrive’a. Tym zajmuje się nasz wikary. Przy tej okazji informujemy, że są również zdjęcia z poprzednich pielgrzymek: do Włocławka, Fatimy i Rzymu.

 • Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych

  Dodano: 8 września 2018 r.

  W piątek, 5 października, o godz. 19.00 rozpoczyna się jesienny cykl katechez przygotowujący narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Katechezy odbywają się w sali parafialnej nr 131 – wejście od ul. Kawęczyńskiej, przez portiernię domu zakonnego.  Tematyka katechez jest określona przez władze naszej diecezji, dzięki czemu można wykorzystać je jako uzupełnienie niedokończonych wcześniej lub połączyć je z katechezami w innej parafii. Prowadzą je salezjanie i świeccy, posiadający przygotowanie z różnych dziedzin, m. in. pedagogika, prawo kanoniczne, poradnictwo rodzinne i mediacja sądowa, historia, teologia moralna, filozofia, itd. Zajęcia prowadzone są w kolejne piątki o godz. 19.00 (oprócz 2 XI - zakończenie 7 XII) według następującego planu:

  I. 5.10.2018 - Jestem chrześcijaninem i wierzę - ks. wik. Krzysztof Jakubowski

  II. 12.10.2018 - Bóg zbawia w Kościele. Sakramenty - ks. dr Krzysztof Lis

  III. 19.10.2018 - Tworzenie i trwałość wspólnoty małżeńskiej - ks. prof. UKSW Ks. Jan Niewęgłowski

  IV. 26.10.2018 - Sakrament małżeństwa w Kodeksie Prawa Kanonicznego - ks. mgr Dariusz Mikołajczyk

  V. 9.11.2018 - Miłość w małżeństwie: drogi i zagrożenia dla miłości - ks. Jacek Szewczyk

  VI. 16.11.2018 - Uwarunkowanie zgody w sakramencie małżeństwa -  ks. mgr Dariusz Mikołajczyk

  VII. 23.11.2018 - Kształtowanie współżycia małżeńskiego - mgr  Aneta Kurzyna

  VIII. 30.11.2018 - Małżeństwo i rodzina wspólnotą myśli i działania - mgr  Aneta Kurzyna

  IX. 7.12.2018 - Kształtowanie życia rodzinnego; życie religijne, obyczaje - mgr  Aneta Kurzyna

  Liturgię sakramentu małżeństwa (katecheza nr 10)  omawia ks. proboszcz przy spisywaniu protokołu.

  Udział w katechezach jest bezpłatny. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy; formą zgłoszenia jest udział w pierwszej katechezie i pobranie indeksu.

 • Wigilia pielgrzymów

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  Pozytywne doświadczenia z ubiegłego roku oraz pozytywne zainteresowanie sympatyków pielgrzymek z naszej Bazyliki przekonały nas do zorganizowania wieczoru wigilijnego dla osób uczestniczących w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię. Będzie miał on miejsce w sobotę 15 grudnia. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 18.00, a potem w salach oratorium przełamiemy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia i przy skromnym poczęstunku podzielimy się wrażeniami z naszych wyjazdów.

  Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału oraz wpłatę 20 zł na zakup produktów i przygotowanie symbolicznej wieczerzy.

 • Petersburg – pielgrzymka dla II grupy

  Dodano: 20 listopada 2018 r.

  Nie spodziewaliśmy się, że propozycja pielgrzymki do Petersburga spotka się z tak dużym zainteresowaniem parafian i przyjaciół naszej Bazyliki. Jesteśmy gotowi podjąć się organizacji następnego wyjazdu (zaraz po powrocie l grupy), o ile znajdzie odpowiednia ilość chętnych. Dokładną datę, program i koszty pielgrzymki podamy w terminie późniejszym. Zgłoszenia do wyjazdu przyjmujemy w zakrystii, telefonicznie  wikary ( 504 778 503) lub bezpośrednio w biurze organizującym wyjazd – 600 090 231 (Zygmunt Grochowski)

 • Wyjazd na Misterium Pasyjne do Czerwińska

  Dodano: 15 października 2018 r.

  Przyszłoroczny sezon pielgrzymek z naszej Bazyliki rozpoczniemy wyjazdem do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Wprawdzie mamy jeszcze dużo czasu, ale ogłaszamy to wcześniej, by wszyscy chętni mogli przeżyć to bardzo poruszające wydarzenie. A to z kolei wymaga by wcześniej zamówić wystarczającą ilość biletów wstępu. Wyjazd planujemy na sobotę 6 kwietnia, o ile zostanie zachowany dotychczasowy harmonogram seansów. Zatem dokładny termin, łącznie z godziną, oraz koszty podamy po oficjalnym ukazaniu się informacji.

  Zapisy przyjmuje ks. wikary.

 • Białe noce w Petersburgu

  Dodano: 12 października 2018 r.

  Przyszłoroczna wiosenna pielgrzymka zagraniczna z naszej bazyliki odbędzie się w dn. 2-8 czerwca 2019 r. Miejscem docelowym jest Petersburg, gdzie będziemy przebywać w dn. 3-7 czerwca.  Jadąc do Petersburga zwiedzimy Psków, jedno z najstarszych miast średniowiecznej Rusi, nam znane głównie z oblężenia przez króla Stefana Batorego. W drodze powrotnej planujemy krótki spacer po Kownie (Litwa) i nocleg w tym mieście.

  Trwają jeszcze prace nad dokładnym uzgodnieniem trasy, noclegów, programu zwiedzania, miejsc sprawowania Mszy św., itd. Dlatego nie możemy podać więcej informacji. To, co na dzisiaj jest uzgodnione to termin i sposób podróży – autokar. Więcej informacji, w tym cenę, podamy w terminie późniejszym. Tym niemniej już można zgłaszać do wikarego ewentualny swój udział w pielgrzymce.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa