roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - październik 2017 »

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 15 października 2017 r

  Dodano: 14 października 2017 r.

  DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  15 października 2017

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Każdego dnia Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

  2. W dzisiejszą niedzielę, liczymy wiernych obecnych na mszy św. i przystępujących do Komunii Świętej.

  3. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej. Przez cały miesiąc wspólnie odmawiać będziemy różaniec za zmarłych, połączony z wypominkami, o godz.17.30. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.18.00 Msza Św. wypominkowa; w każdą niedzielę wspominamy Zmarłych po Mszy o godz. 7.00 i przed Mszą Św. o godz.10.00 Wypominki możemy składać po każdej Mszy Św. w Zakrystii a także w kancelarii w godzinach urzędowania.

  4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszej bazylice o godz. 1730  gromadzimy się na różańcu a po różańcu celebrujemy Eucharystię. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.Na Różaniec z udziałem dzieci zapraszamy we wtorki o czwartki o godz.16.45.

  5. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie nasze.

  6. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

  7.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła 8 października 2017

  Dodano: 7 października 2017 r.

  DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       8 października 2017

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszej bazylice codziennie o godz.1730.  Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

  2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

  3. Również w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z bazyliki są zbierane podpisy „Zatrzymaj Aborcję”.

  4. Zapraszamy młodzież, która w tym roku chce rozpocząć 2 letni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 11 października o godz. 19.15 w Oratorium. Zapraszamy!

  5. Zapraszamy 13 października na różaniec o godz. 1730 msza św. o godz. 1800 i po mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po bazylice. ZAPRASZAMY!!! To jest ostatnie spotkanie następne od maja 2018 roku.

  6. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 • Dziękczynna pielgrzymka na Jasną Górę

  Dodano: 4 października 2017 r.

  Dnia 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Podobnie jak w latach poprzednich, celem także tej pielgrzymki jest dziękczynna modlitwa przed Cudownym Obrazem Matki Bożej za Jej czuwanie nad nami podczas wszystkich wyjazdów w tym roku.

  Nasza wspólna modlitwa na Jasnej Górze skoncentruje się na  udziale we Mszy św. w Kaplicy Cudownego i drodze krzyżowej na wałach, o ile pogoda na to pozwoli. Pozostały czas jest do osobistego wykorzystania przez każdego z pielgrzymów na osobistą modlitwę, zwiedzanie Sanktuarium, posiłek, zakup pamiątek, itd.

  Drugim miejscem pielgrzymkowym, które tego dnia chcemy odwiedzić, jest XII-wieczny Klasztor Cystersów w Sulejowie. To dobra okazja, by – po Jędrzejowie i Wąchocku – zetknąć się z kolejnym namacalnym świadectwem wkładu tego zakonu w utrwalanie chrześcijaństwa na polskiej ziemi, a inspiracją do tego niech nam będzie niedawna 1050-rocznica chrztu Polski. Po obiekcie i istniejącym w nim muzeum oprowadzi nas jeden z posługujących tam zakonników.

  Koszt  pielgrzymki wynosi 80 zł od osoby i obejmuje opłatę za przejazd, ubezpieczenie, bilety w muzeum w Sulejowie oraz zwyczajowe ofiary składane w sanktuariach. Posiłek organizuje sobie każdy pielgrzym we własnym zakresie. Dom pielgrzyma przy Jasnogórskim Sanktuarium czy liczne punkty gastronomiczne w pobliżu mają bogatą ofertę gorących dań.

  Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przed Bazyliką.  Przewidywany powrót ok. godz. 20.00

 • Pielgrzymka do Czech: komunikat przed wyjazdem

  Dodano: 2 października 2017 r.

  Wyjeżdżającym na pielgrzymkę do Czech przypominamy, że wyruszamy już w najbliższy czwartek (12 października). Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy Mszą św. w bazylice o godz. 6.00. Bezpośrednio po Mszy św. pakujemy bagaże do autokaru i ruszamy w stronę Pragi. Na czas Mszy św. bagaże można zostawić w bazylice; będzie czynna winda. Takie ustawienie dnia pozwoli nam na wcześniejsze przybycie do stolicy Czech i wieczorny spacer po mieście. Wśród wielu rzeczy jakie ze sobą zabieramy pamiętajmy o różańcu. Z pewnością będzie okazja, by po niego sięgnąć. Powrót do Warszawy planujemy w w niedzielę w godzinach wieczornych. 

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa