roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - październik 2019 »

archiwum

 • Katecheza przed chrztem św.

  Dodano: 30 października 2019 r.

  W I środę miesiąca, 6 listopada, o godz. 1900 zapraszamy do sali parafialnej nr 131 rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. na katechezę przygotowującą do udziału w tej liturgii. Władze naszej diecezji zadecydowały, że udział zainteresowanych w tej katechezie jest obowiązkowy.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXX Niedziela zwykła 27 października 2019

  Dodano: 25 października 2019 r.

  TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                              27 października 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.

  2. W tym tygodniu, w środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszej Bazylice i Sanktuarium będą one sprawowane według następującego porządku 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

  Z racji Uroczystości, można spożywać 1 listopada pokarmy mięsne.

  3.  2 listopada, w sobotę obchodzimy  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszej Bazylice i Sanktuarium będą sprawowane  Msze Święte w godz. 700, 800, 1200, 1800. O godz. 1700, procesja za zmarłych z modlitwą wypominkową w Bazylice. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

  4. W  listopadzie nie ma pierwszego piątku miesiąca. Zachęcamy do korzystania sakramentu pokuty w tych dniach zwłaszcza, że z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem. Również nie ma pierwszej soboty miesiąca. Zapraszamy na różaniec z wypominkami za zmarłych od 3 listopada o godz. 1730.

  5. W naszej parafii powstaje męska róża różańcowa. zapisujemy mężczyzn do męskiej róży różańcowej. Chętnych mężczyzn prosimy o kontakt osobisty z Księdzem Proboszczem. Po Mszach św. w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.  To tylko jedna dziesiątka różańca, która nie wiele zajmuje czasu w ciągu dnia. ZAPRASZAMY!!! 

  6. Dzisiaj rozpoczyna się w Warszawie Festiwal Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki. Na 6 koncertach Festiwalu zabrzmi ponad 30 utworów religijnych Stanisława Moniuszki, w tym wszystkie najważniejsze - msze, Litanie Ostrobramskie, kantaty i znaczące utwory chóralne, w tym zupełnie nieznane. Jest to pierwsze na tak szeroką skalę przedsięwzięcie, prezentujące tę niezwykle ważną, a niemal zapomnianą część jego dorobku.

  Honorowy patronat nad Festiwalem objął ks. biskup Romuald Kamiński, ordynariusz Warszawsko-Praski.

  Koncert inauguracyjny w naszym Sanktuarium dzisiaj o godz. 16,wystąpią soliści, Chór Filharmonii Narodowej i  Orkiestra Polskiego Radia, całość poprowadzi Michał Klauza.

  Kolejne koncerty będą się odbywać w soboty i niedziele, do 24 listopada, w kościołach prawobrzeżnej Warszawy.

  Festiwal został zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Muzyki Moniuszki w ramach obchodów 200-lecia urodzin kompozytora. 

  Szczegóły programu i całego Festiwalu na afiszu wywieszonym w Bazylice.

  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 20 października 2019

  Dodano: 19 października 2019 r.

  DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   20 października 2019

   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa  w całym Kościele nadzwyczajny miesiąc misji

  2. W wtorek przypada też 71. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo tego Sługi Bożego prośmy Pana Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie. Zachęcamy do modlitwy w tych dnia przy epitafium Sługi   Bożego kard. Augusta Hlonda.

  3. W naszej parafii zapisujemy mężczyzn do męskiej róży różańcowej. Chętnych mężczyzn prosimy o kontakt osobisty z Księdzem Proboszczem. Po Mszach św. w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.  To tylko jedna dziesiątka różańca, która nie wiele zajmuje czasu w ciągu dnia. ZAPRASZAMY!!!  Pragnieniem Proboszcza jest, aby Róża mężczyzn nazywała się róża Sługi Bożego Ks. Kardynała Augusta Hlonda.

  4. Z dniem 1 listopada rozpoczniemy wypominkową modlitwę za zmarłych wspominając ponownie zgłoszone osoby, które Bóg powołał do wieczności. Są wśród nich nasi rodzice, dziadkowie i inni krewni, przyjaciele, duszpasterze, wychowawcy i wiele osób zasługujących na naszą pamięć i modlitwę.

  5. Ks. Sławek serdecznie zaprasza chłopców do  kandydatów na ministrantów. W środy o godz. 17:00 odbywają się spotkanie formacyjne dla ministrantów.

  6. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 13 tej zapraszamy na koncert: Praska Jesień w Świątyniach. W programie najpiękniejsze piosenki i melodie ze światowego repertuaru, współczesne interpretacje znanych hitów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej w energetyzujących aranżacjach. Utworom granym na skrzypcach towarzyszą niezapomniane melodie filmowe i oklaskiwane na całym świecie 

  7. Koncert Stanisława Moniuszki Bazylika 27 października 2019 r. g. 1600

  Msza łacińska Des – dur – 4 soli. Chór, ork. Sm, org.

  Requiem cis – cantata religiosa – 11 soli, chór, ork

   

   

 • Formacja Kobiet 2019 - 2020

  Dodano: 11 października 2019 r.

  Formacja Kobiet 2019/2020

  W środę 30 października 2019 roku startują warsztaty dla kobiet, których pragnieniem jest 1) umocnić się w poczuciu, że są Umiłowanymi przez Boga, 2) odkryć i docenić swoją kobiecość, 3) dowiedzieć się, co to znaczy być prawdziwą TOWARZYSZKĄ - samej siebie, Boga, mężczyzny, innej kobiety i dziecka, 4) spotkać mnóstwo wspaniałych i dzielnych kobiet.

  Zajęcia obejmują 9 spotkań w środę raz w miesiącu (w listopadzie jest to czwartek) od października do czerwca. Będą odbywać się w sali Oratorium koło Bazyliki. Warsztaty są bezpłatne.

   

  Link do zapisów:

  https://rozwijajtalenty.pl/miasta/warszawa-kaweczynska

   

  Prowadząca zajęcia: Agnieszka Bartosiak (506-324-342)

  zapisy do 25 października 2019

   
  *********************************************************************************************************************************************************************
   
  W razie pytań, proszę o kontakt.
   

  Pozdrawiam serdecznie,
  Agnieszka Bartosiak

  Tel.: 506-324-342

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII 13 października 2019

  Dodano: 11 października 2019 r.

  DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     13 października 2019

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obchodzimy w dzisiejszą niedzielę XIX Dzień Papieski, w całej Polsce oraz w środowiskach polonijnych, pod hasłem ,,Wstańcie, chodźmy!” Słowa tenawiązują do tytułu książki św. Jana Pawła II z 2004 r. Tegoroczne obchody wpisują się w 40. rocznicę I pielgrzymki papieża - Polaka do Ojczyzny, a także 20. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, której owocem było powstanie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian.

  2. Jutro Dzień Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

  3. W środę, 16 października, przypada 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.  Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

  4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszej  Bazylice i Sanktuarium  różaniec o godz. 1730

  5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Tygodnika „Idziemy”.

  6. W okresie jesienno – zimowym, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do naszej Bazyliki i Sanktuarium w piątki po Mszy św. o godz. 1200. Zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. Nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Świątynia będzie otwarta.

   

   

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła 06 października 2019

  Dodano: 5 października 2019 r.

  DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       6 października 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszej Bazylice codziennie o godz. 1730. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 1645.  Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Salezjański dzień misyjny. Serdecznie witamy ks. dyrektora Ośrodka Salezjańskiego, który uwrażliwia nas na sprawy misyjne.

  3. Spotkanie Kół Żywego różańca dzisiaj o godz. 1700.

  4. Papież Franciszek ogłosił  październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego Maximum illud. Dokumentem tym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

  5. Jutro 7 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym.

  6. W następną niedzielę różaniec Fatimski o godz. 1730 i procesja z figurą Matki Bożej po Bazylice.

  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”

  8. Wszystkim Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, niech Matka Boża różańcowa wyprasza potrzebne łaski.

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa