roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - grudzień 2017 »

 • Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu 17.12. 2017

  Dodano: 16 grudnia 2017 r.

  Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu                          17.12.2017 r.

   1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. rekolekcjonistę ks. Janusza Kopczyńskiego proboszcza parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim. Otoczmy modlitwą ks. rekolekcjonistę, aby Duch Św. wskazywał Mu sposoby dotarcia do naszych serc.

  2. Rekolekcje potrwają do wtorku. Rozkład rekolekcji w dzisiejszą niedzielę rozkład bez zmian. Natomiast w poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 700, 1200, 1800.

  3. W związku z przypadającą w przyszłą niedzielę Wigilią Narodzenia Pańskiego, ze w niedzielę – dzień Zmartwychwstania Pańskiego – nie może obowiązywać post. Spożywanie podczas wieczerzy potraw postnych jest jedynie zachowaniem tradycji.

  4. W czwartą niedzielę adwentu msze św. będą odprawiane o 700,830, 1000, 1130, 1300. Nie będzie mszy św. o godz. 1800, 1930. Tego wieczoru tradycyjnie zasiądziemy w naszych domach do wieczerzy wigilijnej. W czwartą niedzielę mamy obowiązek uczestniczyć w Mszy św., żeby w Boże Narodzenie przyjąć Komunię Świętą z czystym sercem.

  5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. 

  6. W najbliższą niedzielę wigilia w domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu.

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, opłatków świec Caritasu.

   

 • Pamiętamy o osobach bezdomnych

  Dodano: 16 grudnia 2017 r.

  Z okazji zbliżających się Świąt chcemy pamiętać o osobach bezdomnych. Zdecydowanie dniem, w którym nikt nie powinien być sam jest Wigilia. Dlatego też organizujemy wigilijne spotkanie dla osób bezdomnych. O godz. 14.00 zapraszamy na mszę świętą w kaplicy od ul. Siedleckiej, a od 15.00 na Wigilijne Spotkanie w Oratorium, które zakończy się Pasterką w Bazylice. Parafian, którzy są chętni, żeby podzielić się wigilijnymi potrawami serdecznie zapraszamy. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcą ofiarować Państwo swój dar serca dla najbardziej potrzebujących. W niedzielę od samego rana będziemy na Państwa czekać w Oratorium.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Adwentu 10 grudnia 2017

  Dodano: 9 grudnia 2017 r.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Druga Niedziela Adwentu

  1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek. Przypomnijmy, że okres Adwentu ma podwójny charakter: kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa.

  2. Dzisiejsza niedziela to także dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Prosimy o ofiary do puszek na ten cel – „Bóg zapłać” za hojność i życzliwość!

  3. 16 grudnia rozpoczniemy nowennę przed Bożym Narodzeniem. Nowenna będzie odprawiana w kaplicy o godz. 1730.

  4.  W przyszłą niedzielę – 17 grudnia – rozpoczynamy na wszystkich mszach świętych rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Proboszcz Janusz Kopczyński , z Mińska Mazowieckiego z parafii św. Antoniego –  Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

  5. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 Dzieci we wtorki i czwartki.

  6. W opłatki wigilijne, można nabywać po każdej Mszy św. w zakrystii. Również świece Caritasu.

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  8. Niech Adwent – ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

   

 • Biskup Romuald Kamiński Bp. diecezji Warszawsko - Praskim

  Dodano: 9 grudnia 2017 r.

   

  Dnia 8 grudnia 2017 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Papież Franciszek przyjął rezygnację Abpa Henryka Hosera SAC z urzędu Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej, złożoną ze względu na wiek, stosownie do kanonu 401§1 Kodeksu Prawa Kanonicznego (KPK).

  W związku z tym, zgodnie z kanonem 409 §1 KPK, Biskup Koadiutor Romuald Kamiński staje się od tej chwili Biskupem Diecezji Warszawsko-Praskiej.

  Od dziś w kanonie Mszy Świętej wymienia się imię naszego biskupa Romualda.

  Ingres do katedry warszawsko-praskiej odbędzie się 20 stycznia 2018 roku (sobota) o godzinie 11.00.

  Polecajmy naszym modlitwom osobę Arcybiskupa Seniora Henryka Hosera SAC, dziękując Bogu za jego posługę w naszej Diecezji oraz osobę Biskupa Romualda Kamińskiego, naszego nowego Pasterza, aby Bóg strzegł Go i prowadził.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Pierwsza Niedziela Adwentu 03. 12. 2017

  Dodano: 2 grudnia 2017 r.

  Ogłoszenia Duszpasterskie                                                                 03.11.2017 r.

  Pierwsza Niedziela Adwentu

  ·         Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem:„Otrzymaliśmy w darze Ducha Świętego” (por. Dz 2,38) .

  ·         Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

  ·         Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 700  rano. Przychodzimy na nie ze świecami opatrzonymi lampionami (również dorośli); pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach. Pamiętajmy: Roraty zaczynamy już jutro o godz. 700. Roraty dla dzieci we wtorki i czwartki.

  ·         Dzisiaj po Mszach św. błogosławimy opłatki – to ważny znak więzi, jaka powinna być między Wieczerzą Wigilijną w naszych domach, a ołtarzem w kościele parafialnym. Od dzisiaj można otrzymać opłatek w zakrystii lub w kancelarii.

  ·         Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca o godz. 1700 spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 1730 nabożeństwo eucharystyczne i procesja w bazylice.

  ·         W czwartek 7 grudnia, o godz. 1800 w czasie Eucharystii będziemy się modlić o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

  ·         W czwartek spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii o godz. 19.00 w Bazylice.

  ·         W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszej bazylice msze św. o godz. 700, 800, 1200, 1800.

  ·         Po Mszy św. o godz. 1200 GODZINA ŁASK przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Odmówimy Różaniec Tajemnice bolesne.

  ·         Na mszę św. w samo południe i na Godzinę Łask serdecznie zapraszamy.

  ·         W piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny kancelaria nie będzie czynna.

  ·         W niedzielę za tydzień w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzić będziemy  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek.

  ·         W związku z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy do zakrystii  po: Wigilijne Świece Caritas.

  ·         Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

   

 • Katechezy przed sakramentem bierzmowania

  Dodano: 2 grudnia 2017 r.

  ·         W minionym tygodniu odbyły się ostatnie katechezy dla narzeczonych przed sakramentem małżeństwa oraz dla dorosłych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania.  Następne cykle podobnych katechez w naszej parafii przewidujemy w okresie wiosennym.

 • Katecheza przed chrztem dla Rodziców i Chrzestnych

  Dodano: 2 grudnia 2017 r.

  ·         W środę, 6 grudnia, o godz. 1800 odbędzie się katecheza przygotowująca chrzestnych i rodziców w sakramencie chrztu dzieci. Do udziału w niej są zobowiązani chrzestni i rodzice, których dzieci w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. Zainteresowanych zapraszamy tego dnia do Sali nr 131; wejście przez portiernię domu zakonnego od ul. Kawęczyńskiej.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa