roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - grudzień 2018 »

 • Wigilia pod praskim niebem

  Dodano: 15 grudnia 2018 r.

  23 grudnia (niedziela) o godz. 12.30 na placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką NSJ rozpocznie się wigilia pod praskim niebem. Jest to spotkanie otwarte dla wszystkich nawiedzających nasze sanktuarium, szczególnie dla osób ubogich, samotnych, bezdomnych, które rzadko mają okazję do radosnego spotkania się z życzliwością i otwartością bliźnich.

  Wigilijny poczęstunek stanowić będą tradycyjne potrawy jak pierogi, kapusta, barszcz czy słodkie pierniki. W wigilii pod praskim niebem weźmie też udział św. Mikołaj i będzie czas na wspólne śpiewanie kolęd. Ale chyba najważniejszy jest ten moment, kiedy łamiemy się opłatkiem z drugim człowiekiem mówiąc do niego kilka słów od serca.

  Wigilia pod praskim niebem jest projektem Oratorium św. Jana Bosko, który znalazł wybrany, zaakceptowany i wsparty finansowo przez  Miasto Stołeczne Warszawa. Warto zauważyć, że niektóre potrawy (pierogi i pierniki) były wcześniej przedmiotem szkoleń na oratoryjnych warsztatach i zostały nagrodzone na konkursach. 

  Wszystkich, którym chęci i czas pozwalają zapraszamy na wigilię pod praskim niebem.

 • Duszpasterskie III Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 r

  Dodano: 15 grudnia 2018 r.

  TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                                       16 grudnia 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje adwentowe.  Otoczmy modlitwą Księdza Rekolekcjonistę! Tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej prowadzi ks. Marek Gryn salezjanin pracujący w Turynie. Serdecznie zachęcamy Was wszystkich - Siostry i Bracia, do modlitwy za ks. Marka, aby Duch św. wskazywał Mu sposoby dotarcia do naszych serc!

  3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowennę do Bożego Narodzenia. Nowenna będzie odprawiana o godz. 1730 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy.

  4. Podczas rekolekcji w poniedziałek i we wtorek kancelaria parafialna nie będzie czynna. Sprawy losowe można załatwić z księdzem dyżurnym po mszach św. odprawianych w Bazylice, lub prosząc ks. dyżurnego na portierni domu zakonnego.

  5. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 700.

  6. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszej Bazylice i Sanktuarium codziennie podczas sprawowanych Mszy św.

  7. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik Idziemy.

 • WIGILIĘ POD PRASKIM NIEBEM

  Dodano: 12 grudnia 2018 r.

  Nasze Oratorium

  Bardzo gorąco zapraszamy Wszystkich na WIGILIĘ POD PRASKIM NIEBEM. Spotkamy się 23 grudnia o godz. 12:30 na dzień przed Wigilią, żeby razem poczuć świąteczny klimat:) Będą pierogi, będzie barszcz i kapusta. Szykujemy również aromatyczne i zdobione pierniczki! Wspólnie można będzie pokolędować i złożyć sobie nawzajem życzenia. Na dzieci czekać będzie Mikołaj ze słodką niespodzianką! Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

   

   

 • Spotkanie przed pielgrzymką do Petersburga

  Dodano: 11 grudnia 2018 r.

  19 grudnia (środa) o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Petersburga. Poprowadzi jest Zygmunt Grochowski - organizator i pilot naszych wyjazdów. Jest to sptkanie wspólne dla obydwu grup pielgrzymkowych, czyli dla wyjeżdżających 2 czerwca i dla wyjeżdżających 10 czerwca. Będzie to okazja do szczegółowego wyjaśnienia różnych spraw dotyczących pielgrzymek. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej nr 131; wejście przez bazylikę i zakrystię.

  Uczestnicy są proszeni o zabranie 200 zł na opłatę zaliczki i długopisów, ponieważ będziemy wypełniać formularze zgłoszeniowe. Byłoby dobrze, gdyby osoby, które z róznych powodów nie będą mogły wziąć udziału w spotkaniu, wcześniej powiadomiły o tym p. Grochowskiego (tel. 600 090 231) i uzgodniły indywidualny sposób dopełnienia formalności.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Druga Niedziela Adwentu 09.12.2018

  Dodano: 7 grudnia 2018 r.

  DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                      9 grudnia 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

  2. Msze Święte roratne sprawowane są w naszej bazylice w dni powszednie o godz. 700 Msze roratne dla dzieci w wtorki i czwartki o godz. 700.

  3. Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się w trzecią niedzielę rekolekcje parafialne. Szczegółowy plan dostępny jest na stronie internetowej parafii. Tegoroczne nauki wygłosi ks. Marek Gryń salezjanin pracujący w Turynie, wcześniej pracował na misjach w Albanii.

  4. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

  5. Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w środę o godz. 1800

  6. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.

  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej tygodnika Idziemy. W naszej zakrystii możemy nabywać opłatki na stół Wigilijny i świece Caritasu. Szczegóły na temat świecy możemy znaleźć na stronie internetowej Caritasu.

  9. W naszej Bazylice został założony system nagłośnieniowy cyfrowy, który jest jeszcze na etapie testów, strojenia. Proszę o wyrażenie opinii czy jest gorzej, czy lepiej.

  10. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę i przekazywane na konto naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane od rodzin na wykonanie nagłośnienia w Bazylice. Za ofiary składane do skarbony. Wszystkim za wszelkie dobro Staropolskie Bóg zapłać.

   

   

 • Zaproszenie na Rekolekcje Adwentowe do Bazyliki i Sanktuarium

  Dodano: 7 grudnia 2018 r.

  Zaproszenie od Rekolekcjonisty

   

  Bardzo często możemy usłyszeć powiedzenie śląskiego poety i mistyka Angelusa Silesiusa: „Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie”.

  Wcielony Bóg, który urodził się w Betlejem pragnie przede wszystkim miejsca w naszych sercach. By dotrzeć do naszych serc, rodzi się w prostocie i cichości stajenki, aby każdy nie zważając na posiadany majątek, pochodzenie mógł do niego przyjść. Każda szopka, przed którą będziemy stawali w Boże Narodzenie, to jest właśnie to wspomnienie i przypomnienie o tym wydarzeniu, które winno się dokonać wewnątrz każdego wierzącego człowieka. Jezus przychodzi, aby się zrodzić nie tylko w czasie wielu nabożeństw, Mszy św., uroczystości lecz, a może przede wszystkim chce narodzić się w ludzkim sercu w moim sercu.

  W wydarzeniu Narodzenia, Odwieczne Słowo Boga stało się ciałem. Było to możliwe, ponieważ Maryja zawierzyła się Temu Słowu i powiedziała TAK nawet do końca nie rozumiejąc wszystkiego. Patrząc na tę adwentową Przewodniczkę winniśmy rozbudzać pełne nadziei oczekiwanie, że Bóg zrodzi się i w nas, jeśli tylko Jego słowo znajdzie w nas przestrzeń i czas dla swojego wzrostu i rozwoju. Nie oczekujmy od siebie aby wszystko zrozumieć tu i teraz, aby znaleźć teraz odpowiedzi na wszystkie nasze trudne pytania. Dajmy sobie czas na rozważanie tego Słowa. Dajmy sobie czas na rekolekcje Adwentowe. Spróbujmy w Słowie Bożym odnaleźć źródło życiodajnej wody, które mogłyby poić nasze tęsknoty i pragnienia za Bogiem i uspokoić nasze serca. Dlatego potrzebujemy być Razem, aby może w tym roku spojrzeć na te Słowa z innego punktu widzenia, może rozważane słowo w tym roku zapali w nas iskierki odnowionej wiary, zapomnianej nadziei i przeogromnej miłości.

  Dlatego zapraszam Was wszystkich drodzy parafianie do wspólnej modlitwy za NASZE wspólne rekolekcje Adwentowe, abyśmy ten czas słuchania Słowa Bożego postarali się przeżyć jako nasze osobiste spotkanie z przychodzącym Mesjaszem. Zapraszam, abyśmy znaleźli codziennie czas na Jedną “Zdrowaś Maryja” za nasze wspólne przygotowanie się do Narodzin Naszego Zbawiciela.

  PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH 16 – 18 grudnia 2018 r.

  Niedziela 16 grudnia 2018 r.

  730, 830, 1000, 1130, 1300, 1800, 1930

  Poniedziałek 17 grudnia 2018 r.

  700, 1200, 1800

  Wtorek 18 grudnia 2018 r.

  700, 1200, 1800

  W czasie rekolekcji spowiadamy podczas wszystkich Mszy św. sprawowanych w Bazylice

  We wtorek o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich chorych cierpiących, którzy mogą przybyć do Bazyliki o własnych siłach i przy pomocy i wsparciu osób, które pospieszą im z pomocą

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Pierwsza Niedziela Adwentu 02. 12. 2018

  Dodano: 1 grudnia 2018 r.

  PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                        2 grudnia 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

  2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

  3. Pierwsza niedziela miesiąca o godz. 1700 spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1730 nowenna do Niepokalanej. Zapraszamy!

  4. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 700. Msze Święte roratne z udziałem dzieci będą odprawiane o godz. 700(wtorek i czwartek). Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

  6. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

  7. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Wspomożycielce Wiernych. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 1800.

  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta w godz. podczas Mszy św. odprawianych w naszej Bazylice. Odwiedziny w domach chorych z posługą sakramentalną w godzinach porannych.

  9. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 700, 800, 1200, 1800. Zapraszamy na godzinę 12.00 Godzina Łask, po tej mszy św. odmówimy różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

  10. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik Idziemy. Zakrystii rozprowadzamy opłatki na stół wigilijny i świece Caritasu.

  12. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

  13. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę i przekazywane na konto naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane od rodzin na wykonanie nagłośnienia w Bazylice Wszystkim za wszelkie dobro Staropolskie Bóg zapłać. W najbliższych dniach rozpocznie się montaż nowego nagłośnienia.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa