roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

archiwum

 • Spotkanie przed wyjazdem do Petersburga

  Dodano: 16 kwietnia 2019 r.

  W środę po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego (24 kwietnia) o godz.19.00 jest spotkanie uczestników czerwcowej pielgrzymki do Petersburga z jej organizatorem, p. Grochowskim. Na spotkanie należy przynieść wypełnione formularze wizowe ze zdjęciami oraz uzupełnienie kwoty w walucie polskiej plus opłata wizowa. Spotkanie odbywa się w pomieszczeniach przy bazylice.

 • Ogłoszenia Niedziela Wielkanocna 21 kwietnia 2019 r

  Dodano: 21 kwietnia 2019 r.

  NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                                  21 kwietnia 2019

  ZMARTWYCHWSTANIAPAŃSKIEGO

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

  2. Składamy serdeczne podziękowania:

  - s. Marcie i Panu Bogusławowi za dekoracje w kaplicy adoracji

  - p. Adamowi za projekt grobu i wykonanie

  - s. Marcie bratu Witoldowi, za kwiaty i świąteczny wystrój kościoła

  - p. organiście za oprawę muzyczną całego Triduum, wszystkim śpiewającym psalmy

  - Bielankom, Ministrantom, Lektorom i całej asyście kościelnej i  procesyjnej za upiększenie liturgii i posługę w czasie tych dni świątecznych

  - Paniom i Panom  za wszelkiego rodzaju prace i służbę w naszej parafii szczególnie w dniach przedświątecznych. - serdeczne podziękowania dla naszych księży za ich zaangażowanie i  poświęcenie w czasie rekolekcji i obecność w konfesjonale

  3. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego. Nie będzie Mszy św. o godz. 1930.

  4. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

  5. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy codziennie na godz. 1730

  6. W oktawie Wielkanocy biuro parafialne we wtorek nie będzie czynne.

  7. W środę po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego (24 kwietnia) o godz.19.00 jest spotkanie uczestników czerwcowej pielgrzymki do Petersburga z jej organizatorem, p. Grochowskim. Na spotkanie należy przynieść wypełnione formularze wizowe ze zdjęciami oraz uzupełnienie kwoty w walucie polskiej plus opłata wizowa. Spotkanie odbywa się w pomieszczeniach przy bazylice.

  8. Pielgrzymka autokarowa z naszej parafii do sanktuarium św. Józefa w 
  Kaliszu wyrusza w najbliższą sobotę o godz. 7.00 z placu  z przed Bazyliki. Jej uczestników prosimy o punktualne przybycie.

  9. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

   

  Jezus Chrystus zmartwychwstał, żyje i jest z nami i pośród nas!

   Wszystkim parafianom i ich gościom życzymy mocy zmartwychwstania, nadziei, wzajemnej miłości, zgody, radości i pokoju wraz z  darem modlitwy składają – Salezjanie pracujący w Bazylice i Sanktuarium.

   

 • Pielgrzymka do Polskiego Nazaret

  Dodano: 4 marca 2019 r.

  Pierwszym świętym miejscem, do którego chcemy w tym roku pielgrzymować po rozpoczęciu sezonu pielgrzyma wyjazdem na Misterium Pasyjne w Czerwińsku, jest Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, zwane również Polskim Nazaret. Jednodniową pielgrzymkę autokarową do tego miejsca planujemy odbyć 27 kwietnia.

  Ramowy program tego dnia obejmuje następujące wydarzenia:

  Godz. 700 – odjazd z pl. Ks. Lauferskiego przed Bazyliką NSJ;

  Godz. 1100 – spotkanie z duszpasterzem w Sanktuarium, który zapozna nas z dziejami i misją Polskiego Nazaret;

  Godz. 1200 – Msza św. (wspólna dla wszystkich pielgrzymów);

  Godz. 1315 – obiad

  Godz.1400–1630- zwiedzanie miasta z przewodnikiem

  Godz. 1630 – wyjazd w drogę powrotną

  Opłata za udział w pielgrzymce wynosi 85 zł od osoby i stanowi pokrycie kosztów autokaru, ubezpieczenia, przewodnika i obiadu.

  Uczestnictwo w pielgrzymce można zgłaszać u wikarego (504 778 503), w kancelarii lub w zakrystii po nabożeństwach. Zgłoszenia przyjmowane są również pocztą elektroniczną (kancelaria.nsj@gmail.com) lub telefonicznie  (22/518 61 35) w godzinach otwarcia kancelarii.

 • Sanktuaria Ziemi Chełmińskiej - program ramowy

  Dodano: 2 marca 2019 r.

  Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, w dn. 24-26 maja (piątek - niedziela) będziemy pielgrzymować po ziemi chełmińskiej. Proponujemy następujący program ramowy dla tego wyjazdu:

  Piątek – 24 maja

  Godz. 700 – odjazd autokaru z pl. ks. Lauferskiego przed Bazyliką

  Godz. 1200 – spotkanie z przewodnikiem w Chełmnie. Ogólne historyczne zwiedzanie miasta, m. in. kościół św. Janów i klasztor pocysterski, wejście do skarbca klasztornego Sióstr Miłosierdzia – czas zwiedzania ok. 3 godz.

  Odjazd od Pelplina. Zakwaterowanie w Collegium Marianum. Msza św. kolacja. Czas wolny.

  Sobota - 24 maja                                                                  

  Godz. 830 – śniadanie w Collegium Marianum i wyjazd do Gniewu(zwiedzanie zamku z przewodnikiem).

  Godz.1130 – Msza św. w Collegium Marianum w Pelplinie

  Godz. 1230 – zwiedzanie z przewodnikiem katedry pelplińskiej i prezentacja organowa

  Godz. 1400 – obiad w Collegium Marianum

  Godz. 1430 – zwiedzanie z przewodnikiem: ogrody biskupie, Muzeum Diecezjalne, spacer  po mieście

  Godz. 1700 – kawa/herbata w Collegium Marianum

  Godz. 1730 – dalszy ciąg zwiedzania z przewodnikiem (nagrobki na cmentarzach „milczący świadkowie historii” - od powstania listopadowego, kościół Bożego Ciała)

  Godz. 1900 - spacer bądź przejazd na Górę Jana Pawła II (we własnym zakresie)

  Niedziela - 26 maja

  Godz. 800 – śniadanie w Collegium Marianum

  Godz. 900 – wyjazd z Pelplina do Rywałdu Królewskiego

  Godz. 1100 – Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej – Pocieszycielki Strapionych. Po Mszy św. zwiedzanie Sanktuarium, obiad w klasztorze kapucynów, czas do własnej dyspozycji i odjazd do Warszawy.

  Planowany przyjazd do Warszawy ok. godz. 1900. Program może być na bieżąco korygowany.

  Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, drogą mailową, w zakrystii po nabożeństwach lub telefonicznie do wikarego - 504778503.

  Koszt pielgrzymki wynosi 300 zł od osoby i stanowi opłatę za autokar, 2 noclegi w Collegium Marianum, posiłki (od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę), bilety wstępu do obiektów, honoraria dla przewodników, itp.

 • Pielgrzymka do sanktuariów podlaskich

  Dodano: 3 kwietnia 2019 r.

  W sobotę, 27 lipca, pielgrzymujemy(autokarem)  z naszego Sanktuarium NSJ na Podlasie. Ruszamy o godz. 630 z pl. Ks. Lauferskiego przed Bazyliką. Najpierw odwiedzimy Serpelice z klasztorem i kościołem św. Apostołów Piotra i Pawła – miejscem posługi Braci Kapucynów. W tej niewielkiej, drewnianej i przytulnej świątyni będziemy uczestniczyć we Mszy św. (ok. godz. 930), zapoznamy się z jej historią i posługą duszpasterską Kapucynów na Podlasiu.

  Z Serpelic udamy się do Janowa Podlaskiego, znanego przede wszystkim ze stadniny koni.  My również od tego miejsca rozpoczniemy pobyt w tym mieście; na godz. 1130 mamy zamówionego przewodnika. Po ok.  godzinnym spacerze na terenie stadniny nawiedzimy Sanktuarium Św. Trójcy, ustanowione w XVIII wiecznej świątyni, która w przeszłości była kolegiatą, a nawet katedrą.

  Wczesnym popołudniem, ok. godz.  1400, zamierzamy dotrzeć do Pratulina, miejscowości położonej nad Bugiem, w uroczym zakolu przy granicy z Białorusią. Celem naszej pielgrzymki jest obecne tutaj Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Najpierw jednak zjemy obiad w domu pielgrzyma, a po nim udamy się do sanktuarium na modlitwę przed obrazem Matki Bożej „Nadziei Jedności – Patronki Unitów”. Obraz ten jest XVIII-wieczną ikoną ze słynnej szkoły Rublowa. Powędrujemy również dróżkami męczenników i - o ile czas oraz pogoda pozwoli – odprawimy Drogę Krzyżową.

  Powrót z tej ziemi, uświęconej krwią męczenników oraz niezniszczonej jeszcze współczesnością, zaplanowaliśmy na godziny wieczorne, raczej już po godz. 2000. Dlatego należy zabrać ze sobą całodzienną porcję leków, śniadanie, wygodne obuwie i jakąś ochronę przed deszczem. Podane godziny mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie; jak to na ogół dzieje się na naszych wyjazdach.

  Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje jej organizator i duchowy opiekun - wikary z bazyliki: w zakrystii po nabożeństwach, w kancelarii lub drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria.nsj@gmail.com, tel. 504 778 503). Koszt wynosi 100 zł/os i zawiera opłatę za autokar, ubezpieczenie, obiad, przewodnika i zwyczajową ofiarę w sanktuariach.

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa