roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - marzec 2018 »

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 11 marca 2018

  Dodano: 10 marca 2018 r.

  CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU               11 marca 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj,  czwarta  niedziela Wielkiego Postu.  

  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy rekolekcje Wielkopostne. W dzisiejszą niedzielę nauki są głoszone na wszystkich mszach św.  Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne o godz. 700, 1200, 1800. W środę o godz. 1200 zapraszamy osoby starsze wiekiem, chorych cierpiących do bazyliki. Podczas sprawowanej mszy św. w południe udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

  3. W czasie rekolekcji ( od poniedziałku do środy) kancelaria czynna do południa od godz. 1000 – 1130, i po południu od godz. 1600 - 1730)

  4. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. dzieci 1645 dorośli 1730, młodzież 1930, a gorzkie żale w niedzielę o godz.1700

  5. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

  6. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Wygrać swoje życie-SPOTKANIE Z TIMEM GUENARDEM

  Dodano: 7 marca 2018 r.

  TIM GUENARD- autor książki "Silniejszy od nienawiści'. Twardziel o czułym sercu.  Zaprzyjaźnił się ze swoją brutalną i poranioną przeszłością. Genetyce podstawił nogę, przełamał schemat "jaki ojciec- taki syn". Tułając się w dzieciństwie po różnych miejscach opiekuńczych ,wychowany przez ulicę, w młodzieżowych gangach, mistrz Francji w boksie, wyszedł ze środowiska  "ulicy" ,doświadczając uzdrowienia serca ,między innymi  przez kontakt z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

  Swoją historią świadczy o potędze miłości ,przebaczenia i wiary.

  Wygrać swoje życie-SPOTKANIE

  Z TIMEM GUENARDEM

  15 marca 2018

  Godz.18.00   - EUCHARYSTIA

  Godz.19.00 – Świadectwo Tima Guenard

  Ok. godz. 21:00 –WIECZÓR  UWIELBIENIA

    z modlitwami wstawienniczymi, podczas całego spotkania możliwość  spowiedzi świętej.

  ORGANIZATORZY ZAPRASZAJĄ  MŁODZIEŻ

  Miejsce:

  BAZYLIKA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO

  Ul. Kawęczyńska  53, Warszawa

   

  NIE MA TAKIEGO ŻYCIOWEGO PIEKŁA ,Z KTÓREGO NIE MOŻNA ZOSTAĆ WYZWOLONYM PRZEZ MIŁOŚĆ

   

  W trakcie spotkania będzie możliwość zakupienia książki   "Silniejszy od nienawiści"

   

   

   

 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych

  Dodano: 5 marca 2018 r.

  7 marca, godz. 19.00 katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych. Sala 130, wejście przez portiernię domu zakonnego. Katecheza decyzją władz naszej diecezji jest obowiązkowa.

 • Przed wyjazdem na Białoruś

  Dodano: 5 marca 2018 r.

  Spotkanie przed pielgrzymką na Białoruś - 15 kwietnia godz. 19.00. Będzie to już ostanie spotkanie i ostatnia szansa na dostarczenie ankiety z danymi do wniosku wizowego. Należy również zabrać ze sobą paszport. Są to warunki konieczne, by wjechać na Białoruś.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 04. 03. 2018

  Dodano: 3 marca 2018 r.

  TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                       4 marca 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy w dzisiejszą trzecią niedzielę Wielkiego Postu, Kościół Stacyjny. Od 6 rano jest otwarta Bazylika, kapłani pełnią dyżur w konfesjonale do godz. 21.00. Zapraszamy na godz. 15 – tą na koronkę i adorację Najświętszego Sakramentu, adoracja będzie trwała do Gorzkich zali o godz. 17 – tej Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną, o godz. 20.00 Msza św. której będzie przewodniczył Pasterz naszej diecezji ks. Biskup Romuald Kamiński. Serdecznie zapraszamy.

  2. W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich mszy św. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne podczas mszy św. sprawowanych w bazylice o godz. 700, 1200, 1800. W środę zapraszamy osoby starsze chore na godz. 1200. Podczas tej mszy św. zostanie udzielony sakrament chorych.

  3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 1645 dzieci, dorośli 1730, młodzież 1930 i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 1700.

  4. W najbliższą środę, 7 marca, o godz. 19.00, w sali parafialnej nr 130 odbędzie się comiesięczna katecheza przygotowująca chrzestnych i rodziców do udziału w sakramencie chrztu św. swoich dzieci. Według ustaleń władz naszej diecezji udział w takim przygotowaniu jest obowiązkowy. Wejście do sali prowadzi przez portiernię domu zakonnego, od ul. Kawęczyńskiej.

  5. Dziś o godz. 1900 w sali parafialnej spotkanie dla uczestników autokarowej pielgrzymki z Bazyliki na Białoruś. Pan Grochowski – organizator tego wyjazdu prosi o przyniesienie na to spotkanie zdjęć i ankiety z danymi osobistymi, które są potrzebne, by otrzymać wizę.Z kolei w przyszłą niedzielę podobne spotkanie, również o godz. 1900, dla udających się z pielgrzymką do Fatimy.

  6. W dzisiejszą niedzielę, patronuje św. Kazimierz, wszystkim solenizantom i solenizantkom, składamy najlepsze życzenia. Dzisiejszy dzień jest również dniem patronalnym ks. Kazimierza Gryżeni, który decyzją przełożonych od minionych wakacji, oprócz pracy na UKSW pomaga nam w duszpasterstwie parafialnym. Wprawdzie całą niedzielę solenizant będzie nam służył w Bazylice, ale Mszę św. we własnej intencji odprawi dzisiaj o godz. 1000. Niech towarzyszy Mu w dzisiejszy dzień modlitwa, którą chcemy zanosić do Boga przez wstawiennictwo św. Kazimierza, i patronów salezjańskich.

  7. Są jeszcze wolne miejsca na zapowiadaną przed tygodniem autokarową pielgrzymkę szlakiem św. Stanisława Kostki, czyli do Rostkowa, Przasnysza i Pułtuska. Pielgrzymka wyrusza 21 kwietnia o godz. godz. 630 z parkingu przed Bazyliką. Koszt 70 zł od osoby i obejmuje opłatę za autokar, obiad, ubezpieczenie, przewodnika, itp. Zapisy przyjmujemy w zakrystii Bazyliki, w kancelarii parafialnej oraz drogą mailową lub telefoniczną. Szczegóły tej pielgrzymi są podane na stronie internetowej Bazyliki: www.bazylika.salezjanie.pl.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

   

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa