roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - lipiec 2018 »

 • Ogłoszenia Duszpasterskie 15 lipca 2018 r

  Dodano: 13 lipca 2018 r.

  PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          15 lipca 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

  2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

  3. W sobotę - 21 lipca - o godz. 6.30, z placu przed Bazyliką wyrusza zapowiadana wcześniej autokarowa pielgrzymka do Sandomierza. Osoby, które jeszcze w dzisiejszą niedzielę swojej deklaracji udziału w pielgrzymce nie potwierdziły opłatą zostaną zastąpione uczestnikami z listy rezerwowej. Przewidywany powrót ok. godz. 21.00.

  4. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 lipca 2018

  Dodano: 7 lipca 2018 r.

  CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                8 lipca 2018

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

  2. Zachęcamy do uczestnictwa w środę o godz. 1800 nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

  3. Zachęcamy w okresie wakacji do nawiedzania naszego sanktuarium w piątki. W samo południe Msza św. formularz o Sercu Pana Jezusa ( jeżeli kalendarz liturgiczny na to pozwala). Po Msz św. wystawienie Najświętszego Sakramentu przy obrazie Serca Pana Jezusa. Adoracja do wieczornej Mszy św.

  Wszystkich, którzy nawiedzają nasze sanktuarium przypominamy, że  każdego dnia będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami jeżeli podczas pobożnego nawiedzenia odmówią Ojcze nasz… i Wierzę Boga… mogą uzyskać odpust zupełny. Mogą ofiarować za siebie albo za osobę zmarłą.

  4. Zachęcamy 13 lipca do uczestnictwa w mszy św. o godz. 1800 różańca św. po mszy św., i procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej po bazylice.

  5. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria czynna od poniedziałku do piątku po południu od 1600 – 1800.

  6. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • Program pielgrzymki do Rzymu

  Dodano: 4 lipca 2018 r.

  PIELGRZYMKA  WATYKAN-RZYM -MONTE CASSINO

  dla parafii Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezu

  w dniach 05/09-11-2018

  Program ramowy

  1 dzień 05.11.2018 05.30 – zbiórka uczestników przed Bazyliką ,ul. Kawęczyńska 53. Odjazd do Modlina.

  09.30 – odlot samolotem do Rzymu

  11.45 – przylot na lotnisko Ciampino w Rzymie. Bezpośredni wyjazd do Monte Cassino.

  Zwiedzanie polskiego cmentarza wojennego i klasztor, opactwa benedyktynów. Msza św.

  Przyjazd do Rzymu ,zakwaterowanie. Spacer, czas wolny.

  2 dzień - 06.11.2018

  Sniadanie, zwiedzanie katakumb św. Kaliksata i kościółka Quo Vadis, następnie zwiedzanie bazyliki św. Jana na Lateranie i św. Piotra. Spacer po Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Plac Wenecki, Kapitol, Usta Prawdy, Synagoga Rzymska, Ghetto.  Msza św. w Bazylice św. Jana. Powrót do hotelu w godz. wieczornych. Czas wolny

   

  3 dzień - 07.11.2018

  Śniadanie,  wyjazd do Watykanu,

  Udział w audiencji generalnej z udziałem Ojca Świętego. Spacer trasą-zamek św. Anioła, Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański. Powrót do hotelu. Czas wolny

  4 dzień – 08.11.2018

  Śniadanie, Zwiedzanie bazyliki św. Pawła za Murami, kościóła św. Piotra w okowach, termy Dioklecjana. Powrót w godzinach wieczornych

  5 dzień - 09.11.2018

  07.00 – śniadanie i odjazd na lotnisko Ciampino w Rzymie

  10.55 – odlot do Warszawy samolotem Ryanairem

  13.15 – przylot do Modlina

  Świadczenia: samolot Warszawa-Rzym-Warszawa, hotel 3-4 gwiazdkowy, pokoje 2- osobowe, śniadania zgodnie z programem, pilot-przewodnik z językiem polskim, opiekun duchowny, ubezpieczenie NW i KL bez chorób przewlekłych, podatek turystyczny i ceny klimatyczne w Rzymie.

  Uwaga!

  Pasażerowi przysługuje zabranie bez dodatkowej opłaty 2-ch bagaży podręcznych o wymiarach:55x40x20cv i wadze 10 kg oraz 35x20x20 cm. Większy bagaż za dodatkową opłatą.

  Cena: 600 zł.-cena przelotu Warszawa-Rzym-Warszawa, obsługa, opłata w Polsce i 210 euro-autokar Lotnisko-Monte Cassino-hotel-lotnisko, hotel, 4 śniadania-bufet ,pilot-przewodnik, ubezpieczenie NW i KL, +  koszty podane na spotkaniu organizacyjnym 8 lipca.

  Kontakt: ks. Krzysztof Jakubowski (opiekun duchowy) kom.504778503, Zygmunt Grochowski (pilot i organizator pielgrzymki) kom.600090231.

  Następne spotkanie organizacyjne - 16 września (niedziela) godz. 19.00.

 • Pielgrzymka do Rzymu

  Dodano: 3 lipca 2018 r.

  W niedzielę, 8 lipca, na godz. 19.00 zpraszamy zgłoszonych już uczestników, ale również i innych chętnych, na listopadową pielgrzymkę z Bazyliki NSJ do Rzymu, na spotkanie z jej organizatorem i zarazem pilotem - Zygmuntem Grochowskim. Na spotkaniu pan Z. Grochowski zaprezentuje program pielgrzymki, koszty, procedurę zakupu biletów na samolot i inne okoliczności naszego wyjazdu. Spotkanie w pierwszym rzędzie jest organizowane dla już zgłoszonych osób, ale gdyby nadal jeszcze byli chętni to jest to sprawa jeszcze do uzgodnienia.

  Gdyby ktoś nie mógł ucczestniczyć w spotkaniu, może sprawę udziału w pielgrzymce załatwić drogą telefoniczną dzwoniąc pod nr pana Grochowskiego - 600 090 231.

  Szczegółowy program pielgrzymki zamieściny na stronie po ostatecznych uzgodnieniach.

   

   

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa