roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - sierpień 2019 »

archiwum

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XX Niedziela zwykła 18 sierpnia 2019 r.

  Dodano: 17 sierpnia 2019 r.

  DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         18 sierpnia 2019 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

  2. Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w środę o godz. 1800. Podczas sprawowanej Mszy św. w Bazylice i Sanktuarium

  3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

  4. Dla najmłodszych trwa czas wakacji, a dla wielu z nas czas urlopu i wypoczynku.Nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św.

  5. Trwa sierpień – miesiąc, w którym biskupi zwracają się do nas, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości.

  6. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Do nabycia Tygodnik Idziemy w zakrystii.

  7. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

  8. Salezjanie pracujący w Bazylice i Sanktuarium  życzą wszystkim dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia w pracy bądź na urlopie.

 • Opłata za wyjazd na Ziemię Łęczycką

  Dodano: 14 sierpnia 2019 r.

  Powoli zbliża się termin naszej pielgrzymki na Ziemię Łęczycką (14 września, wyjazd godz. 6.30). Stąd też prosimy wyjeżdżających o uregulowanie opłaty w kwocie 100 zł/os. Jeśliby ktoś z już zapisanych zrezygnował z wyjazdu, także prosimy o informację, ponieważ są osoby oczekujące na wolne miejsca. Pełna informacja o tej pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej parafii: www.bazylika.salezjanie.pl .

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela zwykła 11 sierpnia 2019

  Dodano: 10 sierpnia 2019 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela zwykła                          11 sierpnia 2019 r

  Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcam do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej Bazyliki i Sanktuarium, adorację, modlitewny przystanek przy rozsianych po naszej okolicy krzyżach, figurach świętych – możliwości mamy naprawdę wiele.

  2. We wtorek uczcimy Matkę Bożą Fatimską, zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 a po mszy św. różaniec i procesja z figurą po Bazylice.

  3. Sierpień jest dla nas miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu! Niech ta jakże wymowna ofiara ludzi wierzących w Polsce, przyczyni się do obrony i ocalenia naszego narodu. Podejmujmy ten ofiarny czyn świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

  4. 14 sierpnia czcimy św. Maksymiliana Marię Kolbego. Jest on dla nas wszystkich przypomnieniem prawdy, że każdy człowiek jest naszym bratem… Myślimy o tym także, gdy podejmujemy sierpniową ofiarę abstynencji. Niech nas w tym wspomaga św. Maksymilian.

  5. 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w środę, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 1800. W czwartek Msze św. w naszej Bazylice i Sanktuarium, jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 1930  nie będzie.

  6. Na czwartkową Uroczystość do Bazyliki przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

  7. Wraz z czwartkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy.

  9. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia pracy i odpoczynku.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII Niedziela zwykła 04 sierpień 2019

  Dodano: 2 sierpnia 2019 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                                                 04 sierpnia 2019 r.

  XVIII Niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego.

  1. Przeżywamy XVIII niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

  2. Dziś o g. 1700 spotkanie Kół Żywego Różańca

  3. Również w dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne i procesję eucharystyczną o g.1730

  4. We wtorek przeżywać będziemy święto Przemienia Pańskiego. Msze św. o g. 700, 800, 1200, 1800

  5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w  naszej Bazylice i Sanktuarium od poniedziałku do piątku. O godz. 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy adorację. W każdy piątek po Mszy św. o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godz. 1730 w piątek śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa.

  6. Przypominamy że świątynia nasza jest otwarta przez cały dzień od godz. 630 i zamykana po wieczornej Mszy św.

  7. W naszym Sanktuarium możemy uzyskiwać odpust zupełny. Odmawiając Ojcze nasz, i Wierzę w Boga…

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Niech dobry artykuł pogłębi i wspiera naszą wiarę i niech przyniesie nam wiele światła.

  9. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy dobrego czasu wypoczynku, sprzyjającego odnowie ciała i ducha.

  10. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy patronalne święto proboszczów wspomnijmy przed Bogiem Miłosiernym, tych proboszczów z naszej parafii,, których Bóg odwołał do wieczności. W minionym tygodniu w naszej  Bazylice odbył się pogrzeb +śp. PELAGIA JABŁOŃSKA przeżyła lat  86 zam: ul Łochowska. Z ofiar złożonych na tacę zostanie odprawionych 7 intencji mszalnych. Naszą parafiankę i wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecamy Bożemu Miłosierdziu.

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa