roku.
Strona główna | Dodaj do ulubionych | Kontakt
Ogłoszenia parafialne/Aktualności

«  Archiwum aktualności - wrzesień 2019 »

archiwum

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła 15 września 2019 r.

  Dodano: 14 września 2019 r.

  DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   15 września 2019

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

  2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września ( w środę) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas

  3. Tego dnia uroczyste otwarcie Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej. Mszy Świętej w środę, 18 września, o godzinie 18.00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika będzie przewodniczył Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński.

  4. Zachęcamy do czytania i nabywania w naszej zakrystii Tygodnika „Idziemy”

  5. Wszystkim parafianom, gościom, jubilatom, solenizantom, na ten tydzień życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego opieki Matki Bożej.

 • Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych

  Dodano: 10 września 2019 r.

  4 października rozpoczynamy w naszej parafii cykl katechez przygotowujących narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa, potocznie zwany kursem przedmałżeńskim. Katechezy będą prowadzone raz w tygodniu - w kolejne piątki - o godz. 1900, w sali parafialnej nr 131 (wejście od ul. Kawęczyńskiej przez portiernię domu zakonnego). O ewentualnych zmianach uczestnicy będą informowani na bieżąco. W katechezach mogą uczestniczyć również osoby spoza naszej parafii.

  Spotkania indywidualne w poradni rodzinnej, stanowiące konieczne uzupełnienie katechez, poszczególne pary narzeczonych organizują sobie we własnym zakresie. W naszej parafii taka poradnia zaprzestała działalności.

 • Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła 08. 09. 2019

  Dodano: 7 września 2019 r.

  DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      08 września 2019 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XXIII niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

  2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na seminarium duchowne naszej diecezji Warszawsko – Praskiej.

  3. W środę, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 19 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają  pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

  4. W piątek 13 września zapraszamy na wieczorną Mszę św., i na nabożeństwo Fatimskie. W czasie nabożeństwa odmawiamy różaniec i na zakończenie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po Bazylice.

  5. W nadchodzącą sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 700, 800, 1200. Msza św. o godz. 18 – tej z niedzieli.

  6. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.

  Duchowo będziemy się łączyć w modlitwie z wiernymi, którzy będą uczestniczyć we Włocławku i wielu miejscach naszej Ojczyzny.

  PROGRAM SPOTKANIA w naszej Bazylice i Sanktuarium NSJ:

  - 700 Msza św. z kazaniem

  - 800 Msza św. z kazaniem

  - Po Mszy różaniec Tajemnice Bolesne

  - Adoracja Najświętszego Sakramentu

  - 1200 – Msza św., z kazaniem (zachęcamy o przyniesienie krzyży z naszych domów, po kazaniu odnowienie przyrzeczeń krzyżowi i ewangelii).

  Po Mszach św., sprawowanych w naszej Bazylice ucałowanie relikwii.

  W godzinach popołudniowych Bazylika będzie czynna, zachęcamy do osobistej modlitwy przy relikwiarzu.

  7.  Zapraszamy kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz byłych Ministrantów, którzy kiedyś służyli w Bazylice a chcą dalej służyć przy ołtarzu Jezusowi Chrystusowi. Zapisy będą trwały przez cały wrzesień w zakrystii po Mszach św.

  6. Wyjeżdżającym w najbliższą sobotę na pielgrzymkę po Ziemi Łęczyckiej przypominamy, że autokar odjeżdża z pl. ks. Lauferskiego przed Bazyliką NSJ o godz. 630. Jeśliby ktoś zrezygnował z wyjazdu prosimy o powiadomienie wikarego, ponieważ chętni oczekują na liście rezerwowej. Opłata za udział w pielgrzymce wynosi 100 zł. Następne pielgrzymki jeszcze w tym roku będą na Litwę, po Ziemi Piotrkowskiej i na Jasną Górę w Częstochowie. Szczegóły o tych wyjazdach można znaleźć na stronie internetowej Bazyliki.

  Ze względu na duże zainteresowanie listopadową pielgrzymką do Częstochowy przewidujemy wynajęcie drugiego autokaru. Zatem jeszcze przyjmujemy zapisy.

  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych łask Bożych na każdy dzień ich życia.

 • Pierwsza Komunia Św. w Bazylice NSJ

  Dodano: 5 września 2019 r.

  Drodzy Rodzice Dzieci pierwszokomunijnych!

  Po spotkaniu z ks. Proboszcza z Katechetami i długiej naradzie zostało ustalone, że Pierwsza Komunia dzieci klas III w roku 2019 - 2010 odbędzie się w Bazylice Najświętszego SERCA JEZUSOWEGO dnia 16 maja 2020 roku o godz. 10.00 

   

   

Liturgia

Dekret Arcybiskupa Henryka Hosera

Tygodnik Idziemy

Tygodnik Gość Niedzielny

Radio Warszawa 106,2 FM
  Kontakt
Nasza parafia
© 2014 by Bazylika Najświętszego Serca Jezusa ul. Kawęczyńska 53
03-775 Warszawa
 (+48) 22 818-65-51 (centrala)
 (+48) 22 619-58-03 (kancelaria)
email:  kancelaria.nsj@gmail.com
• Ogłoszenia parafialne
• Msze święte
• Nabożeństwa
• Kancelaria
• Kontakt
Polityka cookies
Created by KoMa