NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych Msze św., jak w każdą niedzielę wyjątek stanowi Msza św. o godz. 19:30 dziś i jutro tej Mszy św. nie będzie.

Jutrzejsza taca przeznaczona jest na KUL.

Trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia odprawiamy o godz. 17:30 , serdecznie zapraszamy!

W piątek z racji oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.

W najbliższą sobotę grupa pielgrzymów z naszej Bazyliki udaje się do Łodzi. Autokar odjeżdża o godzinie 7. uczestników prosimy o opłatę 120 zł za udział w tym wyjeździe.

W najbliższą sobotę 15 kwietnia, zapraszam Salezjanów Współpracowników na Mszę św. o godz. 12:00. Po Mszy św. nastąpi spotkanie świąteczne w sali konferencyjnej.

W następną niedzielę obchodzimy niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę Bożego Miłosierdzia.

Przeżywamy już kolejną Wielkanoc w naszym życiu. Jest to dobry czas na wdzięczność wobec Pana Boga za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy przygotowując się do tych Świąt.


Jako Wasz proboszcz szczególnie wyraźnie widzę to dobro czynione w Bazylice i jej otoczeniu. Stąd też jestem bardzo wdzięczny wszystkim kapłanom za długie godziny spędzone w konfesjonale, Siostrze Monice i Panu Bogusławowi za wykonanie wielu prac.


Projektantem i wykonawcą Grobu Pańskiego jest pan Adam Wieczorek. Dziękuję mu, że podjął się tego zadania i w sposób namacalny podzielił się z nami swoim talentem. Proboszczowskie „Bóg zapłać” składam Paniom i Panom biorącym udział w sprzątaniu bazyliki oraz pomagającym przy budowie grobu i ciemnicy.

Jestem wdzięczny ministrantom, lektorom, kantorom, panu organiście i wszystkim
zaangażowanym w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego, a czynię to na ręce ks. Sławomira.

Dziękuję orszakowi procesyjnemu, bielankom i tym, którzy w czasie Wielkiego Postu składali ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego i do ołtarzy.


Drodzy Parafianie, Goście i Przyjaciele naszej Bazyliki niech świętowanie Zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, grzechem i bólem zrodzi w waszych sercach pokój i radość, bowiem znowu Bóg odkrywa przed nami, że Zmartwychwstały Chrystus zwyciężył śmierć oraz stał się Panem Życia i Wieczności. A zatem i my, zjednoczeni z Chrystusem zmartwychwstałym, możemy pokonać to, co w naszym życiu słabe, małe, grzeszne i przemijające. Bądźmy mocni tą nadzieją. Bądźmy żywym znakiem, że Jezus żyje w nas i pośród nas, także w naszych dobrych czynach. Mając radość w sercu, dajmy szczere świadectwo, że życie jest potężniejsze niż śmierć, a Dobro ostatecznie zwycięża.


Życzę Wam i Waszym bliskim tego zwycięskiego dobra.
Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.