CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 lipca 2018

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                8 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w środę o godz. 1800 nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

3. Zachęcamy w okresie wakacji do nawiedzania naszego sanktuarium w piątki. W samo południe Msza św. formularz o Sercu Pana Jezusa ( jeżeli kalendarz liturgiczny na to pozwala). Po Msz św. wystawienie Najświętszego Sakramentu przy obrazie Serca Pana Jezusa. Adoracja do wieczornej Mszy św.

Wszystkich, którzy nawiedzają nasze sanktuarium przypominamy, że  każdego dnia będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami jeżeli podczas pobożnego nawiedzenia odmówią Ojcze nasz… i Wierzę Boga… mogą uzyskać odpust zupełny. Mogą ofiarować za siebie albo za osobę zmarłą.

4. Zachęcamy 13 lipca do uczestnictwa w mszy św. o godz. 1800 różańca św. po mszy św., i procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej po bazylice.

5. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria czynna od poniedziałku do piątku po południu od 1600 – 1800.

6. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.