CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – Wigilii pod Praskim Niebem

Przeżywamy IV Niedzielę adwentu.

W tym wyjątkowym czasie nie chcemy tak do końca rezygnować z naszej już dwuletniej tradycji, Wigilii pod Praskim Niebem. Dlatego też dzisiaj (tj. 20.12.2020) serdecznie zapraszamy na Wigilię „na wynos” pod Praskim Niebem. W godz. 12:00 – 15:00 przy pomniku św. Jana Bosko (od ul. Kawęczyńskiej) zapraszamy po mikołajkowe upominki w sam raz na świąteczny stół i po zaczerpnięcie choć odrobiny świątecznej atmosfery! Wprawieni jesteśmy już w podwieczorkach na wynos, stąd pomysł, że i z taką formą wigilijnego spotkania damy radę! Zachęcamy, żeby pomyśleć również o najbliższych. Może sąsiadach. Zwłaszcza osobach starszych i samotnych. Można zabrać paczkę, dostarczyć i zostać naszym Świętym Mikołajem!

Zachęcam do przystąpienia do spowiedzi św. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. W naszej Bazylice okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej wigilię od godz. 700 i 800 podczas Mszy św., i od godz. 900 – 1500

Do czwartku włącznie roraty o godz. 700 Zapraszamy na nowennę do Bożego Narodzenia. 24 grudnia nowenna po  Mszy Świętej o godz. 1200 Tego dnia Msze Święte o godz. 700, 800, 1200 Nie będzie Mszy wieczornej o 1800

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. W tym roku odprawimy dwie Pasterki o godz. 2200 i o 2400 Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św.. w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia o 7oo rano i o godz. 1930 w pierwszy i drugi dzień Świat Bożego Narodzenia.

W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika.

W polskiej tradycji duszpasterskiej odwiedzanie parafian – kolędowanie – ma swoją długą i piękną tradycję. Z powodu trwającej pandemii w tym roku kolędy nie będzie.

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy życzenia z racji Świąt Bożego Narodzenia. Niech Dziecię Jezus podniesie swoją dłoń i nam pobłogosławi.

Zachęcamy do nabywania opłatków na stół wigilijny w zakrystii.

Również zachęcamy do nabywania prasy katolickiej tygodnika Idziemy.

W dzisiejszym numerze kalendarz na Nowy Rok cena 7 zł.