CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

W naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy dzisiaj Uroczystość św. Jana Bosko. Kazania głosi ks. dr. Krzysztof Lis. Serdecznie Go witamy w naszej wspólnocie.

Jutro 31 stycznia Msze św. z kazaniami o św. Janie Bosko o 700, 800, 1200, 1800

W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 700, 800, 1200, 1800

Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

W czwartek 3 lutego w kościele wspominamy św. Błażeja. Tego dnia na zakończenie każdej Mszy św. kapłani będą udzielać błogosławieństwa wiernym przez wstawiennictwo św. Błażeja patrona chorób gardła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek Msza św. o dar nowych powołań o godz. 1800

w piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowe podczas Mszy św. sprawowanych w naszej Bazylice i Sanktuarium, po Mszy o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu  nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1730 Odwiedziny chorych w godzinach porannych.

w sobotę Msza św. o godz. 800 intencja mszalna wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i i świata całego

– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i różaniec po Mszy św. wieczornej.

Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700, o 1730 adoracja i procesja po Bazylice.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

Związku nasilającą się pandemią osoby, które prosili o kolędą w innym terminie zawieszamy odwiedziny w domach aż do odwołania.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy.