CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Zgromadzeniu Salezjańskim Uroczystość św. Jana Bosko. Kazania podczas Mszy św. w dzisiejszą niedzielę głosi ks. Artur Sulik sekretarz inspektorialny.

We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 700, 800, 1200, 1800 Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Taca z tego dnia jest przeznaczona na klasztory kontemplacyjne.

W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja. Serdecznie zapraszamy.

W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo chleba.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. O godz. 800, 1200 1800

W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Msza św. o godz. 800, intencja mszalna: Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego. Po wieczornej Mszy św., różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.