CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 1730 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Po wieczornej Mszy św., różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika diecezjalnego Idziemy. Możemy nabyć w zakrystii.

W minionym tygodniu w naszej Bazylice pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian:

+ śp. Jacek Banaszek przeżył lat 61  zam: ul Majera;

+ śp. Danuta Kowalczyk przeżyła lat 82 zam: ul Markowska;

+ Śp. Bronisław Cywiński przeżył lat 69 zam: ul Grajewska