CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msze Święte w naszej Bazylice o godz. 7:00, 8:00, 12:00, 18:00.

W piątek o godz. 15:00 dzieci klas III naszej parafii przystąpią do pierwszej spowiedzi świętej. Na godz. 16:00 zapraszamy dzieci do spowiedzi, które będą przeżywać w niedzielę o godz. 11:30 pierwszą rocznicę Komunii Świętej.

Kancelaria parafialna w piątek po południu nie będzie czynna.

W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

W sobotę Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, dzieci przystąpią w dwóch grupach o godz. 10:00 i o godz. 12:00.

W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy.