CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

Serdecznie witamy o. rekolekcjonistę Józefa Szczecinę, z zakonu Ojców redemptorystów. Życzymy Mu asystencji Ducha Świętego i opieki Serca Jezusa na czas głoszenia Słowa Bożego.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1700. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 800. Spowiedź podczas Mszy św. sprawowanej w naszej Bazylice i Sanktuarium. Kapłani do chorych udadzą się w godzinach porannych z Najświętszym Sakramentem.  Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 1645 dzieci, dorośli 1730, i młodzież i dorośli o godz. 1930.

Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Msza św. o godz. 800 intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i różaniec po Mszy Świętej o godz. 1800.

W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Zapraszamy od poniedziałku do czwartku na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, o godz. 1730 różaniec o pokój na Ukrainie. Adoracja będzie się odbywała przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. W piątki adoracja po Mszy św. o godz. 1200 do godz. 1630.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy.

Osoby, które są wpisane na liście głównej uczestników pielgrzymki do Zduńskiej Woli (sobota – 23 kwietnia) , prosimy o wpłatę 110 zł jako ostateczne potwierdzenie swego udziału w pielgrzymce. Termin wpłat upływa 10 kwietnia. Po tej dacie na miejsca nieopłacone będziemy zapisywali osoby oczekujące na liście rezerwowej. Opłaty można dokonać w kancelarii parafialnej, w zakrystii po nabożeństwach lub u wikarego, który jest organizatorem wyjazdu. Szczegółowy program tej pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.