CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – powiedział Jezus Chrystus. Chcemy zawsze wypełniać to zadanie – to Chrystusowe wezwanie. Dlatego – w imię Trójcy Przenajświętszej razem z Maryją – Wspomożycielką Wiernych Patronką naszego Zgromadzenia – rozpoczynamy dzisiaj – Święty czas Misji
świętych. Nawracając się! – chcemy przygotować swoje serca i dusze na: przeżywanie razem, zbliżającego się Jubileuszu 100-lecia nadania tytułu Bazyliki i konsekracji Bazyliki. Serdecznie i gorąco witamy „Zwiastunów Dobrej Nowiny”  salezjanów, w Osobach: – ks. Piotra Sosnowskiego i ks. Wojciecha Kułaka. To Oni będą przewodniczyli tym naszym świętym ćwiczeniom. Wspierajmy Ich swoimi modlitwami, dobrymi uczynkami oraz różnego rodzaju duchowymi ofiarami,
aby dzieło, które dziś rozpoczynają – za łaską Bożą – wydało owoc stokrotny w naszym życiu prywatnym, rodzinnym i parafialnym.

Dzisiaj spowiadamy ze względu na obecność naszych Gości, którzy razem z nami się modlą, i chcieliby skorzystać sakramentu spowiedzi, ale prosimy o dobre przygotowanie się do spowiedzi misyjnej tak jak jest podane w programie w czwartek i piątek.

Program Misji św. możemy zabrać ze stolików przy wyjściu z Bazyliki.

Kancelaria w tym tygodniu jest nieczynna wszystkie losowe sprawy proszę zgłaszać na portierni domu zakonnego lub po mszach św. odprawianych w Bazylice.

Jutro obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny została przeniesiona na poniedziałek.

W piątek 24 marca o godz. 10:00 Msze św. będzie sprawował ks. Bp. Romuald Kamiński, który na zakończenie Mszy św. poświęci i odsłoni pamiątkową tablicę naszych współbraci salezjanów ks. Michał Kubackiego i ks. Jan Stanka, którzy podczas II wojny światowej mimo grożącej im kary śmierci nieśli pomoc żydowskim bliźnim.

W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o 16:45 , i nie będzie wieczorem o godz. 19:30 . Zapraszamy wszystkich na misyjną Drogę Krzyżową o godz. 17:00.

W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania naszego tygodnika diecezjalnego „Idziemy”