DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1700 spotkanie Kół Żywego Różańca, po spotkaniu zapraszam Zelatorki do sali konferencyjnej w domu zakonnym.

Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 700, 800, 1200, 1800. Po Mszy św. o godz. 1200 Godzina Łask zapraszamy. Podczas każdej Mszy św. Zawierzymy Św. Józefowi Narodu  i Kościoła w Polsce.

W środę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 700. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

W najbliższą sobotę 11 grudnia, zapraszam Salezjanów Współpracowników na Adwentowy Dzień Skupienia, który rozpocznie się o godz. 10.00 w kaplicy domu zakonnego, a następnie Msza św. w bazylice o godz. 12.00.

W następną niedzielę rozpoczniemy adwentowe rekolekcje. Rekolekcje poprowadzi O. Ireneusz Homoncik redemtorysta. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi jak w każdą niedzielę. W poniedziałek i we wtorek Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. We wtorek o godz. 12.00 Msza św. rekolekcyjna połączona z sakramentem chorych. Zapraszamy!

Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki oraz sianko przygotowane przez ministrantów na stół wigilijny.

Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia, Siostry ze Zgromadzenia Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi obchodzą swoje święto patronalne. W tym roku ma ono szczególny wymiar, ponieważ 27 października bieżącego roku Siostry rozpoczęły obchody Roku Jubileuszowego 100 – lecia powstania Zgromadzenia. Z tej okazji została również wydana książka dla dzieci pt.: „Marzyciel”, opowiadająca o życiu Sługi Bożego bpa Wojciecha Owczarka – Założyciela Zgromadzenia. Książkę można nabyć w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb w Bazylice śp. + HELENA LULAJ przeżyła 77 lat zam: ul. Łomżyńska. Naszą parafiankę i wszystkich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu