Druga Niedziela Adwentu

Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

Dzisiaj nie będzie spotkania Kół Żywego różańca w gazetce są podane intencje na obecny miesiąc grudzień. Zapraszamy dzisiaj na nowennę do Matki Bożej Niepokalanej o godz. 1730 

W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 700. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jeszcze dziś i jutro o godzinie 1730.

Zachęcamy do sakramentu pokuty. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. sprawowanej w naszej Bazylice i Sanktuarium. Wielu naszych bliskich z racji pandemii nie skorzystało ze spowiedzi wielkanocnej. Dlatego zachęcamy, Bóg narodził się w żłobie, ale czy w Tobie?.

We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 700, 800, 1200, 1800.  O godz. 1200 Godzina Łaski po Mszy św. w samo południe wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. Zapraszamy!

We wtorek 8 grudnia kancelaria parafialna nie będzie czynna.

W zakrystii  można kupić , opłatki, świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W związku panującą pandemią i ograniczeniem wiernych w kościele, w tym roku odprawimy dwie Pasterki. Pierwsza Pasterka o godz. 22.00 i druga o północy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.