DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).

Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja i procesja po Bazylice.

W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych. Msze św. o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800.

Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Kapłani w godzinach porannych odwiedzą w domach chorych, zanosząc Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia

W najbliższą sobotę 08 stycznia, zapraszam Salezjanów Współpracowników na Mszę św. w bazylice o godz. 12.00, a po niej krótkie spotkanie w kaplicy MB Wspomożycielki.

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Papież Franciszek zwołuje Kościół na Synod. Pragnieniem Ojca Świętego jest, aby zebrać bogactwo doświadczeń, by każdy ochrzczony mógł wypowiedzieć się i podzielić swoim doświadczeniem Kościoła. Dla papieża każdy głos jest ważny, dlatego również my jako wspólnota parafialna chcemy podjąć ten dialog. Zapraszamy osoby należące do grup religijnych i modlitewnych oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby wsłuchując się w głos Ducha Świętego wnieść swój wkład w prace Synodu, na spotkanie, które odbędzie się w  niedzielę 09 stycznia 2022 r w o godz. 16.00. Wejście od windy Bazyliki.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy.