DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 1700 spotkanie Bractwa Różańcowego, a o godz. 1730  nabożeństwo eucharystyczne bez procesji.

W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Msze św. o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1930.

7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 1800 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy.

10 stycznia, w niedzielę Chrztu Pańskiego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy