DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

O 15:00, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności. Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa, do Mszy św., o godz. 18:00 

O godz. 15:30 spotkanie Kół Żywego Różańca w oratorium.

W środę 14 kwietnia 2021, będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trój-jedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

W dniu 22 kwietnia 2021 w naszej Bazylice i Sanktuarium zostanie odprawiona Msza św., o godz. 18:OO przez Jego Ekscelencję ks. Bp. Romualda Kamińskiego, poświęconą Księdzu Włodzimierzowi hr. Szembekowi (męczennikowi z Auschwitz), oraz Jego Bratu Janowi hr. Szembekowi Wiceministrowi Spraw Zagranicznych II R.P.

Po Mszy św. w Sali teatralnej (oratorium) zapraszamy na sympozjum  poświęcone Ks. Włodzimierzowi hr. Szembekowi salezjaninowi.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.