DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Przy wyjściu z Bazyliki do puszek są zbierane ofiary dla Misjonarzy.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1700 .

Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem. 

Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek dzieci 1645, dorośli 1730, młodzież i dorośli 1930 .  Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.

W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 700, 800, 1200, 1800. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

Nasza Bazylika jest Kościołem stacyjnym wielkim poście. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu, po mszy św. o 1300 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 1700 Gorzkie Żale, Msza św. o godz. 2000, pół godz. później.

W naszym oratorium w kawiarence do 17 kwietnia po  Mszy Św. o godz. 1000, 1130, 1300 niedzielnej jest osoba pomagająca w wypełnianiu PIT do urzędu skarbowego w celu przekazania 1% podatku na pomoc naszemu Oratorium. Osoby chętne, które chciałyby wspomóc naszą działalność dla dobra dzieci i młodzieży zapraszamy, aby zabrały ze sobą także PIT z ubiegłego roku, wtedy możliwe będzie internetowe przesłanie informacji do urzędu skarbowego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

W następną niedzielę będę głosił Misje św., w parafii salezjańskiej w Ostródzie. Nie będę obecny w parafii od niedzieli do piątku. Proszę o jedno Zdrowaś Maryjo za mnie i za tych Wiernych, którym będę posługiwał.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika diecezjalnego Idziemy.

W tym tygodniu patronuje nam:

– sobota, 19 marca – Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, Opiekun Pana Jezusa.