DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przeżywamy II Niedziele Wielkiego Postu.

Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

Poznaj Salezjańskie dzieło misyjne.

Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

Od 10 – 18 marca będziemy w bazylice i naszym Sanktuarium odprawiać nowennę do św. Józefa. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nowennie o godz. 1730.

Wydrukowałem foldery z nowenną do św. Józefa i obrazki z modlitwą do św. Józefa. Mam gorącą prośbę do tych parafian, którzy są w kościele, aby można było je zabrać zakrystii i zanieść chorych do domu, bliskim sąsiadom, aby mogli razem z nami modlić się do św. Józefa.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

W pierwszy czwartek marca o godz. 1800  będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 1645 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o godz. 1930 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1700 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 1200,  o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. W godzinach przedpołudniowych kapłani przyjdą do chorych.

W następną niedzielę będziemy przeżywać pierwszą niedzielę naszych parafialnych rekolekcji. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w trzecią, czwartą i piątą niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Jakubowski.

Zapraszamy do praktykowania w Wielkim Poście nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych w Warszawie. Grafik świątyń warszawskich, które uczestniczą w tym programie, jest dostępny na stronie internetowej naszej diecezji. Nasza bazylika  została wyznaczona jako kościół stacyjny na III Niedzielę W. Postu. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy o 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu; o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego; Gorzkie Żale z nauką pasyjną o 17.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. oraz od 15.00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. A wśród Solenizantów jest ks. prof. Kazimierz Misiaszek, pamiętajmy o Nim też w naszych modlitwach.  Miłej i błogosławionej niedzieli.