Duszpasterskie III Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 r

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                                       16 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje adwentowe.  Otoczmy modlitwą Księdza Rekolekcjonistę! Tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej prowadzi ks. Marek Gryn salezjanin pracujący w Turynie. Serdecznie zachęcamy Was wszystkich – Siostry i Bracia, do modlitwy za ks. Marka, aby Duch św. wskazywał Mu sposoby dotarcia do naszych serc!

3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowennę do Bożego Narodzenia. Nowenna będzie odprawiana o godz. 1730 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy.

4. Podczas rekolekcji w poniedziałek i we wtorek kancelaria parafialna nie będzie czynna. Sprawy losowe można załatwić z księdzem dyżurnym po mszach św. odprawianych w Bazylice, lub prosząc ks. dyżurnego na portierni domu zakonnego.

5. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 700.

6. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszej Bazylice i Sanktuarium codziennie podczas sprawowanych Mszy św.

7. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik Idziemy.