DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 1730. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

W każdy piątek po Mszy św. o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Serca Pana Jezusa o godz. 1500 Koroną do miłosierdzia Bożego. Adoracja w ciszy!

W środę przeżyjemy także Dzień Ojca, w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Apelujemy do rodziców zadbajcie, aby Twoje dziecko było na Mszy św., u spowiedzi. Mamy za co Panu Bogu dziękować i prosić o bezpieczne i zdrowe wakacje.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wśród Solenizantów tego tygodnia są nasi współbracia ks. prof. Jan Pietrzykowski, ks. dr hab. Jan Niewęgłowski, a w następną niedzielę ks. Władysław Bienias.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika „Idziemy”.