DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

XI Tydzień Wychowania, 12-18 września 2021 r.

W blasku ojcostwa

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Tydzień Wychowania jest obchodzony we wrześniu każdego roku. Inicjatywa Tygodnia Wychowania została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania jako pomoc w szukaniu prawdy, która powinna być fundamentem wychowania.


Beatyfikacja

Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za dar beatyfikacji sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. W naszej gazetce parafialnej można przeczytać wspomnienia z wizytacji kanonicznej naszej parafii dzień przed aresztowaniem Wielkiego Prymasa. Wspomnienia opracował ks. Leon Szała salezjanin.

Unikatowe nagranie s. Elżbiety Róży Czackiej i podopiecznych TOnO. Film został nagrany najprawdopodobniej między 1939 a 1948 rokiem.
Źródło: Archiwum Zgromadzenia AFSK więcej na: polskieradio24.pl

Niezwykłe życie Elżbiety Róży Czackiej, polskieradio24.pl Prymas Stefan Wyszyński.

We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

W najbliższy czwartek 16 września o godz. 19.00, odbędzie się w sali konferencyjnej, spotkanie osób przygotowujących się drugi rok do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Bierzmowanie dla dorosłych

Odpowiadając na zainteresowanie osób dorosłych (ukończone 21 lat) i już pracujących, a pragnących przyjąć sakrament bierzmowania, od początku przyszłego miesiąca chcemy zorganizować cykl cotygodniowych katechez przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy w kancelarii, zakrystii lub pocztą elektroniczną. Osoby młodsze takie przygotowanie odbywają grupach szkolnych lub duszpasterstwie akademickim. Szczegółowe informacje podamy w terminie późniejszym.

Pielgrzymi

Uczestników niedawnej pielgrzymki do sanktuariów nad Pilicą, a także wszystkich sympatyków pielgrzymowania z Bazyliki, zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za szczęśliwe pielgrzymowanie. Modlić się również będziemy o trwałe owoce duchowe dla nich. Msza będzie odprawiona 24 września (piątek) o godzinie 1800.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy.