DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na seminarium duchowne diecezji Warszawsko – Praskiej.

W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszej Bazylice o godz. 700, 800, 1200, 1800.

W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych  podczas Mszy św. o godz. 1800.

W następną sobotę dzieci klas IV przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w dwóch grupach pierwsza grupa o godz. 10.00 druga grupa o godz. 12.00. Dzień wcześniej dzieci po raz pierwszy przystąpią do sakramentu pojednania. Pierwsza grupa p godz. 15.00 a druga grupa o godz. 16.00.
Szczegóły.

W piątek ze względu na spowiedź dzieci pierwszokomunijnych kancelaria parafialna nie będzie czynna w godzinach popołudniowych między godz. 16.00 – 18.00

W gazetce został umieszczony program nawiedzenia Św. Michała Archanioła w naszej Bazylice i Sanktuarium w dniach 09 – 11 października 2020 roku.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy.

W naszej Bazylice odbył się w minionym tygodniu pogrzeb śp. + Aleksandra Sulewska przeżyła 16 lat.

Z ofiar zebranych na tacę zostanie odprawionych 44 intencje mszalne.