DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Obchodzimy XXII Niedzielę zwykłą, w ciągu roku liturgicznego

W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.

W najbliższą środę (1 września) o godz. 19.00 zapraszamy chrzestnych i rodziców na przygotowanie do chrztu świętego dzieci, które w najbliższym czasie mają przyjąć ten sakrament wprowadzający na drogę wiary. Katecheza odbywa się w sali parafialnej 131; wejście od kancelarii parafialnej. Na mocy rozporządzenia naszej władzy diecezjalnej udział w katechezie dla zainteresowanych stron jest obowiązkowy.

W dniach od 3 września do 11 września 2021 roku będziemy przeżywać nowennę  przegotowującą nas do uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Nowennę będziemy odprawiać w czasie wieczornej Mszy świętej o godz. 1800

W przyszłą niedzielę o godz.1700 spotkanie Żywego Różańca, a o 1730 nabożeństwo eucharystyczne z procesją.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 1800 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej  podczas Mszy świętych sprawowanych w bazylice o godz. 700, 800, 1200, 1800. Msza Święta dla Staży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 1800. Przed południem kapłani przyjdą do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 1200.

W sobotę o godz. 800 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Wieczorem po Mszy świętej różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej doli, by modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu. W niedzielę 5 września po Mszach św. będą zbierane ofiary na Afganistan.

Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna po południu od godz. 1600 – 1745.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W minionym tygodniu w naszej Bazylice odbył się pogrzeb +śp. Helena Zawisza przeżyła 82 lata zam: ul. Korsaka. Z ofiar zebranych na tacę zostanie odprawionych 5 intencji mszalnych.