DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dziękujemy Panu Bogu za czas peregrynacji Figury św. Michała Archanioła. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, aby swoją obecnością, modlitwą polecać wszystkie intencje. Dziękujemy Księżą Michaelitom, Piotrowi i Rafałowi, za przeprowadzenie tego Nawiedzenia. Ofiary dzisiejsze na tace są przeznaczone na ich Zgromadzenie. Za ofiary serdecznie Wam dziękuję.

W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski.

 Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Polecam tę zbiórkę do puszek i życzliwość Parafian.

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszej bazylice codziennie o godz. 1730. Dzieci mają różaniec we wtorek i czwartek 1645 Wszystkich serdecznie zapraszam.

Przyjmujemy na wypominki po Mszach św., w zakrystii i w kancelarii. W miesiącu listopadzie od 2 XI odmawiamy różaniec połączony z wypominkami o godz. 1730. W pierwszy poniedziałek miesiąca odprawiamy msze św. polecamy wszystkich zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. W niedzielę po Mszy św., o 700 i przed Mszą św., 940.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika diecezjalnego Idziemy.