DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

Dnia 22 września zapraszamy Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w Bazylice o godz. 19.00 obecność obowiązkowa.

W czwartek zapraszamy młodzież o godz. 18.00 na spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Rok II i III. Obecność obowiązkowa.

Zapraszamy w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 12.00.

Odpowiadając na zainteresowanie osób dorosłych (ukończone 21 lat) i już pracujących, a pragnących przyjąć sakrament bierzmowania, od początku przyszłego miesiąca chcemy zorganizować cykl cotygodniowych katechez przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy w kancelarii, zakrystii lub pocztą elektroniczną. Osoby młodsze takie przygotowanie odbywają grupach szkolnych lub duszpasterstwie akademickim. Szczegółowe informacje podamy w terminie późniejszym.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika Idziemy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.