DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu..

Dziś o godz. 1130 dzieci klas V przystąpią do Komunii Św. rocznicowej.

W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii o godz. 1800 będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą.

W najbliższą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Nowennę odprawiamy w czasie Mszy św. sprawowanej o godz. 1800. Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

Kuria Biskupia Diecezji Warszawsko – Praskiej zawiadamia, że w parafiach naszej diecezji, po wszystkich Mszach niedzielnych, w dniu 27 września 2020 roku, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Przygotowujemy się, jako wspólnota parafialna do nawiedzenia figury św. Michała Archanioła w dniach 09 – 11 października 2020 r.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiego tygodnika „Idziemy”