DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dzisiaj przypada XXI niedziela zwykła w ciągu roku.

W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszej Bazylice odnowimy podczas Mszy św. sprawowanych w naszej Bazylice o godz. 700, 800, 1200, 1800.

W środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika diecezjalnego Idziemy.