DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przeżywamy 27 Niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 1730 Dzieci spotkają się na różańcu we wtorek i w czwartek o 1645 .

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, o 1700 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic a o 1730 różaniec.

W najbliższą środę  o godz. 19.00 zapraszamy chrzestnych i rodziców na przygotowanie do chrztu świętego dzieci, które w najbliższym czasie mają przyjąć ten sakrament wprowadzający na drogę wiary. Katecheza odbywa się w sali parafialnej 131; wejście od kancelarii parafialnej. Na mocy rozporządzenia naszej władzy diecezjalnej udział w katechezie dla zainteresowanych stron jest obowiązkowy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o 1800 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. „Chcesz świętych kapłanów? Módl się za nich”. W odpowiedzi na to wezwanie zapraszamy do modlitwy za kapłanów z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski.

Zapraszamy chętne osoby, które chciałby należeć do stowarzyszenia czcicieli Chrystusa Eucharystycznego i Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zapisy prowadzi ks. Proboszcz po Mszach świętych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika diecezjalnego: Idziemy