DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszej Bazylice o godz. 1730. Dzieci we wtorki i czwartki o godz. 1645.

Dzisiaj zapraszamy Koła Różańcowe na spotkanie formacyjne o godz. 1700. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.

W najbliższą środę (7 października) o godz. 19.00 w sali parafialnej 130 jest comiesięczna katecheza przygotowująca chrzestnych i rodziców do udziału w chrzcie dzieci. Decyzją władzy diecezjalnej postanowiono, że katecheza jest dla nich obowiązkowa. Stąd też planujących chrzest dziecka w najbliższym czasie serdecznie zapraszamy!

W najbliższy czwartek 8 października o godz. 19.00, odbędzie się w sali konferencyjnej, spotkanie osób przygotowujących się drugi rok do sakramentu bierzmowania. Wejście przez portiernię domu zakonnego. Obecność obowiązkowa.

W piątek jak było zapowiadane w ogłoszeniach powitamy o godz. 1730 figurę św. Michała Archanioła, która nawiedzi naszą Bazylikę. Powitamy uroczyście wyjście na zewnątrz przed Bazylikę. Tego dnia różaniec będzie o godz. 2030 tak jak mamy podane w programie nawiedzenia. Również w sobotę różaniec o godz. 2030.

W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika diecezjalnego Idziemy