DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przeżywamy XXIII Niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego.

Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 1700 spotkanie Żywego Różańca, a o 1730 nabożeństwo eucharystyczne z procesją.

Od 3 września trwa nowenna podczas Mszy świętej odprawianej o godz. 1800 przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego.

Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki są zbierane ofiary do puszek  na Afganistan.

W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy świętej o godz. 1200 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1130 pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole, i je pobłogosławić i poświęcić plecaki i tornistry.  Zapraszamy dzieci i ich rodziców.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.