DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przeżywamy XXIII Niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

Przy wyjściu z Bazyliki są składane ofiary do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msze św. w naszej Bazylice i Sanktuarium o godz. 700, 800, 1200, 1800.

Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych sprawowaną podczas Mszy św. o godz. 1800 .

W piątek zapraszamy na Mszę św. w samo południe po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1730, zakończenie adoracji nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy.

W następną niedzielę zapraszamy na godz. 1730 na różaniec z racji 13 dnia miesiąca w ten sposób uczcimy Matkę Bożą Fatimską.

Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna przed południem od godz. 1000 – 1145 i od 1600 – 1800 od poniedziałku do piątku.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika diecezjalnego  Idziemy.

W tym tygodniu w Bazylice odbyły się pogrzeby:
śp. Michał Ranachowski  przeżył l. 27 zam: ul. Łomżyńska
śp. Anna Sawicka przeżyła lat 81 zam: ul Kijowska

Naszych zmarłych parafian i wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy Bożemu Miłosierdziu.