DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do modlitwy podczas nabożeństw o g. 1730 w Bazylice.

We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 1800. W samą uroczystość Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800

W najbliższą sobotę 27 czerwca nastąpi Nawiedzenie w  naszej Bazylice obrazu Matki Bożej Łaskawej pod hasłem Matko Boża Łaskawa Zjednocz Serca Polaków. Po Mszy św., spotkanie z pisarką P. Ewą Strożyńską, autorką m. in. Książek jak: „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”, Matka Boża Zwycięska. Cud Maryi w historii Polski i świata. Obraz pozostanie z Nami przez najbliższy tydzień. Zachęcamy do nawiedzenia naszej Bazyliki i modlitwy przy Jej wizerunku.

Koniec roku szkolnego w naszym zgromadzeniu salezjańskim jest czasem zmian  personalnych. Decyzją władz naszego Zgromadzenia odchodzi z naszej wspólnoty ks. dr Krzysztof Lis, któremu zostały powierzone nowe zadania w parafii Czerwińsk n. Wisłą i ks. dr hab. Ks. Kazimierz Gryźenia, któremu zostały powierzone obowiązki w Lublinie. Ks. Krzysztofowi i ks. Kazimierzowi za  pracę bardzo serdecznie dziękuję. Niech Jezus Błogosławi ks. Krzysztofowi i ks. Kazimierzowi, aby byli dobrym narzędziem w dłoniach Jezusa Chrystusa. Do parafii przybędzie dwóch kapłanów, będziemy ich przedstawiać w parafii w miesiącu sierpniu. A o terminie pożegnania poinformujemy w najbliższym czasie.

W najbliższych dniach nasi współbracia obchodzą swój dzień imienin składamy najserdeczniejsze życzenia Ks. prof. Janowi Pietrzykowskiemu, ks. dr. hab. Janowi Niewęgłowskiemu, ks. Władysławowi Bienasowi, niech święci patronowie mają ich w szczególnej opiece.

Zachęcamy do nabywania i czytania naszego tygodnika Idziemy.