Dziękczynienie Bazyliki na Jasnej Górze

Powoli zbliża się termin naszego parafialnego dziękczynienia na Jasnej Górze za dar czerwcowej peregrynacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. O tej inicjatywie informowaliśmy już parokrotnie w gazetce parafialnej. Teraz więc tylko krótkie przypomnienie, że jedziemy na Jasną Górę 17 listopada. Wyjazd o godz. 7.00 z placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką. Na godz. 11.00 zaplanowaliśmy drogę krzyżową na wałach; o ile pogoda na to pozwoli. O godz. 14.00 zbierzemy się w kaplicy Cudownego Obrazu, by uczestniczyć we Mszy św. Będzie to wprawdzie nasza parafialna Msza św., ale to nie oznacza, że inni pielgrzymi nie będą w niej uczestniczyć.

Tego dnia będą na Jasnej Górze także szkoły katolickie i pielgrzymka kolejarzy. Zatem nie mamy możliwości, by w domu pielgrzyma lub innym lokalu w bliskim sąsiedztwie Jasnej Góry zamówić wspólny obiad dla tak licznej grupy jak nasza. Dlatego oddajemy do osobistej dyspozycji pielgrzymujących czas  w godz. 12.00-14.00. Można go wykorzystać na indywidualny posiłek, zakup pamiątek, modlitwę, zwiedzanie, itp.  Ok. godz. 16.00 chcielibyśmy wyruszyć w drogę powrotną.

Koszt wyjazdu wynosi 60 zł od osoby. Pokrywa on koszty autokaru, ubezpieczenia OC i zwyczajową ofiarę na sanktuarium. Mamy już ponad 150 zgłoszonych osób, ale nadal można jeszcze się zapisywać.