Dziękczynienie za pielgrzymkę do Bł. Rodziny Ulmów

W ostatnim tygodniu czerwca odkrywaliśmy uroki Podkarpacia i moc wiary w tzw. Małej Ojczyźnie bł. Rodziny Ulmów. Z pewnością będziemy teraz bardziej konkretnie sięgać do wspomnień z podziemnych wędrówek w Jarosławiu, modlitwy przed cudownym obrazem Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Kalwarii Pacławskiej, ekumenicznych klimatów przemyskich, a nade wszystko do niedzieli spędzonej w parafii św. Doroty w Markowej – macierzystej parafii Bł. Rodziny Ulmów.

Właśnie tam przeżywając Mszę św. w liturgicznej oprawie dzieci z ochronki z porywającym kazaniem ks. Adama, a potem wędrując ścieżkami gospodarskiej zagrody w skansenie i słuchając przejmującej opowieści przewodniczki w Muzeum Ulmów mogliśmy lepiej zrozumieć, na czym polega miłość bez końca i dlaczego Ulmowie potrafili na co dzień potrafili żyć taką miłością.

     Za doświadczenie takiego dobra  i wiele innych bardzo osobistych wzruszeń, jakich doznaliśmy na pielgrzymkowej trasie  czujemy potrzebę wyrażenia wdzięczności Bogu, twórcy wszelkiego dobra. Chcemy to uczynić w środę, 10 lipca, podczas Mszy św. o godzinie 1800. Wszystkich uczestników i sympatyków pielgrzymkowych wyjazdów zapraszamy do wspólnej modlitwy. Materiał fotograficzny, dokumentujący naszą wyprawę do Małej Ojczyzny Bł. Ulmów, będzie dostępny pod koniec lipca.