Dziękczynna pielgrzymka na Jasną Górę

Dnia 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Podobnie jak w latach poprzednich, celem także tej pielgrzymki jest dziękczynna modlitwa przed Cudownym Obrazem Matki Bożej za Jej czuwanie nad nami podczas wszystkich wyjazdów w tym roku.

Nasza wspólna modlitwa na Jasnej Górze skoncentruje się na  udziale we Mszy św. w Kaplicy Cudownego i drodze krzyżowej na wałach, o ile pogoda na to pozwoli. Pozostały czas jest do osobistego wykorzystania przez każdego z pielgrzymów na osobistą modlitwę, zwiedzanie Sanktuarium, posiłek, zakup pamiątek, itd.

Drugim miejscem pielgrzymkowym, które tego dnia chcemy odwiedzić, jest XII-wieczny Klasztor Cystersów w Sulejowie. To dobra okazja, by – po Jędrzejowie i Wąchocku – zetknąć się z kolejnym namacalnym świadectwem wkładu tego zakonu w utrwalanie chrześcijaństwa na polskiej ziemi, a inspiracją do tego niech nam będzie niedawna 1050-rocznica chrztu Polski. Po obiekcie i istniejącym w nim muzeum oprowadzi nas jeden z posługujących tam zakonników.

Koszt  pielgrzymki wynosi 80 zł od osoby i obejmuje opłatę za przejazd, ubezpieczenie, bilety w muzeum w Sulejowie oraz zwyczajowe ofiary składane w sanktuariach. Posiłek organizuje sobie każdy pielgrzym we własnym zakresie. Dom pielgrzyma przy Jasnogórskim Sanktuarium czy liczne punkty gastronomiczne w pobliżu mają bogatą ofertę gorących dań.

Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przed Bazyliką.  Przewidywany powrót ok. godz. 20.00