DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przy wyjściu z bazyliki możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu jest to nasze przygotowanie do odpustu parafialnego, i aktu zawierzenia naszej diecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 połączona z nabożeństwem czerwcowym. Dzisiaj zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu Koła Żywego Różańca.

W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Sumę odpustową o godz. 1800  i kazania na wszystkich Mszach św., wygłosi ks. dr Piotr Sosnowski wikariusz insp.

W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Również w sobotę dzieci klas III przystąpią ze szkoły 354 z ul. Otwockiej do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 1000. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w naszej modlitwie.

W najbliższą sobotę 12 czerwca, na Mszy św. o godz. 12.00, Salezjanie i Salezjanki

Współpracownicy odnowią uroczyście swoje przyrzeczenia. Po Mszy św. spotkanie w kaplicy MB Wspomożycielki.

W następną niedzielę 13 czerwca o godz. 1800 ks. Bp. Romuald Kamiński, w naszej Bazylice i Sanktuarium będzie sprawował Eucharystię, będzie to nasze, warszawsko – praskie uwielbienie Serca Bożego.

Zapraszamy z racji 13 dnia miesiąca we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej na godz.1700  na różaniec i nabożeństwo czerwcowe

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Jutro swój dzień imienin obchodzi ks. Wiesław Felka. O godz. 1800 będzie przewodniczył Mszy św., po zakończonej Mszy św. można osobiście złożyć Solenizantowi życzenia.  

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy.