DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przeżywamy XIX niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

W środę zapraszam na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 1800

W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 1200, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy tę adoracje za naszą Ojczyznę, za opiekę Boga nad Narodem Polski i cudowną interwencję Matki Bożej w bitwie warszawskiej.

W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 1800. W samą uroczystość Msze Święte w naszej w Bazylice 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800.

Nie będzie Mszy św. o godz. 1930.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Dariusza Makowskiego – salezjanina. Ks. Dariusz ostatnio pracował , jako proboszcz w Olszynie parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Życzymy ks. Dariuszowi wielu obfitych łask Bożych niech Serce Matki Bożej, która ofiaruje Go Sercu Jezusowemu, będzie siłą i inspiracją w pracy duszpasterskiej na Warszawskiej Pradze.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej naszego tygodnika „Idziemy”